Odpověď na názor

Odpovídáte na názor k článku Neměnný operační systém: odolný útokům nebo uživatelům?. Názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Nově přidané názory se na webu objeví až po schválení redakcí.

  • 20. 9. 2024 13:31

    Heron

    Clovek by povedal, ze skoro ako doterajsie existujuce nie-flatpak riesenie, co?

    Ano, ale tohle je další z mnoha nekonečných diskusí v IT. :-)

    Uz sa tesim na moment, ked niekto pride s tym, ze toto zdielanie je problematicke ("aktualizacia zdielanej kniznice vo flatpaku nieco rozbila") a zacne budovat flatpak vo flatpaku, aby si clovek instaloval vsetky zavislosti lokalne... v uz lokalnom adresari. :-)

    Tohle je také komické. Vždy tady byly k disposici staticky kompilované jazyky, takže pokud má někdo problém s nevyhovujícími verzemi knihoven (proč vlastně? - velmi vážně míněná otázka) v OS, tak si klidně mohl ten svůj program zkompilovat staticky a měl by po problému.

    Ne, místo již existujících řešení se zavede jiné, které je určené pouze k zakrytí nepořádku v těch programech a jejich vývoje a místo toho, abychom se zaměřili na způsob vývoje v linuxu tak se to jen hodí do kontejneru a zavře se víko, aby na ten ... ehm nepořádek, nebylo příliš vidět.

    Vedle toho na FreeBSD od roku 2015 jsem nezažil jediný problém při kompilaci portů. Vše je z distribuce, každý port si určuje co všechno potřebuje k běhu a vedle toho i ke kompilaci, nikdy žádný problém. Za těch skoro 10 let se nikdy nestala hádka o knihovny, kdy jeden program vyžadoval verzi 1 a druhý 5. Toto je velmi častý argument proponentů flatpaků apod, ale tak chtěl bych to vidět v praxi a taky bych chtěl vidět důvod, proč to tak je.