Děkuji. Sice nejsem žádný spisovatel, ale o podobném seriálu jsem před pár lety také uvažoval, ovšem je otázkou, komu by vlastně měl být určen - proto jsem se ptal po smyslu tohoto článku. Laici? Softwareáři? Hardwareáři?
Pro první skupinu takových článků existuje spousta a bylo by to nošení dříví do lesa, druhá skupina obsahuje poměrně vyhraněné lidi a pro systémáře by byl přínos takového seriálu diskutabilní - je jich pár a nad takovým seriálem by jen souhlasně pokyvovali nebo naopak šťourali do detailů. Hardwaráři by zase ocenili větší nezávislost na konkrétním HW při zachování důrazu na nízkoúrovňovou vrstvu a asi by to pasovalo na jiný portál.
Nechci předem odsuzovat, třeba se to ještě nějak příjemně vyvrbí, ale první dva díly se problematikou OS nezabývají ani okrajově. Odborník se nic nového nedověděl, pamětník si zavzpomínal a ti ostatní se dozvěděli jak PC nabootuje program a jak napsat rutinu obsluhy přerušení generovaného procesorem (v konkrétním příkladu dělení nulou tedy vlastně výjimky a nikoli přerušení) - obsluha skutečného vnějšího HW přerušení je na PC poněkud složitější, než jak by se z druhého dílu mohlo zdát.
Pokud by byl zájem, tak bych se vytvoření seriálu o základech návrhu OS nebránil, i když se domnívám, že jsou tu kvalifikovanější lidé k takovému počinu. Ovšem k zdejšímu seriálu bych jako podtitul přidal "...aneb podívejte, co se mi v uplynulém měsíci podařilo naprogramovat" - nic ve zlém, ale tak to na mne opravdu působí ;-) Takže v duchu této domněnky bych autorovi seriálu popřál mnoho programátorských úspěchů.