Vážený pane (neregistrovaný) kritický zásahu z Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, máte samozřejmě pravdu v moderních filesystémech je MFT skutečně v partition. Za tuto nepřesnost se čtenářům omlouvám. Obávám se ale, že i kdyby tato informace byla uložena třeba na Klingonském paměťovém krystalu, uživateli s nedostupnými daty tato informace příliš nápomocná nebude. Mimochodem, určitě existuje možnost upozornit na chybu slušným způsobem, a nikoho (autora ani redakci) přitom neurážet.
máte samozřejmě pravdu v moderních filesystémech je MFT skutečně v partition
Nevim, co z toho je vic spatne. Jestli MFT v modernich systemech, nebo ze se jedna o partition.
Obávám se ale, že i kdyby tato informace byla uložena třeba na Klingonském paměťovém krystalu, uživateli s nedostupnými daty tato informace příliš nápomocná nebude.
Pokud by byl sifrovany jen MBR, dalo by se s tim neco delat, zacatky oddilu jdou docela dobre trefit, ale pokud je zasifrovana MFT je to trochu vetsi problem.
Tak teď jsem zmaten. Než začnu hledat po netu jak to tedy je (čistit chyby a najít fakta nebývá úplně jednoduché v záplavě balastu), netušíte někdo realitu?
Co se tedy kryptuje? Jestli MBR, tak to není takový problém vrátit zpět (Snad vždy se mi povedlo a to vč. blbostí kolem. A navíc pokud je použit GPT, tak pohoda)? Anebo je to mířeno na NTFS MFT (vč. kopie, to už by byl sakra oříšek a pro většinu souborů konečná) - ale ohrožen je tak "jen" NTFS, ale už ne FAT32 (třeba aktuálně připojené externí archivy) a podobně, ... (nevím o tom, že by jiný fs používal terminus technicus MFT)
https://blog.kaspersky.com/petya-ransomware/11715/tJeště jednou se omlouvám za nepřesnost. Odpověď na vaši otázku je v odkazované alanýze od Kaspersky Labs. https://blog.kaspersky.com/petya-ransomware/11715/ Přeji hezký večer.