Zvonek od Amazonu? Ani jsem nevěděl, že něco takového existuje. Je zcela evidentní, že cokoliv co se tváří jako domácí vybavení / spotřebič a je to připojené k netu, tak je to ve skutečnosti ZLO. To nám paní McGowanová nemusí psát. Spíš by měla napsat o tom, jak Avast "zabezpečení" sbírá data o uživatelích a prodává je přes mateřskou společnost dál, to by byl aspoň článeček - třeba komu, za kolik...
Netřeba data hned přeprodávat. Jedna "urban legend" vypráví o rodině v "chytrém domě": televize se ladila podle osob v obýváku, dveře se samočinné otvírali členům domácnosti, ale na podomního obchodníka "se zavolala" policejní hlídka, chytré zařízení se naučilo rozeznat sousedovic psa od rodinné kočky, děti podle sešitovách komixů spouštěly své oblíbené animáky. Jednou si dům vyhlédl lupič. Počkal, až rodina odejde, na hlavu narazil černou kapuci od mikiny - aby nebyl na kameře poznat - brašnu se šperháky schoval pod pláštěm, připlížil se ke dveřím... - cvakl zámek a ozvalo: "Vítej, Batmane!"
Je zcela evidentní, že cokoliv co se tváří jako domácí vybavení / spotřebič a je to připojené k netu, tak je to ve skutečnosti ZLO.
Je zcela evidentní, že cokoliv co se tváří jako domácí vybavení / spotřebič a je to připojené k ${technologie}, tak je to ve skutečnosti ZLO.
Za ${technologie} libovolně dosazujte internet, elektřina, plyn, pára, používá oheň, používá kov, používá kámen, používá dřevo podle toho, v jakém čase se zrovna nacházíte.
Podle mě je důležitější, jestli to k té ${technologii} opravdu musí být připojeno. Elektrický sporák bez přívodu k elektřině nedává smysl, ale zvonek bez internetu bych si ještě představit dovedl :)
Třeba propojování domácích spotřebičů přes WiFi či 5G nepovažuji za rozumné, přestože to je pohodlné.
Elektrický sporák bez elektřiny nedává smysl, ale vařit se dá i na peci, ve které se topí dřívím. IoT zvonek bez připojení do sítě (dnes kvůli nedostatečnému rozšíření IPv6 prakticky připojený do cloudu) nedává smysl, ale jako zvonek se dá používat i jednoduchý elektrický zvonek, nebo se také dá používat klepadlo.
Domácí spotřebiče na elektřinu používáme také jen proto, že je to pohodlné. Vařit můžete na plynu i na dřevě, lednička může být plynová nebo můžete mít potraviny ve sklepě, případně s ledem…
IoT zvonek bez připojení do sítě (dnes kvůli nedostatečnému rozšíření IPv6 prakticky připojený do cloudu) nedává smysl...
Ten zmíněný zvonek prý pozná, že někdo stojí u dveří a chce zazvonit. Možná i pozná, kdo to je. To je milé, ale pořád to ještě není důvod, aby byl připojen k internetu.
Asi aby byla větší legrace:
https://www.novinky.cz/internet-a-pc/clanek/kvuli-vypadku-serveru-amazonu-nefungovaly-v-usa-vysavace-a-zvonky-40343570
Pane Jirsáku, nevím o tom, ale možná mě poučíte, že by zařízení na elektřinu, které nejsou připojeny na net o mě něco logovali a někde to posílali. Natož další Vaše zcela nesmyslné výčty energií a materiálů.
Btw. technologie = výrobní postup. Vy jste asi myslel techniku.
Myslete si co chcete, ale domácí spotřebiče, které se připojují na net, jsou ZLO, ať už záměrně či nezáměrně. Všichni víme, jak kvalitní je ochrana všech těchto zvonků, vysavačů...
Jinak se mějte fajn, to je můj poslední příspěvek k této diskusi :)
@cziss
Natož další Vaše zcela nesmyslné výčty energií a materiálů
To není nesmyslný výčet. Smyslem je zahltit prostor "pozitivními" příklady, které již jen svým počtem vytvoří v každém jen trochu méně pozorném čtenáři zdání, že příkladů podtrhující tezi pana Jirsáka jsou hromady, zde ty "výčty", zatímco proti těm jednotlivým slovům buď nelze namítat, nebo je jich až příliš ...
19. 5. 2021, 13:00 editováno autorem komentáře
Zařízení na elektřinu mají samozřejmě podle odpůrců elektřiny úplně jiné neduhy. Způsobují požáry, revma, Parkinsona, vybuchují, sama se zapínají, a špehují vás pomocí vestavěných mikrofonů, kamer a antén.
Ten výčet jenom ilustroval, že u každé nové technologie se najdou lidé, kteří ji označují za ZLO (bez jakýchkoli dalších argumentů). Jenže bez argumentů je to jen plácnutí do vody.
Technologie už se pod vlivem anglického „technology“ používá i ve významu „technika“, zejména v případě, kdy chci zdůraznit, že nejde o jednotlivé kusy, ale o celý obor.
domácí spotřebiče, které se připojují na net, jsou ZLO
Když máte nula argumentů, nepomůže ani když je násobíte.
Všichni víme, jak kvalitní je ochrana všech těchto zvonků, vysavačů...
Já vím, že je různá. Vy to máte jednodušší, vy nad ničím přemýšlet nemusíte, prostě papouškujete, že je to zlo.
A počítal někdo počet xx% nebo spiš x% v populaci které to skutečně ohrožuje?
Ano je pravděpodobnost větší než 0, přesto se nevyplatí vynakládat mnohdy neúměrné prostředky na obranu před takovým nebezpečím. Scénář se projevuje u počítačů mobilů elektroniky.... ...ale třeba i aut nebo jízdních kol.
A pak se řeší, že na domácí výuku ní v normálních ( ne sociálně slabých) dostatek počítačů pro výuku.
Nejsem si jistý, že utvářet obraz světa jen podle potřeb a možností innovators a early adopters je objektivní postup..