Pak není nejmenší důvod něco měnit.
Důvod může být ten, že se to liší v jiných vlastnostech – a v těch je nový systém lepší.
Já vím, co použít, jde tu o těch 99% běžných užovek, které tenhle nepřipravený *) nesmysl akorát dostane do stavu, který je ještě horší než současný.
Vznikl standard, který může implementovat kdokoli. Standard už je implementován v některých prohlížečích a operačních systémech, takže ho může začít používat kdokoli. Google to začal používat u svých služeb místo proprietárního řešení. Postupně to začnou nabízet i další poskytovatelé jako bezpečnější alternativu. Bude trvat několik let, než se to rozšíří tak, že to bude běžné. Běžným uživatelům to výrazně pomůže, protože budou mít něco, co je snazší na použití, než správce hesel, a budou to mít bez práce – nebudou muset žádný správce hesel shánět a instalovat.
Tipnu si - tohle dopadne asi jako implementace IPv6 ;-)
Jako že v některých státech to bude mít přes 50 %? V budoucnosti k tomu asi dojde, ale rozhodně to není na pořadu dne.
Osobně si nemyslím, že je to nepřipravené, zvláště když někteří nejvýraznější aktéři celé šarády naprosto nepokrytě po jakémkoli dalším zaháčkování šmírování pasou.
Jasně, Microsoft potřebuje k potenciálnímu šmírování uživatelů na Windows autentizační aplikaci, protože operační systém nemá žádnou šanci zjistit, jaké stránky uživatel otvírá ve webovém prohlížeči. A Google potřebuje kvůli potenciálnímu šmírování takovou funkci zabudovat do webového prohlížeče a Androidu, protože webový prohlížeč ani operační systém na mobilu vůbec nijak nemohou zjistit, které webové stránky uživatel navštěvuje.
A to není zdaleka vše. Hospodští budou na záchodech ve svých hospodách instalovat měřáky, aby zjistili, kolik toho u nich lidé vypijí a snědí. ISP vám do routeru podstrčí svůj software, aby mohl sledovat, k jakým IP adresám se připojujete. A v bytovém domě bude vlastník domu snímat otisky prstů z tlačítek ve výtahu, aby zjistil, kdo má pronajatý byt ve kterém patře.