GnuWin32 je super, pokud nechci instalovat cely CygWin. Krome GnuWin32 jeste existuje MinGW - Minimalist GNU for Windows (http://www.mingw.org/) pokud by mel nekdo zajem testovat:)
Ve woknous mi nechybí ani tak grep - ten se dá celkem slušně nahradit pomocí windowsí verze Vimu (a případně různých Vim pluginů), co ale opravdu schází je nějaký slušný shell, který by nahradil to příšerné zvěrstvo zvané "Příkazový řádek". S MinGW MSYSEM jsem trochu experimentoval, funguje docela dobře, na začátku je ale potřeba trochu si pohrát s nastavením, protože standardní písmo je opravdu bleší. Přesný postup už si teď přesně nepamatuju, ale vyčetl/odvodil jsem to z nějaké starší diskuze tady na rootu. MinGW má ale z mého pohledu dvě zásadní mouchy:
a)špatně spolupracuje s command-line programy určenými primárně pro windows, např. pdf2html nebo MikTeX přes něj nespustím.
a b), což je ještě horší, diakritiku sice v pořádku zobrazuje na výstupu, např. z nějakého spuštěného programu (na rozdíl od cmd.exe!!!), ale odmítá ji příjímat z klávesnice. Pro programátory nebo jiné technicky založené uživatele (kteri stejne pisi vetsinou cesky) to nemusí být moc na závadu, když ale potřebujete pracovat s normálním textem, tak je vám proto MinGW skoro k ničemu, včetně toho grepu.
Uvažoval jsem proto o Cygwinu, ale instalovat několik set Mb kvůli bashi mě přece jen připadá trochu overkill. Nemáte někdo zkušenosti, nakolik se dá Cygwin při instalaci "ořezat", tak aby z něj zbyl pouze bash a pár standardních command-line nástrojů?
The Windows Script Host is a powerful tool and so, certain viruses make use of its features. Many people and default settings recommend disabling it (or using an antivirus program that blocks scripts) for security reasons.
Takova dalsi dira ve windowsech?
A jak to funguje, vi nekdo?
A take jsem nasel nejaky powershell:
Windows PowerShell is the foundation of the administrative experience for Microsoft Exchange Server 2007 where everything is done via command line interfaces and the administrative GUI is layered on top of those commands.
To tak vypada, ze za dalsich 10 let z windowsu mozna bude slusny U*ix:)
http://winbash.tigris.org/ -- 4 roky stary win32 port bashe. Moc jsem ho netestoval, nektery veci nefunguji, ale porad lepsi nez cmd.exe do oka :) Pak jsem jeste nejakou dobu zkousel portovany zsh, ale to moc posoudit nemuzu, protoze ho poradne neznam.
Dalsi zavazny problem jsou DOSove cesty se zpetnymi lomitky. Nekdy ma shell a aplikace jiny nazor, zda je escapovat nebo ne nebo nahradit doprednymi. Dost jsem si uzil, kdyz jsem se pokousel o find --exec.
Moc se mi líbí, že nemusím sám kontrolovat (i když to dtsejně dělám) co všechno je nové, a co staré, co je do jaké míry použitelné. Děkuji autorovi za tuto sekci. Nejvíc mě vždy potěší "blbinka".
Bohuzel jen tvari :(
Mam s nim problem spustit mnoho programu. To by se ale nakonec dalo jeste ustat.
Problem je ze je strasne pomaly, zejmena kdyz je pocitac vytizen.
No ono to tam primo popsany neni, ale jde o ten D-BUS (posilani zprav mezi programy), vsechny KDE aplikace by to IMHO mely pouzivat. Na notifikatoru by se melo pracovat, na kde-look je nekolik navrhu na to, jak to udelat, viz napr.
Používám ho dlouho, prakticky vše grafické přes něj spouštím. Jenže OpenOffice.Org Writer je tam jako OpenOffice.org Word - a to ještě nezabere když napíšu jen "Word". Tohle mi dost vadí.
Pro ty co jsou GNOMoidní a chtěli by katapult, tak něco velice podobného dělá Deskbar Applet (Screencast). Jedná se o vyhledávač v mnoha zdrojích (včetně programů), které je pak možné spustit.