doufám, že se tady nikoho nedotknu. Ale všimli jste si jako já, že o Linuxu se již minimálně tři roky píše, že je to kvalitní, propracovaný systém, ale že je potřeba ho dostat mezi doomies a že je tedy potřeba udělat verzi, kterou kdokoliv nainstaluje a bude mírně spravovat bez větších problémů.
Dále se tvrdí, že Linux má několik setkrát více vývojářů, než MS.
Tak mi tedy vysvětlete, proč za ty tři roky ještě stále není verze, která nebude vyžadovat větší znalosti na instalaci a provoz.
Já jedno vysvětlení mám - jak již bylo mnohokrát řečeno, linuxové distribuce jsou živeny z podpory a služeb. Ale když by udělali systém, který nepotřebuje podporu a služby - z čeho by žili?
A vrátím se k začátku - to je podle mě důvod, proč stále žijí a budou žít placené softy. Prostě někdo si raději KOUPÍ něco a pak už se tomu nebude muset tolik věnovat.
Jinak k poznámce o standardech - nemyslím si, že kdyby byl třeba poměr 50 x 50, tak že by si mohl dovolit MS nedodržovat standardy. Protože by tím řezal pod sebou větev. Protože Linux by byl s Win kompatibilní (on se vždy někdo najde kdo na ty nepřesnosti přijde a udělá jakousi "redukci" mezi standardy) ale uživatelé win by nebyli kompatibilní s každým druhým. A tak by se z toho stala konkurenční výhoda linuxu.
V současné době si to ale MS může dovolit - a přiznejme si to - každé podnikání má za úkol generovat zisk. A to Microsoftu jde velmi dobře.