Po ukončení CentOS 8 chápu skepsi vůči Red Hatu. Pokud si myslíte, že uděláme ze Streamu testovací repo pro RHEL, tak vám to asi nemám jak vyvrátit, protože křišťálovou kouli nemám.
Nicméně aktuálně jakákoliv změna, která jde do Streamu, vyžaduje finální potvrzení QA, tedy musí projít úplně stejným testovacím martyriem, jako změny, které jdou do RHELu.
Nevidím moc důvody to měnit. My potřebujeme od komunity (partneři, zákazníci, ale i běžní uživatelé), aby měli rychlý přístup k otestovanému, production-ready softwaru. I z pohledu samotného správce dané komponenty moc nedává smysl dávat do Streamu něco nehotového nebo neotestovaného. Workflow je asi takové, že se mu nějaká vlastnost/chyba schválí do dalšího vydání, tak ji implementuje, s QA odladí a jak projde všemi testy, čeká to na vydání v RHELu a jak vývojář, tak QA už se k tomu opravdu nechtějí vracet, protože práce na jiných věcech v RHELu, případně ve Fedoře nebo upstreamu je víc než dost. Dávat do Streamu něco napůl otestovaného, čekat, až komunita nahlásí chyby, opravovat to, zase čekat na feedback, to je prostě oproti současnému workflow hrozně zdlouhavé.
Na odchytávání chyb tak dává Stream smysl opravdu jen u těch výjimek, které proklouzly přes naše testování a na které nyní jako první narazili zákazníci.