Mozilla Corporation verze pro 64bit nevydává. Pro Linux existuje 64bitová verze na úrovní na úrovní nočních verzích, ale to není nic pro koncové uživatele. Verzi 64bit pro Windows pravděpodobně připraví nějaký nadšenec.
To si nemyslím. Přínos 64bitového prohlížeče je totiž nulový. Naopak je u těchto prohlížečů problém s některými zásuvnými moduly, které mají s 64bit problémy. To je ostatně důvod, proč Microsoft v 64bit Windows má jako výchozí prohlížeč nastaven 32 bit IE a nikoliv 64bit.
On sám Firefox chodí. Ale většina lidí chce Flash, editovatelné PDF formuláře, RealPlayer a podobné vychytávky. Někteří chtějí i Sun Javu. To vše je jen 32bitové.
Ty první věci nejdou bez nspluginwrapperu, Javu lze vzít od konkurence. Obojí má ale své problémy.
Hehe, tak jestli má MS v 64bit Vistách 32bit prohlížeč, tak to teda wow:-)
OK, já netvrdím, že 64bitový browser přinese něco zásadního. Výhodou by ale bylo, že není potřeba mít v paměti jak 64, tak 32bit knihovny. Prostě mít všechno na jedné architektuře je plus.
Ze stejného důvodu zatím neplánuju 64bit linux - nechci mít další 32bitový linux v chrootu kvůli pluginům do firefoxe (jako třeba flash).
Myslim ze na 32b pluginy v 64b prohlizeci jsou ruzne wrappery a dalsi berlicky. Dokud nebudou 64b prohlizece, nebudou ani 64b pluginy, a takto muzeme pokracovat dal.
"Myslim ze na 32b pluginy v 64b prohlizeci jsou ruzne wrappery a dalsi berlicky. Dokud nebudou 64b prohlizece" Se vám povedlo do dvou vět za sebou dostat rozpor. :)
Prosím? Mám amd64 ubuntu a firefox-3.0 je 64bit. Ani jednou mi od listopadu (pokud si pamatuju) nespadnul, ani na vývojové větvi 8.04 ani teď po vydání. Není pro koncové uživatele? ...