Zdá se mi to, nebo v článku vůbec nejsou zmíněny opakovače neboli repeatery? Ty se používaly poměrně dost, včetně víceportových, modulárních, umožňujících připojit všechna média (koaxiální kabel, kroucenou dvojlinku, optické vlákno). V mém brlohu se jeden exemplář nachází, výroba IMC. Právě z opakovačů se vyvinuly mosty.
Ještě jedna poznámka, tenký koaxiální kabel nebylo vždy nutno přivádět až k počítači, tam jej stříhat a vkládat odbočku typu T. Existovaly tzv. EAD zásuvky, vlastní koaxiální rozvod byl realizován mezi nimi; počítač se připojoval pomocí přípojného kabelu. Bylo to řešeno mazaně, aby nevznikl pahýl ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Pah%C3%BDl_(elektronika) ). Popravdě moc ideální to nebylo, stávalo se, že zástrčka přípojného kabelu se zčásti vysunula (obvykle při úklidu) a bylo po segmentu - muselo se bádat, kde to je.
22. 5. 2023, 20:13 editováno autorem komentáře
Ono i u EAD se mohl uvolnit/vytrnout koax z BNC konektoru, kterym se to "zespod" pripojovalo k pevne casti rozvodu (a hur se to pak hledalo, aneb ten kabel od zasuvky v liste se prece hnout nemohl... jo, ledaze...). A samozrejme opotrebeni tem konektorum take zrovna moc dobre nedelalo, nebylo to moc delane na caste pripojovani/odpojovani - takze se mohlo klidne stat, ze segment se prerusil prave v momente, kdy se neco odpojilo...
Vytržený koax z BNC konektoru jsem nikdy neviděl (možná proto, že u nás byly nakrimpované a kabely byly vedené v lištách). Samotný EAD kabel (obsahoval dva koaxiály) ale býval dost tuhý a vlastní EAD zástrčka na jeho konci byla oproti tomu poměrně subtilní. Připojová/odpojování/viklání neměla rád, praskaly plastové "pružinky", pak zůstávala povytažená = rozpojila segment.