Je to jedine nativni multiplatformni prostredi. Je hezke, kdyz vyvojar muze zacit stavet svoji aplikaci na KDE. Navic i ty aplikace co jsou jiz hotove jsou velmi sikovne! Jsem si jisty, ze napr k3b, amarok, kopete, konqueror (jako ssh,ftp klient), ze minimalne tyto aplikace najdou sve priznivce i v radach uzivatelu MS Windows.
No mě právě přijde jako kravina vázat se na KDE. Proč tu aplikaci nepostavit na Qt nebo GTK? Nepřijde mi moc normální, abych ve Windows musel kvůli jednomu programu stahovat a instalovat stovky megabajtů zbytečných služeb a knihoven, které vůbec nepotřebuji.
Jak je krásný třeba VLC nebo SMPlayer. Hodim ho na flashku, má celý 30 MB a pustím ho kde chci. Nyní si představte portable DragonPlayer s celým Phononem a KDE. Krásný program o 400 MB a polovině funkcí oproti VLC.
> No mě právě přijde jako kravina vázat se na KDE. Proč tu aplikaci nepostavit na Qt nebo GTK?
Podla mna to beries z nespravnej strany. Tie aplikacie su pre KDE urcene a preto nieje dovod na KDE ich neviazat, naopak, taketo viazanie bude zrejme prinasat i nejake vyhody. Naproti tomu portacia pre Windows je len akysi vedlajsi produkt vyvoja, nepochybne zaujimava ale daleko od hlavneho ciela. A vyvojari maju zrejme ovela lepsie veci na praci, nez 3/4 programu prepisovat.
No Ty jsi psal o multiplatformnosti. Já uvádím příklady, proč se mi zdá velmi nešťastné vázat nějaký multiplatformní program na KDE. Pokud samozřejmě vyvíjíš program, který je určený pouze pro Linux a primárně pro KDE desktop, tak proč ne. Ale jinak se mi to zdá dost špatný nápad.
A vývojáři přeci nemusí nic přepisovat. Použijí se už existující knihovny, které se potom budou s programem distribuovat. Takhle je ale nutné s programem šířit i celé KDE. Porovnej AmaroK postavený na KDE4 a Songbird postavený na XUL/GTK/GStreameru. Celá instalačka Songbirdu má 12 MB.