Názor k článku Ovládací prvky, nástroje a sada základních aplikací v LXDE od tep - 1/ Místo grun je zajímavá třeba ještě lehčejší...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 11. 2011 0:14

    tep (neregistrovaný)

    1/ Místo grun je zajímavá třeba ještě lehčejší (a subjektivně použitelnější a intuitivnější) alternativa gmrun. Sice nenabízí existující soubory, ale doplňování a historie příkazů funguje dobře. Prostě chytrý gui příkazový řádek. (mimochodem to ono výchozí v lxde je lxlauncher)

    2/ Nevidím moc důvodů, používat současně dva panely, tint2 zvládne hodně. (Podobně jsem to měl, když jsem měnil svůj pěkně nakonfigurovaný pypanel na tint2 - naprosto mi nevyhovoval vzhledem ani funkcí, prostě první dojem) Klikátko není potřeba, konfigurační soubor je třeba nejdřív pochopit, ale dají se stáhnout hotové a mnohem lepší než na screenu.

    3/ Pokud se nepletu (opravdu si nejsem jistý, jestli je to výchozí nastavení v lxde), je podobné příkazy možné spouštět přehledněji přes openbox a sice v ~/.config/open­box/autostart­.sh, řádek=příkaz.

    Dotaz: jak je to s tou verzí pcmanfm? Konkrétně se řazením souborů podle názvu.

    4/ Na snímek obrazovky je fajn scrot.
    Příkaz který stačí nabindovat nebo přidat do menu:
    -pro okamžitý snímek, uložení podle data a otevření v prohlížeči obrázků:
    scrot '%Y-%m-%d--%s_$wx$h_scrot.png' -e 'mv $f ~/images/ & viewnior ~/images/$f'
    -pro výběr oblasti:
    scrot -s '%Y-%m-%d--%s_$wx$h_scrot.png' -e 'mv $f ~/images/ & viewnior ~/images/$f'
    a tak dále...

    Ještě bych dodal, že na lxde se mi nejvíce líbí, že je to prakticky jen sada lehoučkých doporučených defaultních aplikací, které je možné odinstalovat a nahradit něčím jiným. Sám používám něco přes pět "lxde komponet" z toho dlouhého seznamu na wiki.

    Díky za článek.