Normální důlní okry. V okolní hornině jsou minerály železa, nejčastěj pyrit. Ten se v podzemní vodě rozpouští a jak se ten roztok dostane do kontaktu s atmosférickým kyslíkem, železo se vyloučí v podobě oxidů a hydroxidů. To je ten rezavý sajrajt. Ale není zas až tak škodlivý. Vlastně je docela neškodný. :-)
A co plánuje CETIN tedy s těmi aktivními kabely v okamžiku stěhování udělat? Zřídí v tom místě (nebo někde v trase toho kolektoru) nějaké RSU, resp. v té době již spíše rDSLAM (s DSLAM, který do vedení pošle i analogovou telefonní službu)?. Ty optické trasy jsou celkem představitelně migrovatelné jinam, ale ty metalické moc ne. Zmíněná inventura kabelizace svědčí tomu, že se již nějaká akce připravuje.
Připadá mi, že těch nepoužívaných kabelů by tam mělo být podstatně víc. Když si vezmu, že v době stavby ÚTB byly páteřní kabely metalické, ÚTB byla stavěna pro tranzitní provoz, přímo obsluhované okolí není až tak obsáhlé a navíc je z velké části obslouženo okolními ústřednami (velkou v Libni, Vršovicích, menšími ve Fibichově, na Chmelnici...), tak by dnes v době optické mělo stále do ÚTB vést ze všech směrů spousta bývalých dálkových metalických kabelů, tedy určitě by měli nějaké vést i dále než do Dejvic... Pokud je tedy za těch XX let digitalizace už SPT/ČtC/O2/CETIN nedemontovalo.
Neni problem dohledat opticke trasy. Jedna se v podstate o verejny udaj ktery se da s velmi malou namahou zjistit. Coz uplne neplati pro preshranicni kable, nicmene kdo hleda najde:)
Vzhledem k budovani FTTC to muzes mit nekde hodne blizko baraku. Mozna by ses divil kudy vsude vedou.