Srdce mi zaplesalo radostí, když jsem zahlédl KTrafficAnalyzer, zmínku o systray a screenshot ukazoval zelený sloupec (který ovšem patří k jinému programu, jak jsem zjistil později).
Bohužel se však jedná "pouze" o další program v řadě těch, které umí v systray ukázat pouze svoji ikonu, avšak ne již aktuální grafickou informaci o rychlosti downloadu a uploadu. (Chci tuto informaci vidět mrknutím oka, ne rozklikáváním ikonky, minimalizováním všech oken nebo stálým vyhrazením části desktopu.cfg-u)
Víte někdo o programu, který by toto v KDE systrayi zvládnul?
Taky jsem takovy hledal. A nasel v multiverse zdrojich v Debianu/Ubuntu programy Knetload, kcpuload. Ten nazev asi neni presny, ale to uz si dohledas. :) Programy se po instalaci objevi v nabidce "Start" (jak to pojmenovat jinak?) :)
K tomu, aby to neprekazelo na monitoru a bylo to hned videt pomaha par LED, latch, pripadne mikroprocesor za 50kc a nejaky hezky volny port ... planuju tu sem o tom napsat clanek, jenom na to totalne vubec nemam cas ...
Vyhoda je, ze externi zobrazovaci jednotka se da prilepit nekam, kde je nevyuzite misto - zaslepka v pocitaci, horni okraj klavesnice, okraj monitoru ...
Nevim proc srovnavat s Gpdf, soucasti GNOME je uz docela dlouho Evince a ten pouziva stejny jadro jako tento ePDFView, tudiz by mel byt stejne rychly. Nadruhou stranu ma poppler (tak se to jadro nazyva) obcas trosku problemy s nekterymi PDFky - Proste uplne prestane vykreslovat.
tisknout si vlastni carovy kody je super, ale existuje nejaka levna ctecka carovejch kodu fungujici pod linuxem? jinak imho takovej program postrada smysl
Čtečky jsou obvykle připojeny do konektoru pro klávesnici (jsou průchozí, takže je tam i klávesnice). Když sejmeš kód, ten se normálně „naklepe” do počítače a nakonec „odentruje”. Takže je to naprosto multiplatformní. Ale levné to není.
Ano je to multiplatformni, V ceske poste se pouziva pomerne hodne druhu on-line ctecek car. kodu a neni s nimi zadny problem. namatkou CCD (typ STX) ci IT3800, pripadne LS36XX apod...
vsechno se to dava na PS/2.
Existuje cela rada ctecek kodu, ktere se v systemu tvari jako externi klavesnice, tj. nacte kod a do pocitace ho vysype jako radu cisel/znaku. Takze mam dojem ze takove reseni bude fungovat na kazdem systemu schopnym obslouzit klavesnici PS2/USB.