Meld jsem používal i na Windows, ale nezávisle na OS je bohužel velmi náročný na fyzické prostředky, zvlášť u větších diffů. Na druhou stranu ale umí i porovnání složek (též trojcestné) a podobné vychytávky.
Po přečtení článku (mmch velmi užitečného) se mi zamlouvá KDiff3. Asi jej zkusím, třeba nebude takový žrout paměti.
Na win dpoporucuju WinMerge jp https://github.com/sdottaka/winmerge-v2/. Je to fork Puvodniho WinMerge ktery zvlada mj i 3way merge.
JetBrains mají ve svých IDE velmi dobrý diff/merge tool. Dá se i spouštět přímo z cmdline https://www.jetbrains.com/help/idea/running-intellij-idea-as-a-diff-or-merge-command-line-tool.html
Podporované binární formáty jsou pouze obrázky a word dokumenty, zip neumí.
Utf-8 to má by default, teda aspoň u mne v macOS. Každopádně v menu si to umíš přepnout (File->Character Encoding).
Co se týče XML netuším co řešíš, prostě to porovnává textově, maximálně umí relaxnout whitespaces. Když přehodíš pořadí atributů v xml tagu u dvou souborů, tak jasně že ukáže rozdíl.
Díky, chápu. Ten ZIP právě BC umí, takže volba je jasná. To UTF je pravda, když dám systém default, tak to jede dobře, takže asi nemám všude UTF. To je fuk.
S tím XML jsem narážel na komparaci zarovnaných XML versus nezarovnaných. Třeba něco dělám blbě, ale v BC mi to (nejspíš) nejprve zarovná oba a pak comparuje, takže rozdíl je fakt jen při ADD/MOVE u tagu/hodnoty, teĎ mi to prostě střílí, že celej string je jiný od druhýho (ten první je nezarovnaný v jednom řádku...)
OK, jdu hledat další komparátory, než si BC koupím :-p
Meld jsem používal pro kontrolu, když jsem se snažil napsat vlastní 3-way merge (pro pochopení, jak funguje). Dostal jsem se do stavu, kdy můj primitivní na koleni za jedno odpoledne vyrobený nástroj dával výrazně menší konflikty (správné, srovnatelné s výsledky git merge) než právě meld - něco je v tom programu nejspíš špatně...
Můžete někdo napsat zkušenosti, kdy je potřeba 3-diff, kromě notoricky známých případů? Notoricky známé případy jsou: 1. legacy projekt po někom, kdo není z nejbystřejších, 2. nezvládnutý management zdrojáků, 3. levá ruka neví, co dělá pravá.
Zatím jsem díky bohu 3-diff moc nepotřeboval, i v případě kombinací bodů uvedených výše to byly soubory s malým počtem změn, takže to šlo i okometrickou metodou.
ty jsi nikdy neřešil merge conflict v nějakém VCS (dneska asi nejčastěji v GITu)? Tak asi děláš na projektu, na kterém se podílí málo vývojářů ne?
Taky backporting patchů vede na nutnost třícestného diff+merge. I když tady je potom zajímavá filozofická debata, co je vlastně považováno za předka - tady to je spíš nová verze bez aplikovaného patche.
V dnesni dobe? Na mem 6 jadrovem buldozeru s 8Gb RAM? Ale jdi ty...
Za me se rikalo, ze GNU Emacs je operacni system v operacnim systemu. Nicmene proti molochum on Java/Electron/(atd..) based je GNU Emacs podle ma naprosto v norme. Mozna ji i predbiha - ale je to samozrejme zaujaty a silne subjektyvni nazor
to je pravda, staci si vyzkouset, kolik si sezere Atom (jinak fajn editor) za systemove prostredky pri otevreni jen trosku vetsiho AsciiDocu nebo DocBooku. Na zdrojaky ho nepouzivam, ale i 100kB dokument ho dost rozhodi (osmijadro i7, 4 GB RAM). Emacs mozna zral hodne kdyz jsem na linuchu zacinal (prvni Pentia, dobihaly i 486, 8 MB RAM byl luxus), dneska to je malickost.