Co je to "umi to relace" - jestli to umi ciselniky? Samozrejme ano. Dokonce dvema zpusoby - byt jako COMBO nebo jako popup okno s moznosti hledani (DBLLCField a DBLJSLCField).
Rovnez to umi jednoduse udelat, aby text byl HTML odkazem na detail odkazovaneho zaznamu.
Jedina vetsi vec, co mne napada ze to neumi jsou templaty, ale to se da vice ci mene nahradit pomoci technik OOP (pretizeni metod na vypisovani toho ci onoho).
BTW, ted jsem udelal release nove verze, jsou v ni ruzne bugfixy a mala vylepseni, ktera se mi tu za par mesicu nahromadila :-)
Ovladani nepouzitelne: Hm, pouzivam to ja, pouziva to i dost uzivatelu a zadne podstatne negativni ohlasy jsem nezaznamenal. Rad ho upravim, ale budte konkretnejsi.
Co edituju: Obavam se, ze to je spis problem te demo aplikace, nez knihovny same ;-)
Razeni to ma ve formulari filtru, ktery je jen na jedne z ukazek, viz: http://cars.dblib.dateso.cz/admin/model/
S temi sablonami - ja jsem nikdy nepocitoval (v administracnich systemech) nejakou podstatnou potrebu menit vzhled... Priznam se, ze jsem pripadnou moznost nasazeni sablon na DBLIB detailneji nestudoval. Nicmene pravdepodobne by melo stacit vytvorit potomka tridy DBLView, ktery by vystupy misto primo v HTML delal v sablonach.
Kdyz uz jsme u toho, www.nalanda.cz je take delano pres DBLIBku i vcetne velke casti uzivatelskeho rozhrani ;-)
P.S.: Ja se kritiky nebojim ;-)
Je to samozrejme o pristupu, ale co se ovladani tyce napr pri editaci se stracim protoze nevidim co mam zvoleno, proto preferuji model, kde je videt i list a co je zvoleno.
Casto se mi stava, ze mam na strance nekolik objektu, ktere se navzajem ovlivnuji
strom->list->zalozky->formular atd.
mel bych zde vitku k tomu, ze nejsou zabaleny jednotlive promene daneho objektu napr pod jedno pole atd. (pouzivam jakoby stromovy model aplikace a nazvy polozek formulare, ci promene nastaveni se generuji page[items][tree][items][form][items][name_of_item], ale to je pouze vsuvka)
Ok omlouvam se za razeni, ale precejen bych ho cekal kliknutim na header sloupce ;]
Videt i list a co je zvoleno: I toho by se dalo s DBLIBkou principielne dosahnout (i kdyz nevim, jak by se to vyrovnavalo se strankovanim seznamu zaznamu...). Ona totiz podporuje funkce na urovni "Zobraz formular filtru", "Zobraz seznam zaznamu", "Zobraz editacni formular toho a toho zaznamu" atp.
Asi chapu co chcete delat - mit na strukturu objektovy hierarchicky pohled. To je pravda, ze DBLIBka je delana spis na standardni relacni pohled. (ale jinak - ty ovlivnujici se objekty na strance, na to je potreba bud tuna javascriptu, nebo ramce, ne? ;-)
Ad ta stromova struktura s poli - popravde receno, me se klasicke OOP libi vic :-) Nikdy jsem nic takoveho nepotreboval (jinak jednotliva policka formulare pochopitelne v poli jsou).
Ad razeni: Mne pak po odeslani napadlo, ze jste asi hledal razeni na hlavicce sloupce ;-) Nu, dodelat to je, pokud se nepletu, patch na par desitek radek. Jinak to nastavovani poradi pomoci combo boxu ma jednu podstatnou vyhodu, ze s nim lze udelat i slozitejsi razeni, nez jen podle jednoho policka.
mel jsem na mysli toto:
<INPUT TYPE="text" NAME="form_name[firstYear]" VALUE="1959"/>
samozdrejme oop pouzivam
example viz.:
http://gomen.klfree.net/klfree_is/is
test/testtest
je to ve vyvoji(pokud je volny cas), napr ucty momentalne nekoresponduji z databazi, data jsou testovaci=delejte co chcete ;]