Yum umí více mirrorů. Dokonce nejenže při chybě zkouší jiný, ale navíc ještě než začne stahovat, zkusí najít co nejrychlejší mirror. (Já používám ftp.linux.cz, tam to má Yenya pošéfované a funguje mu to rychle pořád, takže tady ty fíčury moc nepotřebuju, ale když už je o nich řeč...)
Gentooovsky portage (resp. emerge) umi take vice mirroru, mirrorselect umi vybrat ty nejrychlejsi, kdyz se neco nezdari stahnout, nekolikrat se opakuje a pak se jde na dalsi mirror, http i ftp pomoci wget nebo vlastniho managera (ale wget je v tomhle dostatecne dobrej). Vzhledem k tomu, ze v Gentoo je velika moznost, ze instalace balicku selze, tak se samozrejme zavislostne uz nainstalovane knihovny neodinstaluji, ale je mozne bud spustit emerge --depclean (coz vycisti system od veci nainstalovalovanych pri zavislostech a uz nepotrebnych) a nebo emerge --resume --skipfirst (coz bude pokracovat v instalaci tam, kde skoncil, ale vynecha aktualni balicek-tedy ten, ktery selhal:))
Při dálkovém průzkumu Země se nepoužívaj klasické RGB, ale multispektrální skeny často i více jak 10 kanálů. Ty se pak různě obarvují a skládají. Vzniká tak snímek v nepravých barvách. Voda se téměř vřdy jevý jako hodně tmavá (s vyjímkou situace, kdy se slunešní světko odráží rovnou do oběktivu, pak je naopak bílá). Pokuď vidíte na nejakých snímcích krásně modrou barvičku, tak je to vždy počítačově obarvený.
Prosím autora článku, aby nepsal příliš dlouhé texty do oněch podtržených textů. Konkrétně "nedefinovaný". Na mém PC se bublina nevejde do obrazoky a část ho chybí.
OK, tak jsem to ještě zkusil na 19" LCD a je to tedy celé. Na notasu o 14" to vyšlo akorát na okraj. Na konci byli 3 tečky, které, jak jsem si mylně myslel, neznamenali znak pokračování textu někde za rohem.
Kdyby se tam ještě vyskytovala spojka(nebo jak se tomu nadává) "v", tak jsme to snad pochopil hned. :) Hold únava na konci pracovního dne ;)
FF 1.5 ... mám ten istý problém...
I keď možno to nie je vina FF - ten to možno nechá zobraziť cez API daného grafického prostredia (v mojom prípade Gnome), a až tam sa to osekne. Neviem. Nepátram a neprepínam.
Tvrzení, že Gaia je jedinou opensource alternativou ke Google Earth, je nesprávné. Už hodně dlouho před ní tu bylo WW2D (opensource klient k NASA World Wind, avšak jak název napovídá zobrazující mapy pouze ve 2D) a také jeho nadstavba WW2DPlusOne, která už zobrazuje mapy klasicky ve 3D (stejně jak jsou lidé zvyklí z Google Earth či originálního NASA World Wind). Kromě toho tu už dlouho existuje také obdobný (avšak nezávislý) projekt Earth3D.
Btw. WW2DPlusOne opravdu všem vřele doporučuju vyzkoušet, je o dost propracovanější než Gaia. Avšak věřím že v Gaie je do budoucna docela potenciál (a hlavně není narozdíl od WW2D napsaná v Javě ;-)). Ale WW2D(PlusOne) se stejně IMHO stane minulostí, už teď v lednu má vyjít první veřejná betaverze nového oficiálního NASA World Wind klientu, který je kompletně přepsaný v Java/JOGL (stejně jako nyní neoficiální WW2D). Jsem šťastný že se NASA rozhodla zahodit tu .Net/Direct3D hrůzu a konečně bude oficiální klient fungovat i pod Linuxem ;-)