ale Ondrasku... se prece zamysli nez placnes nejakou krav*vinu ... :)
kdyz byla chyba v openssl v linuxu ktera umoznovala ziskavat jen NAHODNE UTRZKY pameti, tak z toho byla medialni afera nabadajici pomalu k likvidace celeho toho linuxu...
kdyz je chyba v microsoft ssl, ktere umoznuje vzdalene PUSTIT KOD, tak je to v poradku a ceska media mlci a kdyz se nekdo dovoli v komentarich na to poukazat tak je "ohromte vtipny" ?
Ve windows ta chyba byla oficialne od server 2003, neoficialne od XP, mozna uz drive, tedy minimalne 10let, pravdepodobne ale vice...
oh pardon, chyba je od windows 95, prislo na ni IBM letos v kvetnu, a od te doby MS pripravoval opravu... tedy byla tu 19let a na oprave se pracoval 6 mesicu :)
http://www.bbc.com/news/technology-30019976
Na tom není nic divného. Windows i Office sice neustále neuvěřitelně bobtná, ale uvnitř jsou stále stejné shnilé donekonečna recyklované sračky, takže chyba v drtivé většině případů postihuje všechny podporované verze produktů a u těch nepodporovaných se o tom jen nepíše.
Ha! Tak Lael už po (dvou)minutovém restartu dorazil a snaží se dohnat co tou minutou restartu navíc zanechal. Řekl bych, že už jsem na to kouzlo restartu zhusta pod minutu přišel. "Spešl" stopky :-D.
PS: Když ho nakrmíme, za jak dlouho doplní dostatek příspěvků, aby min splnil kvótu 25% trolích? :-D
Zjevně si nepamatujete časy ČSSR, my jsme přece byli taky nejdemokratičtější a nejpokrokovější zemí. Žádná země o sobě netvrdí, že je diktatura, takže jak Rusko tak Čína o sobě zcela jistě prohlašují, že jsou pro lid tím nejlepším systémem na světě.
Pokud jde o to předstírání, tak předstírají zjevně natolik dobře proto, že naprostá většina lidí s nimi má i takovou zkušenost. Jistě, NSA i Mossad nejsou beránci, ale 99% lidí s nimi za celý život asi nebude mít žádnou vlastní zkušenost. Což se zde o STB tvrdit nedalo, stejně tak jako dnes v Rusku o KGB/FSB.
Rekl bych, ze s NSA mela uz mozna i vetsina Americanu co do cineni. Telefony odposlouchavali uplne vsem. Jinak, samozrejme, doma vas NSA nenavstivi. Na to tam je FBI.
Co se tyce Mossadu, tak nevim, kolik procent Palestincu s nim uz nejakym zpusobem melo co do cineni, ale asi jich bude dost.
Problemy, ktere riskujete, jsou podstatne zavaznejsi, nez ty, ktere hrozily od StB ke konci rezimu. Tou dobou uz StB nikoho nemizela, zatimco Mossad vesele pokracuje. Na podnet NSA pak asi jini lide maji take zavazne problemy s CIA nebo FBI.
Od StB vam hrozilo nejvyse par let relativne civilizovaneho kriminalu a maringotka pred barakem. Od Mossadu vam hrozi treba deset let v temer uplne neosvetlene, cerne kobce bez oken, obvykle nasledovane zmizenim. To vse bez soudu, zatimco StB vas dostrkala pred soud a tam vas nejaky rektalni alpinista odsoudil.
Třeba těm nesmyslům, co píšete o STB. Vy totiž porovnáváte disidenty, kteří by se dali srovnat s dnešními obhájci lidských práv, s někým, kdo se často ozbrojeně organizuje proti jinému státu. Takoví "záškodníci" by se ovšem ani v 80. letech do podle vás civilizovaného kriminálu a následně k soudu ani nedostali, ti končili s kulkou v hlavě rovnou (tedy po výslechu...).
Vy totiž porovnáváte disidenty, kteří by se dali srovnat s dnešními obhájci lidských práv, s někým, kdo se často ozbrojeně organizuje proti jinému státu.
Vazne? A co vy vite o tom, jake lidi resi CIA a Mossad? Jak vite, ze to byli zaskodnici? Podle onech tajnych sluzeb byli, ale byli doopravdy? Co treba takovy Mordechai Vanunu?
Aha. A jak Vanunu mohl prozradit jaderny program Izraele? Izrael prece nic takoveho nema.
Jinak o tom, co s lidmi dela napriklad prave Mossad, se muzete dozvedet cas od casu, kdyz se neco prolatne. Asi tomu nevenujete pozornost.
Zkuste tohle, to vypada docela vyzivne: http://www.craigmurray.org.uk/archives/2014/06/israeli-abuse-of-palestinian-children/
Izrael nikdy nepriznal existenci jaderneho programu pro vojenske ucely. Dnes nechava lidi na pochybach, kdysi snad rovnou zatloukal. Tedy odsouzeni nekoho, za prozrazeni neceho, co neexistuje, je ponekud podivne. Budto to neexistuje, tak nevim, za co ho odsoudili nebo ho odsoudili proto, ze ten program opravdu existuje a timto to oficialne priznavaji.
»Co treba takovy Mordechai Vanunu?«
To je přece klasický red herring. Izraelci potřebovali zastrašit araby, aby je nenapadli, tak si vymysleli tuhle story "jaderným programem". Stačí se podívat na to, jak "únos" Mordochaje Vaanunu probíhal a každému musí být jasné, že to bylo nahrané (už jenom to, že se Vaanunu údajně kvůli ženským vrátil do řecka)...
Podle mně Izraelci žádný vojenský jaderný program nemají, jenom blafují...
To ten Vanunu musi byt opravdu obetavy, ze sel brucet proto, aby si Arabove mysleli, ze Izrael ma tuny jaderneho arzenalu. Takovy zapal pro vec sionismu se hned tak nevidi. Uplne jako ti komunisti, co pro vec strany sli sedet nbo makat do gulagu, i kdyz byli nevinni, protoze tridnimu nepriteli a burzoasnim zivlum obecne bylo trena ukazat, ze strana s kazdym zatoci, ze se zastavi az v Jachymove. Akorat, ze ty komunisty to v tom, gulagu rychle preslo, protoze videli, ze tam nejsou na ctrnact dni, jak jim slibili, kdyz se ke vsemu priznaji, aby tridni nepritel dostal strach, kdyz vidi ty rozsudky. Tak nevim, jak Vanunu.
A dokonce si ti Izraelci i poridili reaktor na tezkou vodu, aby jim to vsichni vic verili, protoze nechteli, aby nejaky neverici tomas poukazal na takovy nepodstatny detail, jako ze to plutonium nemaji kde udelat.
Na druhou stranu MS potreboval na zaplatu 6 mesicu
A stejně se nepovedlo. :-)
P.S. A jako bonbónek z dílny M$ dnešní jáma v Kerberosu aneb domain adminem snadno a rychle pro každého :-)
LO? Asi ještě rebootuje, update rollup pro dlaždicoidní woknous má (jako již tradičně) cca tři čtvrtě giga...
File Name:
Windows8.1-KB3000850-x64.msu - 711.1 MB
Windows8.1-KB3003057-x64.msu - 51.5 MB
Windows8.1-KB3014442-x64.msu - 11.8 MB
:-)))))))))))
http://hackles.org/cgi-bin/archives.pl?request=29
Koukám, že provozovat někde WinXP začíná být po tomto týdnu vpravdě adrenalinovým sportem...
Někteří nezodpovědní jedinci dokonce tvrdí, že instalace trvá přes dvě hodiny, aby očernili geniální vývojáře z Microsoftu.
To ale není pravda. Oni tu zátěž totiž systematicky rozdělují na několikrát. Třeba já jsem středeční reboot odkládal, v pátek odpoledne vypnul v práci stroj (cca 20 minut), v úterý ráno nabootoval (cca 25 minut) a po další půlhodině se začal zase dožadovat rebootu kvůli aktualizacím. Ale potřebuju pracovat, ne rebootovat, takže mají do pátku smůlu. Vydrželo to x let, kvůli pár dnům se svět nezboří... A je stli jo, tak ajťákům a ne mě.
Tohle vždycky překvapí. Někteří lidé nemají problém se naučit bash, regexpy, zapamatovat si stovky příkazů a jejich syntaxi, ale nastavit si na stroji "No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations" je pro ně zřejmě nepřekonatelný problém.
http://cdn3.howtogeek.com/wp-content/uploads/2013/03/image31.png
My co umíme bash, regexpy, stovky příkazů a jejich syntaxi nemáme problém nastavit si "No auto-restart with logged on users for scheduled automatic updates installations", ale my co k výše uvedeným dovednostem mám i empatii, intuici a logické uvažování, tak LITUJEME běžného uživatele, který místo aby LOGICKY měl možnost odmítnout restart do 24 h přímo v tom dialogu updatů, tak to musí hledat na netu jak se to dělá (pokud mu teda dojde, že by to mělo jít, když už to není tam, kde to INTUITIVNĚ čeká), musí to hledat v angličtině (takže musí umět ještě i anglicky) a pak na to musí aplikovat netriviální (pro BFU) postup, přes aplikaci, která IMO není určena pro BFU, ale pro adminy:
http://technet.microsoft.com/cs-cz/library/cc720539%28v=ws.10%29.aspx
PS: Úsměvné je to "cs-cz" v URL, když je stránka celá v angličtině - je to pro adminy, tak je správný předpoklad, že admin si poradí, ale chudáci uživatelé
PPS: To už by bylo jednodušší, kdyby MS nabízel na svých stránkách REG soubor, který si uživatel stáhne a klikne na něj a ono se mu to nastaví, když už mu nebyli schopni dát nějaké tlačítko, combobox či whatever tam, kde by to mělo být :-D
PPPS: Váš i můj příspěvek jsme si mohli ušetřit, kdyby jste ve svém typicky arogantním postoji nepředpokládal, že jediný, kdo tady něco umí jste vy a my to nezvládneme, pak by vám možná i z kontextu došlo, že litujeme běžné uživatele, kteří tohle zvládnou dost těžko a můžou napáchat víc škody než užitku, vzhledem k použitému nástroji.
WU uživatele upozorní na nutnost restartu, a restartuje jen pokud není stanice zamknutá. Vynucení restartu je tam ve výchozím stavu proto, aby uživatel byl donucen dokončit aktualizaci. Bez jejího dokončení nemá počítač chráněný. A protože uživatelé spoustu počítačů nevypínají (používají sleep), zůstaly by trvale neopatchované.
K jádru tématu bylo tohle: Vynucení restartu je tam ve výchozím stavu proto, aby uživatel byl donucen dokončit aktualizaci. Bez jejího dokončení nemá počítač chráněný. A protože uživatelé spoustu počítačů nevypínají (používají sleep), zůstaly by trvale neopatchované. Jinými slovy tohle výchozí chování má dobrý důvod, a měnit by se nemělo, pokud to není opravdu potřeba.
No a v tomhle tady s vámi málokdo (zda-li vůbec někdo) bude souhlasit, protože tady jsou předpokládám lidé, kteří mají své počítače rádi pod svou kontrolou a nemají rádi, když jim jejich počítače kontroluje někdo jiný.
S touhle politikou jste si vybral špatný server a špatnou komunitu odborníků.
Group Policy Editor se spustí i laikovi :). To že je nastavení tak trochu zastrčené má přesně ten důvod, který jsem popisoval: uchránit uživatele před tím, aby běžel i po aplikaci WU na nezáplatovaném stroji, protože nerebootoval. Kdo umí nastavit vlastnosti WU v Group Policy Editoru, měl by mít dost rozumu, aby rozuměl důsledkům.
Ale ale. Koukám na historii svého Windows Update. Z posledních 10 aktualizací 5 nevyžaduje restart, 3 mohou vyžadovat pokud jsou soubory právě používané (tj. lze se mu vyhnout pokud aplikaci ukončíte před aktualizací), a jen dvě restart opravdu vyžadují.
Ad stabilni windows server bez potreby rebootu kvuli unave - no jasně, únava. Ještě chybí nakreslit okolo stroje pentagram :)
ale, ale... tech 10 aktualizaci bylo najednou, takze stejne tam slo o 20%-50% nutnost restartu, to je daleko od 0% potreby restartu... ;)
kdy jste mel naposledy windowsupdate (nepocitam kdyz instalujete rucne 1 aktualizaci) bez restartu v praxi ? ;)
z praxe znam vikendove restarty v sheduleru jako obrana proti unave winserveru bezici jen jako fileserver, na certifikovanem hw... pentagram se nekreslil, ale obcas byl vydan zakaz se ke stroji priblizit pod 2metry :)
Ad vypnul v práci stroj, cca 20 minut; nabootoval, cca 25 minut - OMG co na tom stroji máte? Kdyby se mi Windows vypínaly 20 minut a bootovaly 25 minut, tak bych rychle zjišťoval, kde je problém. Jak jsem psal, u mě byl reboot po instalaci KB8000850 hotový za minutu a čtyřicet sekund.
Mám tu smůlu, že PC potřebuju k práci. Počítačové práci. A firemní politika jsou Win 7. Polovina kolegů nadává, polovina rezignovala... U manažerů, účetních atd. je to pod rozlišovací schopnost, prostě trpí v práci.
Spoustu věcí si dokážu představit jednodušších a efektivnějších bez widlí...
Kdyby se mi stroj vypínal 20 minut a zapínal 25 minut, jak jste popisoval, také bych nadával a trpěl. Vyšší efektivity docílíte hlavně tak, že to necháte vlastní IT nějak pořešit.
Nevím jak by práce managerů, účetních apod. byla efektivnější bez Windows. Manager potřebuje mimo jiné MS Project, Project Server, Visio, účetní zase různé ekonomické agendy, a tyhle produkty pro jinou platformu než Windows najdete horko těžko a s omezeným výběrem, pokud vůbec.
Na tohle zadne reseni neni, pomuze akorat SSD, protoze Windoze Update je napsany tak blbe, ze kazda akce vyzaduje nkonecne drnceni diskem. I instalace ovladace na USB tiskarnu vyvola ctvrthodinove drnceni na notebooku. Opravdu nechapu, co na tom disku delaji, tohle je horsi, nez to strasne rychle registry.
To záleží na velikosti RAM, rychlosti disku, a na tom kolik RAM máte zabrané běžícími programy. Pokud používáte nějaký netbook s minimem paměti a pomalým 1.8" diskem, je to samozřejmě utrpení.
SSD vřele doporučuji. Technologie je na trhu už pěkných pár let, a SSD jsou už poměrně levná. V nouzi stačí rychlý HDD. Ty 1.8" příšernosti nebrat, je to peklo.
SSD jsou sice hezke, ale furt gigabajt stoji prilis mnoho na to, aby me to zajimalo. Ja na Linuxu nejak s rychlosti disku nezapolim, jako to dela Widle Update. Bylo by to sice nekdy rychlejsi, ale vzhledem k tomu, ze Linux v tomhle netrpi widlackymi neduhy, tak mi to nestoji za to. Jo, kdybych treba kompiloval projekty o tisicich souboru, tak asi ano, ale to neni muj pripad.
Ad SSD jsou sice hezke, ale furt gigabajt stoji prilis mnoho na to, aby me to zajímalo - SanDisk Standard 128GB, 2.5", 1599 Kč včetně DPH. Cena 12.40 Kč/GB mi přijde dost dobrá.
Osobně jsem s rychlostí disku zápolil jen na těch 1.8" HDD šmejdech. S rychlejším HDD není problém, zvlášť pokud máte dost RAM. SSD je samozřejmě výrazný upgrade.
SanDisk Standard 128GB, 2.5", 1599 Kč včetně DPH. Cena 12.40 Kč/GB mi přijde dost dobrá.
Ma malou kapacitu. Kdyz koupite vetsi, tak ta cena si vyleze.
Osobně jsem s rychlostí disku zápolil jen na těch 1.8" HDD šmejdech.
Tak ja s tou rychlosti nezapolim, Linux take ne. Zapoli akorat Widle. Dal jsem nedavno Linux na ThinkPad x40 s diskem 1.8" a to byste koukal, jak to na tom starem kramu jede svizne. Predtim tam byly XP, dokonce tam, bylo o pul giga RAM vice, nez ma ted ten Linux a bylo to opravdu o nervy.
Ad malou kapacitu. Kdyz koupite vetsi, tak ta cena si vyleze - to samozřejmě ano.
Ad ja s tou rychlosti nezapolim, Linux take ne. Zapoli akorat Widle - jak jsem psal, záleží to i na velikosti RAM a na tom co máte spuštěné. Samozřejmě to nemusí být problém, pokud používáte WinXP ořezané na kost, nebo nějaké malé distro Linuxu ve kterém slavně otevřete terminál.
Samozřejmě to nemusí být problém, pokud používáte WinXP ořezané na kost, nebo nějaké malé distro Linuxu ve kterém slavně otevřete terminál.
Ale prosim vas, jaky terminal? Jede na tom Sparky Linux s LXDE, normalne se na tom da lezt po webu, cumet na Youtube, delat v Libreofficu, psat maily..... A to vsechno na starickem CPU a 1 GB pameti a 1.8" palcu disku. Notebook pro vyvojare by to nebyl, ale pro normalniho domaciho usera uplne v pohode. Pro nekoho, kdo potrebuje snadno prenosny kvalitni notebook treba na editaci textu, take (tohle totiz je jeste od IBM, zadna sracka od Lenova). Problem to byl, dokud tam byly originalni Widle XP. To to clovek zapnul a pul hodiny cekal, nez dolezl do konce Widle Update a update antiviru.
To není o nerozumění nebo neumění. Když potřebujete SW pro podnikové agendy, řízení projektů, tvorbu hudby, DTP nebo prakticky jakoukoliv jinou primárně nepočítačovou činnost, je na Linuxu situace velmi špatná. Buď není k dispozici nic co by splňovalo základní kritéria, jsou to jen různé druhořadé příšernosti (třeba Gimp namísto Photoshopu), nebo je výběr proti situaci na Windows nesmírně omezený. Koukněte se třeba na dostupnost SW pro správu restaurace, hotelovou recepci, správu chovné stanice psů atd.
Mohlo by se zdát, že SW není protože Linux je na desktopu málo rozšířený, a Linux je na desktopu málo rozšířený protože není SW. Bohužel k tomu ale značně přispívá roztříštěnost platformy, virální licence GPL, mizerná dokumentace, mizerná dostupnost komponent, proti konkurenci silně očesané API atd. Jenže tyhle problémy si linuxáci nikdy nepřipustí, bylo by to v rozporu s jejich náboženstvím.
Když potřebujete SW pro podnikové agendy, řízení projektů, tvorbu hudby, DTP nebo prakticky jakoukoliv jinou primárně nepočítačovou činnost, je na Linuxu situace velmi špatná.
Ano, na Widlich je situece lepsi. Jen kdyby k tomu clovek nemusel provozovat Widle.
Bohužel k tomu ale značně přispívá roztříštěnost platformy, virální licence GPL, mizerná dokumentace,...
Jo, dokumentace... Kdyby tak ve Widlich byl aspon man...
Jinak jaka roztristenost platformy? To snad neni tak tezke k aplikaci balit i vsechny knihovny pro veci, ktere nejsou v repu. Ve Widlich se to dela take tak, protoze se neda spolehnout na to, jake knihovny tam zrovna jsou nebo ne a na to, ze tam budou i zitra.
A viralni GPL? To vam tady bylo vysvetleno uz alepon tisickrat, tak si zase nevymyslejte a nekde si prectete, jak to doopravdy jde. To, ze aplikace bezi na Linuxu, vubec neznamena, ze musite zverejnit zdrojak. To musite leda tak tehdy, kdyz pouzijete cizi GPL zdrojaky a ne treba proto, ze volate GPL knihovny. Takze brzdete s tim FUDem, v Redmondu by si uz meli vymyslet nejakou originalnejsi propagandu.
Ad Kdyby tak ve Widlich byl aspon man - proboha jen to ne. K čemu by nám byl? Abychom z něj dostali tu samou informaci, jako když spustíme program s parametrem /? ? Na cokoliv jiného je man nepoužitelný.
Ad snad neni tak tezke k aplikaci balit i vsechny knihovny pro veci, ktere nejsou v repu - koukněte se například do historie tady na rootu, jak probíhalo portování Adobe Flashe. Ve Windows samozřejmě víte, že tam i zítra bude kompletní Win32 API, které je daleko širší než cokoliv co popisuje nějaký Single UNIX (POSIX).
Ad viralni GPL - když linkujete proti GPL knihovně, vaše aplikace musí být pod GPL licencí. "Svobodně" můžete linkovat proti LGPL knihovnám. BTW pokud chcete napsat například komerční aplikaci pro Qt (nejpoužitelnější framework na Linuxu, prakticky "jediný použitelný"), tak buď vaše aplikace bude pod GPL licencí, nebo za Qt zaplatíte. Cena je minimálně $149 za měsíc, takže za tři roky rok zaplatíte minimálně 54x cenu licence Windows ($99). A to se fakt vyplatí :D
http://en.wikipedia.org/wiki/GNU_Lesser_General_Public_License#Differences_from_the_GPL
http://www.qt.io/download/
Pokud jde o licence knihoven, tak ty mohou být jako GPL tak LGPL (nebo samozřejmě jiné), a jako vývojář komerční aplikace si to musíte zatraceně dobře pohlídat. RMS coby velký guru světa open source má na licencování knihoven celkem jasný názor: Why you shouldn't use the Lesser GPL for your next library.
Ad Kdyby tak ve Widlich byl aspon man - proboha jen to ne. K čemu by nám byl? Abychom z něj dostali tu samou informaci, jako když spustímAe program s parametrem /? ? Na cokoliv jiného je man nepoužitelný.
Man typicky poskytuje podstatne vice informaci, nez aplikace sama spustena s parametrem --help. Obvykle se jedna o dostcujici informace.
Na druhou stranu ve Widlich a MS aplůikacich byva casto help toho typu, ze kdyz chci vedet, co je to XY, je mi receno, ze to zapina a vypina XY.
Ad snad neni tak tezke k aplikaci balit i vsechny knihovny pro veci, ktere nejsou v repu - koukněte se například do historie tady na rootu, jak probíhalo portování Adobe Flashe. Ve Windows samozřejmě víte, že tam i zítra bude kompletní Win32 API....
Zajimave, ze kdyz je to API furt tak stejne, tak navzdory te zpetne kompatibilite Widli nekdy aplikace ze starsich Widli nebezi.
Ad viralni GPL - když linkujete proti GPL knihovně, vaše aplikace musí být pod GPL licencí. "Svobodně" můžete linkovat proti LGPL knihovnám. BTW pokud chcete napsat například komerční aplikaci pro Qt (nejpoužitelnější framework na Linuxu, prakticky "jediný použitelný"), tak buď vaše aplikace bude pod GPL licencí, nebo za Qt zaplatíte. Cena je minimálně $149 za měsíc, takže za tři roky rok zaplatíte minimálně 54x cenu licence Windows ($99). A to se fakt vyplatí :D
FUD. Aplikace musi byt GPL, kdyz linkujete staticky. Dynamicke linkovani nevytvari odvozene dilo, neni tedy nutne aplikaci zverejnit pod GPL. To se tyka i Qt, ktere snad dokonce je pod LGPL. Pokud chcete linkovat staticky nebo chcete support, tak si to holt zaplatite. BTW, tesi me, ze vsechny knihovny a frameworky pro Widle jsou zadarmo. To bychom se meli, kdyby to v Linuxu bylo take tak.
Nazor RMS je jedna vec, pravni praxe je vec jina. Prijde na to, jak je definovano odvozene dilo a odvozene dilo dynamickym linkovanim nevznika.
Ad ve Widlich a MS aplůikacich byva casto help toho typu, ze kdyz chci vedet, co je to XY, je mi receno, ze to zapina a vypina XY - zkuste si na command line napsat třeba for /?
Ad kdyz je to API furt tak stejne, tak navzdory te zpetne kompatibilite Widli nekdy aplikace ze starsich Widli nebezi - zpravidla to bývá díky nějaké botě autora aplikace.
Ad Aplikace musi byt GPL, kdyz linkujete staticky - nesmysl. Z linku níže:
Linking a GPL covered work statically or dynamically with other modules is making a combined work based on the GPL covered work. Thus, the terms and conditions of the GNU General Public License cover the whole combination. Je to dost jasně řečeno?
http://www.gnu.org/licenses/gpl-faq.html#GPLStaticVsDynamic
Ad odvozene dilo dynamickym linkovanim nevznika - jak vidíte tak vzniká (alespoň podle FSF). Nakonec licence LGPL byla vytvořena právě proto, aby bylo možné z aplikace linkovat (LGPL) knihovny bez nutnosti uvolnit zdroják té aplikace. BTW to že coby linuxák neznáte detaily "nakažlivosti" licence GPL je dost tristní.
BTW2 to že Qt pro ne-GPL aplikaci vás za tři roky vyjde na 54-násobek licence Windows byste okomentoval jak?
Ad odvozene dilo dynamickym linkovanim nevznika - jak vidíte tak vzniká (alespoň podle FSF). Nakonec licence LGPL byla vytvořena právě proto, aby bylo možné z aplikace linkovat (LGPL) knihovny bez nutnosti uvolnit zdroják té aplikace. BTW to že coby linuxák neznáte detaily "nakažlivosti" licence GPL je dost tristní.
Ano, vim, jak to vidi FSF. Nicmene to podle vseho je pravne nevymahatelne, protoze soudy to vidi jinak. K dynamickemu linkovani dochazi az ve stroji uzivatele, cili odvozene dilo vznika az tam. Dodavatel zadne odvozene dilo nevydal. Ostatne, jak pisete, knihovny vychazeji i pod LGPL a nejspis jich bude vetsina.
BTW2 to že Qt pro ne-GPL aplikaci vás za tři roky vyjde na 54-násobek licence Windows byste okomentoval jak?
Rikam, nekupujte to, tak jako ja nekupuji Widle. Pouzijte Qt pod LGPL.
Ad odvozene dilo dynamickym linkovanim vzniká; soudy to vidi jinak - o tom nevím. Máte nějaký zdroj pro takové tvrzení?
Ad knihovny vychazeji i pod LGPL - některé samozřejmě ano
Ad pouzijte Qt pod LGPL - LGPL verze by šla použít, ale tahle licence má svá úskalí. Linkovat můžete jen dynamicky, a je otázkou, jestli můžete dohromady šířit komerční aplikaci a LGPL knihovnu. Ne nadarmo Digia doporučuje před použitím LGPL kódu důkladnou první analýzu.
https://qt-project.org/legal.html
Opět jste se mistrně vyhnul tomu, že jsem řekl, že přesně to dělám a je to jedna z mých činností, které mě živí a vy znovu začnete jako zaseklá dlouhohrající deska omílat, že to nejde...
GOTO -2
(a opovažte se z té nepodmíněné smyčky zase vyskočit :-D )
Diskuze s vámi prostě zbytečná...
Photoshop/InDesign/Illustrator beha pod Wine.
Nativne a opensource tu mame Gimp/Pinta Inkscape/Scribus.
Misto "MS Project" pouzit ProjectLibre
Do restaurace nebo hotelu - Montora Fidelio Suite je pro Win/Linux/Unix, neni to nejake becko, bezi v 13000 hotelich a 80000 restauracich :)
kolik % uzivatelu windows pouziva k profesni praci takoveto programy ?
(nepocitam bfu co pouzije photoshop na oriznuti fotky z fotaku nez ji posle "na fejs" :)
kolik % uzivatelu windows pouziva "nejakej browser na internet", "nejakej prehravac filmu,hudby", "nejakej prohlizec fotografii", "nejakej office" ?
bude to min 90% procent ze ? temto uzivatelum by Linux na desktopu udelal minimalne stejnou sluzbu, navic bez viru a/nebo zpomalovaciho antiviraku, bez neustaleho chroustani disku, otravnejch oken s restartovanim, a a a ... :)
Ad Photoshop/InDesign/Illustrator beha pod Wine - když je pěkné počasí a aplikujete správné winetricks, tak se aplikace možná rozběhne. A to začne: aplikace spadne ve file/open dialogu, tooltipy zůstávají viset na obrazovce, padají filtry, při kreslení se štětec chová jako byste jednou kliknul místo kliknul a táhnul, nefunguje přítlak na tabletu... V každé verzi Photoshopu a Wine něco jiného, a použitelné to není nikdy.
Ad mame Gimp/Pinta Inkscape/Scribus - to jsou hračky na úrovni freewaru, ne nástroje pro profesionály.
Ad Misto "MS Project" pouzit ProjectLibre - ten má s MS Projectem společného asi tolik jako WordPad s Wordem :). Viděl jste někdy MS Project Server?
Ad Do restaurace nebo hotelu - Montora Fidelio Suite - super, to jste našel jeden kousek. Pro Windows vygooglíte deset českých kousků během minuty, a všechny budou mít lokalizaci, podporu v češtině a autory "za rohem", takže s nimi můžete zajít na kafe, nebo jim osobně vynadat. Montora Fidelio Suite a hromadu dalších produktů samozřejmě můžete použít také.
Ad kolik % uzivatelu windows pouziva k profesni praci takoveto programy - vyjma redaktorů pracujících ve webovém CMS v podstatě všichni profesionálové.
Ad kolik % uzivatelu windows pouziva "nejakej browser na internet", "nejakej prehravac filmu,hudby", "nejakej prohlizec fotografii", "nejakej office" - to se bude blížit 100%. Jenže spousta jich používá také něco dalšího. Ona většina práce není o čtení zpráv, sjíždění porna a prohlížení obrázků. I ten OpenOffice je vhodný tak pro domácí použití, a ještě jen pokud nepotřebujete dokumenty posílat nikomu dalšímu, a nepotřebujete otevírat dokumenty od nikoho jiného. A když jsme u domácích uživatelů, tak ti mimo jiné paří hry, což na Linuxu fakt není dobrý nápad.
Ad temto uzivatelum by Linux na desktopu udelal minimalne stejnou službu - jak jsem psal, neudělal by. Nakonec si to každý může zkusit. CDčka s Linuxem padali skoro dekádu snad i z časopisů pro ženy, a dnes jsou instalační image volně ke stažení.
Vy opravdu čekáte, že vám tu budu prozrazovat své know-how? No to je to s vámi horší než jsem si myslel...
GOTO je součást VisualBasicu, tak jsem si říkal, že tomu budete nejen rozumět, ale budete se díky tomu cítit jako doma. Najednou vám (součásti) technologie od MS připadají jako bad practice? Zajímavé.
Opět se snižujete k ponižování diskutéra? Nic takového jsem nenapsal, tak se zklidněte a naučte se číst a chápat psaný text.
Na vás GOTO je opravdu super-bad practice (BTW. programuji v jazycích, kde GOTO není) - protože vy ho nerespektujete :-). Asi tak nějak fungují technologie MS, tak to kopírujete, že? :-D
Neumetel JA dnes travil cely den tim, ze postupne srv po serveru na kterych sou widle vyrabel cestvy snap, aby bylo co restorovat az se neco podela, a pak jeden podruhym poustel patche, ovsech maximalne 10 zaroven, na vic memu widlimu klientovi nestaci ram (jedna RDP sesna si zblazjne 1/2GB). Zatim si troufnul jen na ty, kde bezej nepodstatnosti a testy. Ted si neumetel JA par dnu pocka, co se kde podela a podle toho se zaridi.
Prumerne to hodilo tak 1/2 - 3/4 hodky patchovani, + neco casu na overeni, ze nastartovalo. Takze sme tak na +- hodince. Vetsinou ty virtualy disponuji tragickymi 4mi CPU a 8+GB ram. Jop, uloziste je jen nejakych 24 10k sas disku vcetne SSD cache + dalsich cca 45 10/15k fc. Tedy takovy soho.
Tak to prrrr. Veskery HW je windows certified. ... ;D, na jednom z tech poli dokonce widle bezi interne (ac to EMC nerado priznava, bezej tam uplne obyc widle, da se na ne lognout).
Jop, HW takovej nicmoc, 2xcpu stroje, s 128-256GB ram, to vsechno ve vmware HA. Pravda, na FC switchich asi widle nebezi, to je fakt. Mno a ta sit, jen obyc cisco. Natom z me neznamych duvodu bezi nejaky divny IOS ci co, proste pres RDp se na to ne a nepripojit safra. Nemel bych to reklamovat?
Hmmm ....
The WSUS administration console was unable to connect to the WSUS Server Database.
Verify that SQL server is running on the WSUS Server. If the problem persists, try restarting SQL.
System.Data.SqlClient.SqlException -- Timeout expired. The timeout period elapsed prior to completion of the operation or the server is not responding.
The statement has been terminated.
Source
.Net SqlClient Data Provider
Stack Trace:
at System.Windows.Forms.Control.MarshaledInvoke(Control caller, Delegate method, Object[] args, Boolean synchronous)
at System.Windows.Forms.Control.Invoke(Delegate method, Object[] args)
at Microsoft.UpdateServices.UI.SnapIn.Wizards.ServerCleanup.ServerCleanupWizard.OnCleanupComplete(Object sender, PerformCleanupCompletedEventArgs e)
Mno nic, jdu za majitelem, ze treba widle opatchovat, tak at mi da aspon 2M na wsus srv, aby to zvladalo smaznout stary patche. 4 jadra proste na smaznuti souboru na disku nestacej.
Takže tak za dva-tři dny, pokud celý proces nesabotuje i jen jedinou myšlenkou na Linux vševědoucí duch Widlí se mu za to nepomstí...
Mimochodem, ráno kolem sedmé jsem zapnul v práci kompl, nabootovalo to, nainstalovalo akualizace (z minulýho týdne) a už tady bliká zase "reboot required". Asi si začnu psát do výkazá práce "odmítání rebootu" a "rebootování"... Chjo. Zabít, vzkřísit a zabít znovu. Ne kompl, ale autora toho debilního Windows Update...
Ja vcera strcil do USB na W 7 Epson laserovku. Nejmin ctvrt hodiny drncel disk, jak Widle hledaly ovladac na Widlous Update. Pak to konecne nainstalovalo USB Printing a ovladac na tu tiskarnu. Dnes jsem chtel nainstalovat k te tiskarne Status Monitor, abych se podival, co se na ni sere. Po zapnuti pocitace jsem pres pul hodiny cekal, nez prestal drncet disk a zacalo to byt pouzitelne. A to podle widgetu na tapete procak nedelal nic extra moc a pameti byla volna skoro pulka. Nasledne mi bylo receno, ze ten Status Monitor vzaduje Widle Vista - to je ta zpetna kompatibilita. Nakonec jsem e tam doklikal pres compatibility mode.
Behem toho vseho se slozil update Javy, ze pry zkuste to pozdeji znovu. No, chtel jsem to zkusit, ale v Control Panelu kdysi byvala ikonka, ze ktere se na to dalo doklikat, ale neni tam.
Po spusteni Firefoxu se tento zacal updatovat a nasledne nenabehl. Pri pokusu o spusteni jsem si vsiml, ze mu chybi ikona a pak mi bylo receno, ze se mame podivat, jestli mam 32 nebo 64 bitovy system a nainstalovat prislusnou verzi, protoze je nainstalovana nespravna verze. Cili jsem to odinstaloval a nasledne nainstaloval znovu.
To jsem jeste nezminil nekolik selhavsich updatu v history Widlous Update, z nichz jeden je Malicious Software Remo_val Tool nebo jak se to jmenuje.
Ted by mne opravdu zajimalo, jak v techto podminkach jeste nekdo zvladne udelat nejakou praci.
P:S.: Kurva, do prdele s tim zasranym spam filtrem, co sem pousti akorat spam, ale ne legitimni prispevky.
Nějaký update minulý (předminulý) týden
(mám nastaveno, že mne o updatech JEN informuje, stahuje a instaluje se "jen když si o to řeknu"):
Vybrano co potrebuju, zvolena instalace
-->
CHYBA PRI UPDATE:
Kod 80240013 - Sluzba Windows Update prave instaluje jine aktualizace, Opakujte akci za nekolik minut.
Zobrazit napovedu k teto chybe.
--> chvilka napjatého čekání, co se stalo a:
0 výsledkú hledání výrazu "WindowsUpdate_80240016" "WindowsUpdate_dt000"
Návrhy
* Zkontrolujte pravopis.
* Zkuste zadat jinou frázi.
Můžete vyzkoušet také další možnosti.
* Zkuste hledat na webu systému Windows.
* Připojte se k Internetu a získejte odpovìdi od jiných Windows uživatelů.
* Prohledejte obsah určený pro odborníky v oblasti IT na webu Microsoft TechNet.
Widlous 7 "Professional", 64b
Nezlob se Jardo (btw. já jsem taky Jarda), ale mě tvůj příspěvek rozesmál. Ne kvůli tobě, ale kvůli té hrozné realitě, kterou jsi vlastně u Windows právě popsal. Vzpomínám na ty manipulativní videa na YT, jak někdo předváděl kompatibilitu Windows tím, že instaloval od nejstarší verze (možná už od DOSu) po Windows XP nebo 7 a ukazoval, jak ve všech verzích pořád jede tuším DOOM a jak se to dá přeplácávat upgradama od té staré verze OS po tu nejnovější. Neznalý člověk, který to vidí (typicky manager) musí pak jasně být spokojený, že koupil do firmy MS technologie. Bohužel pak se IT specialisti a admini ocitnou v realitě a s trochou úsilí (často i více než trochou) se musejí něco snažit rozhýbat, protože mají problém i s takovou základní věcí, jakou je tiskárna :-). Když jsem kdysi dělal tiskové řešení s autorizací přes NFC karty, tak starost Win adminů v té firmě byla, jestli nebudou problém ty superdrahé tiskárny co si nakoupili, protože prej výrobce neuvádí žádnou podporu pro Linux a ani se nikde jinde nedočetli, že by vůbec byl ovladač pro Linux. Stačil pohled do parametrů tiskárny (podpora PCL6, PS3 a PDF tisku) a bylo možné jim se 100% jistotou odpovědět, že pod Linuxem to problém určitě nebude - a nebyl. :-)
PS: Mnoho zdaru s pokusama o rozchození tiskárny
PPS: Lael by ti vysvětlil, že za to MS a Windows nemůžou, ale výrobce, který to blbě naprogramoval - tomu že (ne)kompatibilita verzí Windows není problém výrobce tiskárny, ale výrobce OS by se mistrně vyhýbal i kdyby ho na to upozornil celý svět :D
Me na tom dost zarazi pristup Epsonu a dalsi. Kdyz MS neni schopen zajistit kompatibilitu, kterou se chvasta, meli by vyrobci vyvinout trochu usili aspon u tiskaren, jako je tahle Epson Aculaser c900. Ne, ze by to byla sestakova tiskarna, porad se jeste prodavaji z druhe ruky za 300€.
Jinak nevim, jestli ji rozchodim. Mela problem, ktery by se resit dal, trochu obcas prekladala papiry, coz je problem s nekterym ze solenoidu, ale bohuzel s ni pak taky jeden dobrak trochu prastil.
Tak Lael asi nenabootoval. Zřejmě další z povedených hotfixů M$ :-)))
Co máš proti Epsonu?
Jejich podpora Widli mi pripada ponekud kratka u tiskaren, ktere jsou drahe jak svine. Krome toho treba u te Aculaser c900, ale zcela jiste hafa dalsich, maji ocipovane dily a nuti lidi k jejich vymene, protoze si nejak spocitali, ze skoncila zivotnost, nicmene dil nadale spolehlive funguje. Tohle je docela upadek. Vydelavaji na vydirani zakazniku.
Ano to je bohužel realita. Výrobci "dotují" tiskárny a snaží se vydělávat na spotřebáku a náhradních dílech (fotoválce, tonery, ap.) a aby zajistili, že zákazník bude PRAVIDELNĚ dokupovat ORIGINÁLNÍ díly a spotřebák, tak jsou v tiskárnách obvody, co "počítají" životnost a když už chip usoudí, že zákazník by měl zase něco kápnout výrobci, tak prohlásí součástku za vadnou nebo toner za prázdný (klidně i přestože v něm je prokazatelně dost tiskového prášku) a tiskárna odmítne tisknout a požádá o servis či výměnu spotřebáku a v neposlední řadě, kdyby náhodou někdo měl tu drzost a chtěl konkurovat výrobou alternativního spotřebního materiálu, tak chipy v nich obsažené jsou zakázkové alespoň na úrovni FW, bez zdokumentování co ten chip tiskárně hlásí a jak a tím když ne úplně znemožňuje, tak velmi znesnadňuje výrobu těchto alternativ.
To souvisí i s vaší reakcí níže - výrobce (si myslí), že z údržby ovladačů nic nemá (protože si myslí, že si tak více uživatelů koupí nový produkt, jelikož starý plně funkční nepracuje s novým OS) a protože to je málo - čekat na to, až si (všichni) zákazníci umrtví funkční zařízení instalací nového OS - tak ještě přidá do zařízení výše popsaná kurvítka a ještě to nazve pokrokem, že zařízení si umí tyhle věci kontrolovat a prohlásí je za výhodu :-D.
Každopádně to je krátkozraká politika.
No jak si je MS naučil, tak je má, že jo :-D. Výrobce nic nenutí držet support, udržovat a dělat nové verze, protože z toho mají co? Houbeles! Kdyby to bylo FOSS, tak se s tím udělá co? Fork nebo se někdo ujme opuštěného projektu... To je přesně podle přísloví: Jak se lesa volá, tak se z lesa ozývá. To je ta "výhoda" uzavřených a proprietárních věcí. Nakonec se to obloukem vrátí zpět.
a proc si necitoval ze zpravy kterou sem toto doplnil ihned pod tim ? :D
"chyba je od windows 95, prislo na ni IBM letos v kvetnu, a od te doby MS pripravoval opravu... tedy byla tu 19let a na oprave se pracoval 6 mesicu :)
http://www.bbc.com/news/technology-30019976"
chyba v bashi mohla byt problem pro jednotky promile (jen webserver s aktivnim cgi modulem a cgi skriptem v bash => coz se nedela), ale tato chyba ve Windows mohla byt problem pro desitky procent serveru a hlavne STANIC, protoze se projevuje v InternetExploreru od 3.0 az do IE11 (i pres jeho Enhanced Protected Mode), ve Wordu pres VB makra, Windows nepomahala proti teto chybe ani aktivovana ochrana proti utokum EMET, i Server mohl byt kompromitovan z venku jen zaslanim patricneho packetu...
je to co sem psal v tom z ktereho si citoval, kdyz se objevi nejaka chyba u linuxu tak nehlede na to ze v praxi je v podstate nepouzitelna tak se mediama rozleti vlna o tom jakej to je pruser (umelej), kdezto kdyz se ukaze chyba ve windows ktera je MNOHEM nebezpecnejsi a navic se i u domacich uzivatelu Windows, tak je to v poradku... jak uz bylo receno mnohokrat "Chyby ve windows nejsou problemem, protoze na ne jsou uzivatele zvykly" ;)
Pokud myslíte odkaz níže, tak ten se týkal něčeho úplně jiného.
http://www.bbc.com/news/technology-30019976
Jasně, takže podle tebe
"C/C++ je náchylný k chybám a tudíž by ho neměl nikdo používat"a "Windows jsou z větší části psány v C/C++". Nejsem sportovec, ale neříká se tomu vlastňák?
Btw, v čem je napsaný .NET runtime? Pochybuju, že to bude v .NET a pokud je to v C/C++, proč bych ho měl používat? Přece je to pak náchylný, aby v tom byly chyby... Navíc takový, který si sám nemůžu opravit.
A jenom tak mimochodem, tipni si, kolik procent kódu v C, kolik v C++, kolik v Javě a kolik v C# je třeba v automatice na rozvodně VVN. Jeden takový systém jsem před lety vyvíjel, takže mám celkem dobrou představu...
V C/C++ jsou psané prakticky všechny masově používané OS. Samozřejmě jsou tu experimenty jako Singularity, ale to je vzdálená budoucnost. Zatím všichni recyklují koncepty z šedesátých let, které dneska prostě nefungují.
.NET Runtime je psaný v C#, a kde je to potřeba, tak volá kód psaný v C/C++.
Samozřejmě je dobrý nápad používat .NET. Když píšete v .NETu, váš kód je daleko méně náchylný na chyby. Když budete psát v C/C++, bude váš kód náchylnější na chyby, a chybám v kódu platformy psané v C/C++ se stejně nevyhnete.
Na Linux můžou vesměs přejít, až tam pojedou firemní aplikace. Pouštění Profibanky, ekonomického softwaru a v neposlední řadě MS Office v Linuxu je daleko náročnější až nemožné, než si koupit upgrade Windows.
Tak trochu začarovaný kruh, ale je to tak.
A neříkejte, že Open Office nahradí MS Office - stačí nějaký dokument s VBA a nefunguje to často ani v Office 2011 for Mac. Pokud si přesto myslíte, že ano, zkuste použít hromadnou korespondenci v Open Office. Až to bezpečně zvládnete, zkuste adresní štítky.
Bohužel...
Kdysi, ještě za časů, kdy zaměstnavatel používal k verzování SW VisualSourceSafe, nějaký šílený kolega vymyslel konfiguraci SW pomocí tabulky v Excelu pro několik produktů a s pomocí VBA se generuje sada .c a .h souborů s nastavením. Dopadlo to tak, že
- SVN si neporadí, pokud potřebuju udělat merge dvou větví, protože konfig je v binárce.
- Když dělám merge ručně, tak ta svině Excel neotevře dva stejnojmenný soubory v jednom okně, takž buďto dočasně přejmenovat, nebo druhý otevřít ručně v čistým Excelu, i když mám oboje naklikaný v TotalCommanderu.
- Když do konfigurace přidávám jednu položku, musím si zjistit heslo k makrům podle logu v SVN (i taková aktivní vlvci se najdou) a hledat v VBA, kde se ta konkrétní funkce generuje.
- Od Excelu 2008 u starších projektů nefunguje generování .h souborů
A teď mě řekni, proč bych měl takovou sr... jako makra ve VBA používat při práci. A proč bych je vůbec měl mít rád, když bez nich by byla údržba a rozšiřování projektů rychlejší.
Dokumentu (ať už textovém či tabulkovém nebo jakémkoli jiném) nemají programy co dělat. Na práci s dokumenty či daty v dokumentu má být API a programy mimo tento dokument. Ten kdo vymyslel tuhle hovadinu by zasloužil pracky zpřelámat a zavřít ve svěrací kazajce do vypolstrované cely.
ked chces, tak si to nahodne oneskorenie pridaj (netem to vedel)...
"tc qdisc add dev eth0 parent 1:1 handle 10: netem delay 57ms 13ms"
http://tdistler.com/2011/06/10/netem-wan-emulation-how-to-setup-a-netem-box
Tak tak. Nie je mozne spravit low latency anonymizacnu siet, ktora vyuziva efektivne bandwidth.
Da sa chytit aj inej podmienky - staly prenos presifrovavaneho sumu a ked sa vyskytnu data, tak prenasat tie. Akurat to je strasne neefektivne a museli by to robit vsetci.
Male oneskorenie tiez nestaci. Delay by mal byt taky, aby pocas neho stihol vzdy poslat poziadavku aj iny uzivatel. To robi v nevyuzivanych hodinach aj desiatky sekund (v extreme ide o jednotky hodin).
> Musel bych na té VPS ještě přidávat ke každému požadavku dostatečně dlouhé náhodné zpoždění.
Ani tohle ti nepomuze. V tomto pripade utocnik vklada sve vlastni zpozdeni pred entry nodem ve specifickem patternu a sleduje, zda se objevi u exit nodu. Je to obycejny traffic confirmation attack, cili nic noveho - navic musi pred vyuzitim tohoto utoku uz mit podezreni, ze komunikujes se sluzbou X.
Viz taky https://blog.torproject.org/blog/traffic-correlation-using-netflows
Tohle je nahodou naprosto genialni ochrana proti skoro cemukoli. Az ti totiz nekdo prijde s tim, ze ze tvy IP byl "nejaky provoz" (doslovna citace), tak je odkazes na to, ze provozujes tor/openwifi/... a tudiz ten "nejaky provoz" muze generovat kdokoli v dosahu - tedy po cely planete.
Samo to idealne vykombinues trebas se zaxorovanym diskem, to bude bohate (jakozto zcela neprolomitena sifra) stacit.
No tak, když byl z tvojí IP nějaký nelegální provoz, tak hrozí, že ti policie vtrhne do bytu, zabaví všechny počítače a za tři čtvrtě roku ti je vrátí s tím, že se na nich dětská pornografie nenašla.
Viz třeba zde: http://www.novinky.cz/krimi/184705-zridil-internet-pro-sousedy-nyni-jej-maji-za-pedofila.html
Nebo je taky možné, že ti po tom zabavení najdou, že tam máš nelegálně kopírované programy a odsoudí tě za to (což je snad možné jen v případě, že ten původní trestný čin, na který bylo vydáno to povolení k prohlídce se také také týká porušování autorského práva; myslím, že to nejde tak, že vydají povolení k prohlídce na základě dětské pornografie a pak se takto získané důkazy použijí na trestný čin porušování autorských práv).
Na základě provozu z nějaké IP adresy tě u soudu usvědčit nemůžou, bez ohledu na to, zda provozuješ tor exit, otevřenou wifi nebo ne. Ale zabavit počítače na základě IP adresy ti bohužel můžou.
Ten clanek odpovida realite jen castecne.
1) oni nevedi jak vypada HDD, seberou APcka, switche ... proste proto, ze to vypada jako neco od pocitacu.
2) boji se, ze zpusobi skody (ty by totiz museli hradit a to by pak znamenalo, ze nebudou premie)
3) neopomenou zminit, ze za to muzes dostat 10,15, 20let ... a snazej se te zastrasit
4) jeste vic se boji, ze ses BIS nebo neco na ten zpusob
5) jsou strasne prekvapeni, ze na wifi se da pripojit i jinde nez ve tvym pokoji
6) jeste prekvapenejsi jsou, ze vsichni siroko daleko vedi, ze se neco deje, protoze jim nejede net.
BTW: HW umi vratit i pomerne rychle (viz vejs, boji se skod, ty si totiz muzes jit koupit novy, abys ty skody v souladu se zakonem minimalizoval, a jde to na jejich ucet).
BTW2: myslis si to spravne.
Zas tak moc bych policajty nepodceňoval.
Stal se případ, kdy dělali domovní prohlídku kvůli šíření warezu, dotyčný člověk měl zašifrovaný disk, ale měl na tom počíatči konzoli, kde byl přihlášen pod rootem. Policajti ten počítač nevypli a použili tu konzoli k získání nezašifrovaného obsahu disku.