"Některé uživatele služby také nadzvedl rozhovor, ve kterém Mark Zuckerberg přiznal, že Facebook kontroluje obsah soukromé komunikace vedené přes aplikaci Messenger."
Na jedné straně se po FB vyžaduje aby vyhledával a odstraňoval závadný či nelegální obsah, na druhé straně je FB peskován že kontroluje komunikaci. Asi se rýsuje nové zaměstnání - věštec s křišťálovou koulí ... :-)
@jirik
Jenomže on ten závadný obsah nemá odstraňovat v soukromé komunikaci. Ono by to v té soukromé komunikaci stačilo na udání - protože do toho kontrola úřední jaksi nevidí, ale to by se pak nedalo "čmuchat až ve spodním prádle" obětí ...
"Některé uživatele služby také nadzvedl rozhovor, ve kterém Mark Zuckerberg přiznal, že Facebook kontroluje obsah soukromé komunikace vedené přes aplikaci Messenger. "
V soukromé komunikaci čmuchá, protože se mu to velice hodí a ještě to naprosto drze svádí na nějaké požadavky o obsahu. Jenom PR sračky které mu poradili, aby to dohnojil co nejmíň ...
A závadné uploadované soubory může kontrolovat už při uploadu před vyvěšením do komunikace nebo na zeď, nepotřebuje k tomu ani vědět od kterého je to uživatele, jenom jestli je to závadné a pak to neuložit atd. Teda potřeboval by, kdyby důvodem opět nebyla, světe div se, moderní e-voyerská obsese. Fuj.
Ostatně vzpomínám si jak Google opatrně zkusil, že by filtroval emaily, abysme náhodou nestrádali když třeba domlouváme dovolenou a on nestihne nabízet ty správné produkty, které by tam rekreant mohl potřebovat ... Účel pořád stejný, jenom "důvody" pro naivky se mění ...
(Nejen) FB se snaží o co snažili vžycky všichni. Co nejvíce ošmírovat své oběti a udělat se jediným prostředníkem pro všechno ... Ale o peníze samozřejmě nejde, jde o nejlepší kvalitu života uživatele (oběti)
A maji uz v tuhle chvili mobilni antiviry aspon nejaky smysl? Pamatuju si doby, kdy se (myslim, ze i tady na rootu) psalo o tom, jak jsou bezzube... Ale mnohe se mohlo zmenit. Tak se rad necham poucit.
No jasně.
- Pročuchávání všech dat v mobilu
- Posílání dat k analýze ven z mobilu (protože mobil na to nemá výkon)
- Vyflákání FUPu při aktualizaci
- Únos https spojení, aby se mohl podívat, jestli něco neprochází
- Upozornění, že se člověk chystá instalovat něco neoficiálního
- Oškubání uživatele
Antivir = program, který vytváří iluzi zalepení děr v systému tím, že na místě díry vytvoří ještě větší otvor.
"Nová phishingová kampaň využívá speciální znak řecké abecedy. Jméno existující britské letecké společnosti Virginatlantic bylo zneužito v rámci podvodné kampaně, která se snaží vylákat osobní údaje obětí. Na první pohled je téměř nemožné si v URL všimnout chyby v názvu společnosti, a to díky využití speciálního znaku, který pod klasickým písmenkem r obsahuje tečku – ṛ. Na první pohled je odkaz, lákající na rodinnou dovolenou zdarma, téměř k nerozeznání od oficiálního názvu společnosti. Ostatně klidně posuďte sami: www.virginatlantic.com a www.viṛginatlantic.com."
Přesně na tenhle typ průšvihů se upozorňuje snad pokaždé, když se řeší, zda zavést do CZ domén diakritiku. :)
Mne na tom nejvíce rozesmívá to, že tady řada lidí tlačí na IDN s argumentem "aby adresy vypadaly hezky a přirozeně", a jako řešení problému se nabízí punycode, který se pro změnu stará o to, aby adresa byla nečitelným sledem znaků.
Prostě aby místo ošklivého "www.kaja.cz" mohlo být krásné a přirozené "www.xn--kja-ela.cz"
A tak je to správně, kontrolovat si to, ale 99% ostatní populace prostě klikne a už se veze...
Většinou to jde někde nastavit(dokonce i JESPR), aby se nezobrazovaly "paznaky", ale to opět udělá jen menšina...
Takže radši budu do adresního řádku zadávat www.root.cz než www.růt.cz a nebudu muset řešit pru*ery ostatních...
V práci musím, i když to mám o dost jednoduší díky centrální správě.
Ale také nepošlu do háje členy rodiny a přátele, když mi přinesou počítač, že s tím něco je. Jen proto, že nejsou dostatečně "počítačově gramotní", aby měnili konfiguraci, které většinou ani nerozumí...
Takže nemusím, jen "musím"...
Ale to už zabíháme daleko za původní témata...
Ani nezabíháme. Chtěl jsem tím říct, že zaprvé jde opravdu o PNJ (= lenost uživatele) - jak cz bez CDN řeší, že uživatel může zrovna tak kliknout na japonský, arabský nebo jiný odkaz? Zadruhé to, že vy si ušetříte práci, tak pro jiné znamená, že přijdou o lokalizovanou doménu. Je to tedy něco za něco, přičemž nikde není psáno, že zrovna ten váš názor je hodnotnější.
Rozhodně jsem tím nechtěl nadhodnocovat svůj názor(a jak správně píšete nikde to není psáno, nebo né mnou). A také předpokládám, že pokud nastane čas pro IDN v .CZ bude to po demokratické volbě a nerozhodnu to jen já sám, ani jen případný zastánce.
Myslím, ale že to není tak uplně o lenosti, ale o neznalosti uživatele(viz xyc 0:16), ale ve výsledku je to jedno, protože i když se to bude zobrazovat ve statusbaru(už není), nebo v adresním řádku, stejně na to budou uživatelé "nalétat". Protože prostě nekoukají a konzumují. Ti kteří si prohlížeč zvládnou přenastavit, jsou z větší části skupina poučených, kteří spíše odhalí, že je něco v nepořádku. Ale naprostá většina všech ostatních o něčem takovém ani netuší. A máte pravdu, že stejně tak kliknou na japonský, arabský a jiný odkaz.
To jsou ti, kteří budou na IDN v .CZ doplácet, protože je to bude maximálně tak mást...
A za sebe mi nejde primárně o ušetření si práce, ale spíš o bezproblémovost provozu těch, kterým se o to starám...
Ale jak jsme psal, je to jen můj názor(+ "pár" let praxe), nikomu ho jako všeobjímající a obecně platný nevnucuji, to mi do klávesnice nevkládejte ;-)
Přesně na tenhle typ průšvihů se upozorňuje snad pokaždé, když se řeší, zda zavést do CZ domén diakritiku. :)
A snad pokaždé se na to reaguje, že to je problém týkající se generických domén a určitě ne domény .cz, protože neexistuje žádný důvod, proč by v TLD .cz měly být povoleny speciální znaky řecké abecedy.
Navíc i u generických domén má ten problém snadné řešení – stačí, když prohlížeč na doménu složenou z více znakových sad nějak upozorní. Prohlížeče postavené na Chromiu to dělají.
Jejich množství. Navíc hodně záleží na fontu, protože dva znaky, co v jednom vypadají podstatně jinak, mohou v jiném vypadat prakticky stejně (kupříkladu latinka "b" a měkký znak v azbuce "Ь"), takže je to v konečném důsledku i hodně subjektivní.
Schválně si to zkuste ručně pro adresu: www.pripojena.cz. Pokud povolíte stejný rozsah znaků jako je povoleno v TLD .com, tak se dostanete k tisícům kombinací. A zda některá z nich je skutečně potenciálně zaměnitelná bude hodně záležet na vaší představivosti, použitém fontu atd.