to bude prehnane cislo z kategorie "mala loz, velka loz, statistika".
Skuste si to predstavit na tydennej baze: 8x7 hodin spite, 8x5 pracujete, 5x7 hodin cucite do telefonu a pat hodin denne mate na vsetko ostatne.
To by znacilo, ze svet je plny ludi co vo volnom cas nerobia nic ine len cucia do telefonu. Televize by skrachovali, plaze by boli prazdne, cez vikendy vsetci len cucia to telefonu...
Ako clovek co popri praci a detoch hral niekolko rokov intenzivne online-hru vam mozem garantovat, ze to nie je take jednoduche robit dlhodobo :).
21. 8. 2023, 12:21 editováno autorem komentáře
5 hodin na tom pididispleji? A to jako dobrovolně, bez mučení?
To tedy koukám...
Odhaduji můj průměr tak do 5 minut denně.
Když už, tak s mobilem telefonuji, to na něj nekoukám.
Už když mám psát sms, tak bez pořádné klávesnice trpím.
Těm mobilním OS navíc nevěřím, tak tam nemám žádnou banku, sociály, ani email, data povoluji na chvíli, když něco potřebuji při cestování.
Když už MHD a ne kole, tak aspoň trochu trénuji oči zaostřováním na různě vzdálené místa.
Ještě, že se mě na to nikdo neptal, to bych jim zkazil apokalyptickou statistiku.
<hr />
Díky za vzpomínku na školní adminy, další body by mohly být:
* zdárně se připravit na další kolečko, 14 dnů do startu
* připravit si vtipná jednorázová hesla, pro uživatele co je přes prázdniny zapomenou
* a hlavně se z toho nezbláznit
21. 8. 2023, 19:09 editováno autorem komentáře
Hezký PR článek s akademickým pohledem...
Vzpomeňme na lockdown a těch xx ZŠ bez svého vlastního připojení k Internetu už je minulostí?
Jinak bych řekl že vzhledem k pod financovaní státního sektoru, kolik pak "školních adminů" kteří to neznají, neaplikují to bude číst. Nebo máji ve dané škole prostředky pro aplikaci? A naopak kolik těch znalých za současného stavu pro školy, zdravotní zařízení, městské úřady, MP nebo AČR/PČR dělat nebude tedy statu se vyhýbají.
Je to složitější... Problém je stejný jako všude ve státním sektoru. Pro vlastní lidi peníze nemáme a školení nestíhají, protože jsou zavalení prací (a často taky přesvědčení, že všechno sami zvládnou, protože doteď prostě museli...).
Ale když se to outsourcuje, není problém zaplatit třeba desetinásobek. Obvykle firmě, která odvádí práci špatně, ve škole u známé si nechali platit měsíční poplatek a k tomu ještě každý jednotlivý úkon, který byl pak na objednávku. Např. změna hesla studentovi, za poplatek a do druhého dne. Takže ten den se na počítač nepřihlásí (třeba při testování ČŠI, které mívají ročníky, které nemají informatiku a tudíž snadno heslo zapomenou).
A je jedno, jestli placenou cizí firmou je MS (Teams), Google (mail, cloud) nebo firma spravující školní síť. Pro cizí (a ideálně zahraniční) se peníze vždycky najdou, bez ohledu na kvalitu služby.
Čili ono školství není podfinancované, ale nehospodárně financované.