Vždyť @font-face je "novinka" z CSS2, http://www.w3.org/TR/2008/REC-CSS2-20080411/fonts.html#font-descriptions
Pravda, tento clanek existuje mnoho chyb a nedostatku.
Přesně to stejné jsem chtěl napsat. FontSquirel je na tohle skvělý nástroj a funguje to i ve starších IE (pro ten IE6 to dokonce generuje nějakou fixnutou verzi fontu, viz. příklad, který to k tomu přidá).
Jen bych doplnil jednu radu. Písmo, které pokrývá velké množství znaků může mít velký objem dat. Pokud některé znaky určitě potřebovat nebudete (třeba čínštinu, nebo písmo použijete opravdu jen na statický nadpis s předem známým textem), je vhodné z písma nepotřebné znaky vyházet (třeba pomocí FontForge).
Jde o chybu autora. Pro IE9 a NIŽŠÍ je nutno použít formát písma *.eot protože IE umí normální formát fontů (tedy ttf) až v poslední verzi nebo to alespoň tvrdí (neměl jsem možnost ověřit). A důvodem je že MS vždy všechno dělá jinak než ostatní (zpětná lomítka, pojmenování funkcí prohlížeče, kódování češtiny a další a další)
No ono pouzivat custom fonty - byl bych opatrny. Tezko vedet jaky ma klient nastaveny rederovani a jaky renderovaci engine se pouziva (antialising, hinting, typ subpixel renderingu). A kvuli ruznym patentum i pri stejnem nastaveni bude stejny font vypadat ruzne na macu, ubuntu, windows, androidu - a pri vychozim nastaveni pro kazdy os tuplem.