Vlákno názorů k článku Okna v terminálu pomocí Tmux od milan - Jediné co mi tam chybí je status bar...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 5. 2011 9:30

    milan (neregistrovaný)

    Jediné co mi tam chybí je status bar jako u screenu nebo byobu. CPU, místo disku, zatížení síte.... Dáse to tam nějak dodělat.

  • 26. 5. 2011 9:53

    bez přezdívky

    Jasne, ze da.

    Podivej se do manualove stranky na hesla status-left, status-right.
    Zna to formatovani casu a umi to i spoustet prikazy.

    Napr.:
    set -g status-right "%H:%M | #(df -h | grep '/$')"

  • 26. 5. 2011 10:12

    pepazdepa (neregistrovaný)

    treba to vypada krasne, asi jako ty poblbly conky a dalsi nesmysly, ale v realu je ti to 2 veci a zbytecne to bere resources. a pokud neco skutecne sledujes, tak urcite ne pres nejaky status bar :D

  • 26. 5. 2011 10:16

    bez přezdívky

    No, vzhledem k tomu, ze je to program urceny pro multiplexovani terminalu, tak v tom vidim hodne vyuziti.

    Conky jsou program pro X.

  • 26. 5. 2011 13:44

    belzebub (neregistrovaný)

    Presne tak, opravdu nechapu u obsesi "merakama" na pracovni plose.. opravdu (ale ruku na srdce!) potrebujete NEUSTALE vedet kolik je volne pameti a jak je vytizeny cpu? A neberu argumenty typu "jo, pred 2ma rokama sem diky tomu zjistil ze mi neco zere pamet a tak sem.. blabla".

    Ja osobne povazuju prostor obrazovky za moc cenny na to abych ho zaplacal milionem meracku ktery mi neustale sdelujou kolik zeru pameti, jak bezi sit, jak silny je wifi signal, jak mam zatizenej procesor, jaka je teplota v praze ruzyni + milion "debilit", ktere ale jsou vsude, takze dost podstatna cast lidstva je presvedcena ze to je "normalni" a maji pocit ze je neco spatne kdyz to nemaji.

  • 26. 5. 2011 13:55

    belzebub (neregistrovaný)

    A abyste nerekli ze to je nekonstruktivni kritika:

    Proc je spatne sledovani LIBOVOLNYCH parametru LIBOVOLNEHO systemu tim ze budu koukat na meraky?
    1. nelze SPOLEHLIVE zjistit problem (kdo to sleduje kdyz jdete na zachod?)
    2. pokud je meraku vice nez urcite mnozstvi (coz je individualni), dojde k zahlceni vjemy a mozek STEJNE NEPOSTREHNE jednu podstatnou zmenu
    3. meraky zabiraji misto (at uz na obrazovce nebo v kokpitu letadla)
    4. lze tak zaznamenat pouze rychlou zmenu, opravdu velmi pomale jevy mozek nevyhodnoti jako zmenu a ignoruje

    Jak to resit? Jednoduse! Nejakym monitorovacim systemem, ktery ma nastaveny meze sledovanych parametru a teprve pri jejich prekroceni vyvola nejakou udalost, at uz je pipnuti, sirena, mail nebo popup okenko.

    Nicmene vsude jsou vyjimky - a tedy pokud pocitac nepouzivate k praci, ale k frajereni se jak mate COOL system a jak hrozny h4XX0ri ste, tak pak je jasny ze cim vic conek, system statusu a jinejch hejblatek mate na obrazovce, tim lip. Jenom se ale nevymlouvejte ze to mate proto abyste neco sledovali.

  • 29. 5. 2011 22:10

    Trident (neregistrovaný)

    Mozna se budes divit, ale ja na velkym desktopu sleduju i kontrolky disku...
    Podle zvuku jsem schopen i odhadnout jestli mam zapnuty prislusny rezim prenosu pripadne jestli jsem nezapomnel zapnuty power management.

    - sledovat CPUcka potrebuju k tomu abych videl jestli jsem nezapomnel aplikaci vicevlaknove nebo jestli mi nevisi nekde proces co zere cpu(typicky flash shitter nebo wine)
    - sledovat pamet+swap(pac linux neni oraclis ze) je mozna jeste dulezitejsi protoze mraky i bezne pouzivanych aplikaci trpi memory leakem. Takhle se daji hned podchytit Vzhledem k tomu ze obcas stroj vytezuji az na krev a poustim hodne procesu a tak potrebuji vedet kolik si jeste muzu dovolit
    - obcas kdyz je problem mrknu i na sit. Tohle mam hlavne pokud jsem na pomalych mobilnich pripojenich (neb 3G pokryti je v CR tragicke). S tim souvici i monitor Wifi
    - sledovat i/o operace potrebuju abych nemusel sledovat ledku disku:)

    U netbooku je pro mne displej prilis cenny a maly a tak na nem nemonitoruju nic. Vzhledem poctu bezicich procesu a zdroju je to zbytecne.

    U notebooku sleduju i teploty. To je ale jen takova lehka obsese protoze slusny HW si pri prilis vysoke teplote rekne a pak je na miste servis.

    Monitorovaci system pokud je mimo jadro je na pytel nebot pokud jde masina tak do kytek ze ti nestaci ani vyskocit hlaska. Navic jednoduche meraky neumi posoudit hysterezi hodnot. V posuzovani tehle paternu maji mezery i profesionalni monitorovaci systemy

    Ten primer s tim letadlem trochu pokulhava. Co sleduju tak ona i moderni mala ultralehka letadla monitoruji kdejaky uhel klopeni ve vztahu k posunu zemske osy... Sice to neni dulezite ale ty pumprliky radsi budou monitorovat i teplotu sedacek kdyby to pilot potreboval. Tech zbytecnych ptakovin v kokpitech narusta. Nehlede na to ze co pilot to jine profily konfiguraci pak clovek stravi hodinu precvakavanim.
    Alespon u vetsich dopravnich letadel dochazi k jakemusi zjednodusovani. Firmy jako Lockheed,Boeing a Airbus si totiz plati v tomto ohledu studie. Ne jen teoreticke ale i prakticke.
    Podle meho nazoru je nejlepsi situace u vojenskych stihacek. Tam totiz na jednoduchosti a neprehlcenosti informacemi zavisi uspech misi a zivot pilota.

    Nejde o h4x0rstvi, ale o tom vedet trochu co ten system dela a jaky je jeho stav.

  • 26. 3. 2015 10:04

    Unknown (neregistrovaný)

    "Nejde o h4x0rstvi, ale o tom vedet trochu co ten system dela a jaky je jeho stav."

    System neni maly decko aby musel byt hlidan, je to stroj ktery ma delat co Vy po nem chcete.

  • 28. 5. 2011 19:08

    ebik (neregistrovaný)

    No, na plose jsou meraky k ..., protoze pri praci plochu nevidime. Nicmene si myslim, ze je vhodne mit ty spravne meraky v nejakem statusbaru, at uz xovym nebo screenovym. A ktere jsou spravne, se pozna podle toho, ktere vam setri praci.

    U mne je to %cpu, ip-adresa, stav wi-fi, datum/cas a stav baterky.

    Konkretne kdykoli pouzivam wine, tak pohled na cpu-merak odhali, ze po zdanlive spravnem ukonceni zustal wine viset v busy waitu. Opravdu jsem liny kvuli tomu neco psat do terminalu, nebo nedej boze hybat mysi.
    Dalsi uzitecna vec muze byt aktualni ip-adresa (kdyz si potrebujete v cizi siti poslat neco na svuj pocitac, tak spoustet dalsi terminal, nebo vyskakovat ze ssh a lezt zpet je proste prace navic), nebo stav wifi signalu (ten snad ani zduvodnovat nemusim).