Už dlouho se diskutuje, že západní civilizace si sama zaviňuje své zaostávání "dobrovolným" přijímáním silných regulací. Na první pohled srozumitelné a logické (lidská práva, ochrana soukromí). Pokud ovšem globálně existují státy, které to vůbec neřeší, přináší jim to výhodu, budou prosperovat a my zaostávat. Já jsem zastáncem lidských práv, osobních svobod i soukromí, ale zjevně to v globálním kontextu není vítězná strategie.
- GDPR (Některé technologie a využití dat nemůžete v podstatě uvést do provozu, prodávat, tedy je ani nebudete vyvíjet - vyvine je a prodá někdo jiný.)
- Zbraně bez umělé inteligence (Která armáda asi vyhraje? Ta, která bez skrupují využije všechny dostupné metody, nebo ta s regulacemi?)
- Zákaz šifrování (Ukážeme prtivníkům všechna naše tajemství, zatímco oni si šifrovat budou bez omezení?)
GDPR považuji za velice důležité, jelikož nepovažuji lidi za produkt. Dále to hodně omezuje podprahovou reklamu a ovlivňování lidí.
V součastnosti vyvíjené zbraně mají nepochybně nějakou úroveň umělé inteligence kdekoli na světě, avšak to je věc, kterou se běžný smrtelník nedozví.
Šifrování na vládní úrovní je nepostradatelné, stejně tak ve finančním sektoru. Tady se spíš jedná o šifrování komunikace obyčejných uživatelů.
Celková užitečnost v boji proti zneužívání dětí je u takového nařízení dle mého minimální. Daleko účinější by byla strojová kontrola dat na straně provozovatele komunikačního serveru. To by ochránilo velké množství dětí, jelikož ty asi moc nevyužívají technologií, jako je Tor.
16. 3. 2020, 16:07 editováno autorem komentáře