Bohuzel TOR neni nikterak chranen vuci stahovacum a kapacitu nody tak velmi snadno vyplinca jediny clovek. Pro mne konkretne je to hlavnim duvodem pro nepovoleni serveroveho rezimu - nechci podporovat p2p, spam,... u systemu ktery ma byt (imo) urcen k svobodnemu pristupu na web.
U exit nody si můžeš specifikovat povolená pravidla --- takže si tam klidně můžeš nastavit, že povolíš WEB a zakážeš P2P a SMTP (SMTP je zakázáno defaultně). Můžeš si vytvořit i seznam povolených nebo zakázaných serverů. Omezení kapacity tam snad taky je.
Je s tím spíš jiný problém --- někdo přes tvůj server začně zaplácávat třeba Wikipedii (nebo nějaké diskuzní fórum) a oni tvojí IP adrese zakážou přístup. Takže pak budeš ve spoustě míst internetu zabanovaný.
Každopádně, můžeš klidně rozjet interní node --- server, který bude uvnitř TOR sítě a bude se připojovat pouze na ostatní TOR servery, nepůjdou z něj spojení ven.
Nevim jak je tomu ted, ale asi tak rok dozadu, kdyz jsem pouzival tor na stahovani malych souboru z rapidshare, tak jsem obcas dosahl i rychlosti 50 KB/s , ale casteji to spis bylo tech 7 apod. no.
Prosím vás mámmpár otázek.Když jsem si nainstalovala Tor tak jsem v identitě před zaměstnavatelem wifi??A pokud ano tak ve kterém prohlížeči mám používat Tor???Nebo je to jedno ve kterém.
DĚKUJI
Tor není HTTP proxy, takže ti nastavení HTTP proxy nebude fungovat. Musíš ho nastavit jako Socks proxy. Pokud wget Socks proxy neumí, tak to není tak jednoduché, musíš ho slinkovat s knihovnou (snad to jde i dynamicky, před LD_PRELOAD), která bude běžná Unixová volání měnit na Socks.
Jenže pokud se pamatuju, tak na tcp/8118 visí privoxy, která tor používá (umožňuje použít) právě jako forward-socks4a proxy, takže je to jeho nastavení zřejmě plně funkční...
Otazka - tork to dela pres iptables. Co kdyz mam svou specifickou definici, svuj firewall - nenarusi mi moje pravidla? Jake jsouzkusenosti? Nastavuje veci pres sock4 a 5 ?
TOR BUTTON je past, nikdy nepouzivejte, ta svina to bonzuje nejdriv kontaktuje server primo s vasi adresou a pak teprve taha data pres TOR proxy, o zadny anonymni surfovani se nejedna, pouzivejte proxy ( pokud uz potrebujete button do firefoxu tak MM3-PROXYSWITCH )
taky by mne zajimalo co se stane, kdyz 50% stroju v siti budou stroje CIA, pokud si budu naivne myslet ze jsem anonymni, tj polovina http requestu, ktery podle teorie toru pudou vsechny nahodnejma cestama, ale polovina z nich pude pres infikovany uzly CIA, tak se o zadnou anonymitu nejedna,(asi jako skype co na pozadani zacne pouzivat omezenou skupinu klicu) navic uz se mne stalo ze tech serveru ktery sou porad v toru ( velky nemecky a us university ) jsou asi v nejakym seznamu nebo co pac mne takhle nechtel jeden server pusti ze ANONYMOUS PROXY NETWORK DETECTED. Jeste bych si mohl naivne myslet, ze pres nejakej public hotspot budu anonymni, pokud k nemu prilezu kanalama aby mne nechytili FACE SCANNING CAMERY a camery co ctou real time poznavaci znacky. Jasne je to vsechno proti alkajde, co odpalila tri baraky dvema letadlama a v US a GB se zadnej policejni stat nechysta.
"jsou asi v nejakym seznamu nebo co pac mne takhle nechtel jeden server pusti ze ANONYMOUS PROXY NETWORK DETECTED."
Ve veřejně dostupném seznamu jsou všechny tor servery. A pokud nějaký administrátoch chce blokovat TOR síť, tak může. A spousta jich to dělá, aby jim spameři nezasírali diskuze apod.
Pokud se to odesílá přes nějaký built-in mail server, tak je to přeci k ničemu, protože většina smtp serverů se stejně snaží ověřit identitu serveru odesílatete, což přes tor neprojde a e-mail tudíž nikdo nepříjme... Nebo se pletu?
Mam takovej blbej dotaz. Muj provajder vi kam lezu kdyz pouziju TOR? Neni mi uplne jasny jak je to udelany mezi mnou a mojim poskytovatelem pripojeni. Dam pozadavek, ze chcu na seznam.cz, to se posle DNSce, ktera je u provajdra, prelozi mi nazev na IPcko a pak se vygeneruje cesta pres TOR coz uz je v pohode, ale ta DNSka mi musi odpovedet (takze vi kam lezu) ... nebo to je jinak?
1. přečtu článek
2. pak lezu do diskuze
ale nic si z toho nedělej, hodně lidí na rootu čte jen diskuse a ptá se tady na věci, které jsou napsané v článku...
*** Dva zabezpečené režimy
Zabezpečený režim překladu doménových názvů směruje všechny požadavky na DNS resolve přes síť Tor. Děje se tak systémovým nastavením pomocí iptables.
***
Da sa nejako lahko zistit kadial ten DNS request naozaj ide? Mam Irix a niesom si isty ci tam vobec nejake iptables su. Tor ako taky sa ale tvari funkcne - net je pomaly asi ako na dialupe :)
Jak se pouziva ten Tork? Stahl jsem si to, ale zadny instalacni soubor tam neni.
Tor uz pouzivam a je dostacujici, ale porad hledam neco co mi usnadni praci