"S nástupem a podporou CSS3 vznikla možnost definovat barvy decimálním zápisem."
Hm, to je podobně závratná novinka, jako v minulém článku objevené position: fixed. Decimální zápis máme už od CSS 1: http://www.w3.org/TR/REC-CSS1/#color-and-background-properties
Svedci to o tom, ze si zaspal v roku 2004 a za najdolezitejsie na stranke povazujes, aby bola dokonale validna podla nezmyselnych 12 rokov starych specifikacii, a hlavne nie proti fuj transitional.
Ze je autor tychto clankov amater, o tom sa samozrejme nehadam, lebo je to pravda.
Stranka ma byt validni podle toho, co tvrdi v hlavicce, a je uplne jedno jestli je to rok nebo 20let starej standard. Pokud validni neni, je autor dobytek.
Jinak mam pocit, ze autorovi jak se rika "tece mliko po brade" a objevuje uzasny internet, aniz by dokazal pochopit, ze nektere veci tu jsou uz roky nebo dokonce desetileti ... nic proti, kazdy musi nejak zacit, ale pak by asi nemel psat serial o novinkach v CSS3, kdyz vlastne vubec netusi, co je skutecne v CSS3 noveho.
Kazda stranka ma byt validna...
Slabozraky a nevidiaci, pre ktorych je niekedy internet jediny prijem informacii, potrebuju validne stranky aby ich mohli citacky spravne precitat. Len skoda ze 95% stranok je necitelna. A ocakaval by som od mladych programatorov aby sa naucili robit kod cisty a validny...
Vážený pane, pokud vás validita obtěžuje a zároveň jste tak děsně moderní, strčte do hlavičky html 5 a máte vystaráno, to zkousne jakoukoliv prasárnu. To že někdo do hlavičky napíše html 4.01 transitional znamená jediné - že je to amatér, který se učí z 10 let starých tutoriálů různě po webu. A že to ani tak neproleze validátorem, to už je na pováženou. Validitu nepovažuji za nejdůležitější, ale považuji to za známku profesionality - nic to nestojí, v ničem to neomezuje, tak proč to neudělat správně? A pokud se někdo v patičce chlubí validitou a při tom to není pravda - to je u mě obyčejná lež.