Ja si hraji jak s Javou tak .Net core a pro me proste skoro vse, co se tyka developmentu, od MS je par let pozadu. Od IDE pocinaje, tak po podporu CICD procesu. Tak treba prace s dependency managementem v mavenu je super, nugety, mno co rict a neurazit, proste vymysleji kolo, co na tom, ze je hranate ... Schvalne si zkuset udelat dva projekty na sobe zavisle v jave (pres pom) a pres nugety a developte v obou projektech a debugujte. V MS jednoduse nemozne.
Celkem souhlas. .NET Core je prijemna technologie, pouzivam to u nekolika projektu, ktere se migrovali z stareho ASP.NET a nikdo je nechtel cele prepisovat.
Proti puvodnimu .NET velke zlepseni, ale samozrejme to trpi syndromem nove technologie, jeste se to vychytava a ladi. Java si touhle fazi uz prosla, takze Gradle / Maven je opravdu nekde jinde.
O vyvojovych prostredich ani nemluve.
Upozorňuji, že nejsem ani Java, ani C# developer. Jen bych rád podotkl, že b naší krásné korporaci vyvíjíme řešení, které je (bohužel) napůl v Javě a napůl v C#. To, co je v Javě je všeobecně příšerné, pomalé, náročné na zdroje, vývoj trvá dlouho, špatně spravovatelné a problematicky navržené i implementované byť jde často o výrazně jednodušší komponenty než co implementují C# týmy . Věřím, že za to mohou lidé, ale mnoho z toho je pro Javu a lidi kolem ní docela signifikantní. Nevím proč.
A jak píšu, berte to s rezervou. Developer ani na jedné z těch platforem nejsem.
Já dal mínus přesně za to, co sám píšete: že tam žádný argument není. Jen manipulativní "nema smysl vubec premyslet". Asi jsem ze staré školy, protože nás učili, že má smysl přemýšlet. Občas to trochu bolí a člověk tím zabije moře času, ale vyplatí se to. Vadí mi, když někdo tvrdí opak.
problem .net je to, ze ho skoro nikdo krome MS nepouziva
https://en.wikipedia.org/wiki/Programming_languages_used_in_most_popular_websites
pokud chces delat predrazeny zakazky pro statni spravu, tak .Net je dobra volba, ikdyz i tam se asi vic pouziva Java. Nicmene pokud checes delat na nejakem zajimavem projektu (pr: nejaka cloud sluzba), tak se jazyky nad JVM nebo GO pouzivaji mnohem casteji. Minimum startupu pouziva .Net ve srovnani s jazyky nad JVM nebo GO.
C# je asi lepsi jazky nez Java, ale to neni vsechno. Navic pokud ti vadi Java, muzes pouzit Kotlin nebo Scalu, pak uz nemas jediny duvod, proc bys chtel pouzit .Net
Článek ve kterém se dají najít odkazy na několik různých žebříčků oblíbenosti programovacích jazyků:
https://medium.freecodecamp.org/best-programming-languages-to-learn-in-2018-ultimate-guide-bfc93e615b35 .
Osobně považuji za seriozní např. TIOBE žebříček (přímý okda: https://www.tiobe.com/tiobe-index/ ). Každopádně i ve všech ostatníchžebříčcích C# dlouhodobě pouze padá a i když ho mám docela rád, rozhodně nevypadá do budoucna jako nejlěpší volba (určitě ne jako jediný případně primární jazyk).
Tak C i C++ zrovna v TIOBE (kupodivu) drzi poslednich 20 let stabilni pozici (1. nebo 2., max. treti misto) - mozno zkontrolovat zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZkP4sv3H6g8 . Nakonec C# taky, jenom postupne pomalu klesa z 3. mista v roce 2012 na soucasne 6. misto 2018. Neprikladam tomu zvlastni vahu, ale trendy to podle me zachycuje dobre, vcetne ruznych modnich vln.
Ta grafu https://www.tiobe.com/tiobe-index/c/ je ten propad vidět. Existuje k tomu nějaké vysvětlení?
Koukám, na grafu je nějaká fluktuace vidět u C a Javy, ale celkové pořadí v žebříčku to nijak neovlivnilo. Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Tiobe_index.png . Vysvětleni jsem nenašel, pouze spekulace, např. https://www.i-programmer.info/news/98-languages/10398-c-slides-in-tiobe-index.html. Osobně se spokojím s tím, že je to prostě "artefakt" :)