Proc rozbalovat soubory pres mc, kdyz to de primo? Uvadite ze se soubor zabali pomoci "tar -czf vytvareny_archiv.tar.gz adresar_pro_komprimaci", rozbalit ho je stejne snadne "tar -xzf jmeno_archivu.tar.gz" rozbali soubory do aktualniho adresare.
Dalsi (dle mne i lepsi) SW na prehravani hudby je moc player (http://moc.daper.net/).
I kdyz jste uvedla dva textove prohlizece, neuvedla jste jejich rozdil. Links totiz neumi https autentizaci, ale umi tabulky a css, kdyzto Lynx umi https, ale neumi tabulky a css.
No ja psal o linksu jako takovem a ten to neumi, samozrejmne existuji i jine verze, ktere ho ruzne rozsiruji, jako elinks (links-ssl je pouze odkaz na elinks od nove verze stable)
Ja taky casto rozbaluju _male_ soubory pres mc - vyhoda je v tom, ze a) zmacknu Enter b) vidim co je uvnitr c)vyberu si z toho d) kdyz si nevyberu, pouze zmacknu Enter jeste jednou a na disku nezustane zadny svincik.
Taky pouzivam mc pro baleni souboru - neco jako F2, compress the current directory.
Ja vim, ze to jde primo, ale kdo si ma pamatovat vsechny ty switche pro vsechny programy, no kdo? Pouzivam asi 50 programu a kazdy ma 50 switchu. Pravidelne se v necem seknu. A furt je rychlejsi zmacknout F2 nez furt psat man. GNU linux pouzivam uz dobrych sest let, ale fakt si ty switche ne a ne zapamatovat....
mc resi spoustu veci __jednoduse___, diky za nej....
Presne tak. Nejhorsi je ze nam nadavaji do lam a povazujou mc za nebezpecny prg. Ja si taky muzu zbalit rozbalit kdesi cosi tarem a zkomprimovat gzipem(prip. zamachrovat pipou). Ale je to houby efektivita prace. Proste a jednoduse na archivky mc a je to.
MC nebezpecny je ale jinak. Kouknete se na libovolnou diskusi o OpenBSD a vyhledejte si / zeptejte se proc je balicek mc permanentne "frozen". Myslim, ze to tam patri mezi dost oblibene flame :-) ...
Někde jsem četl, že MC není dobrý na servery, protože dává případnému útočníkovi možnost řádit v systému bez toho, aby se o tom dochoval nějaký protokol (což mimochodem není pravda). Nicméně ln -sf /dev/null ~/.bash_history snad umí udělat opravdu každý. A koneckonců ln -sf /dev/null ~/.mc/history taky.
Zcela mimo. Lze mapovat klavesy, ktere se poslaly, cpat je do logu, takze utocnik musi poridit roota, aby se jich zbavil. pokud se v logu bude vyskytovat tisickrat Fx a enter, nedopatra se nikdo niceho v rozumnem case a musi zopakovat postup cely od spusteni commanderu az do okamziku ktery ho zajima. Prikaz se proste zaznamena tak jak je.
Jak kdy. Aneb co udelas, kdyz bude v logu samy ctrl-R, sipky, vykricniky a backspace ? No co ... zopakujes cely postup od spusteni shellu, az na to, ze navic budes potrebovat historii, jenze tu mit nebudes protoze ji utocnik smaze.
Dalsi zazivna vecicka bude rekonstruovat ten soubor, ktery utocnik vytvoril ve vi ... pochopitelne schvalne pomoci slozitych maker.
> Hello
>
> I have to mention that I'm new to *ix systems :)
> Is there any dedicated file commander for OpenBSD, or maybe a special
> mc port for it?
Yes. MC is in /usr/ports/misc ... it's marked "broken" because there are
security issues in the way it creates temp files to execute commands, but
if you don't care, you can comment out the "BROKEN" in the makefile and
build it and run it.
These questions should, in the future, go to ports@openbsd.org
--
Jack J. Woehr # Politicians are the same all over:
Senior Consultant # they promise to build a bridge
Purematrix, Inc. # even where there is no river.
www.purematrix.com # - Nikita Khrushchev
Taky se resily problemy kolem zavislosti na nejakych funkcich glibc, ktere nebyly z pohledu maintainera balicku uplne "koser".
Nevim jak je tomu v soucasnosti, ale pokud se pamatuju, nebyla na OpenBSD jina cesta nez preklad mc ze zdrojaku podle jakehosi specialniho howto (kompilace knihoven s nejakymi opsnami a nasledne staticke slinkovani).
Vetsina diskusi pak koncila prehledem alternativnich commanderu (z nich vetsina stala ya starou belu) a hlaskami typu "commandline rulez".
Byli i taci, kteri navrhovali portaci na standardni ceckovou libc.
Jinak MC samozrejme pouzivam, mam ho rad a nechci jej nijak ocernovat. Jen kdyz jsem cetl tenhle thread a uvidel "mc vs. security" tak jsem si vzpomel na tuhle starou historii :-).
Obcas se to docela hodi. Kdyz jsi pripojen vzdalene nejakym pochybnym pripojenim (napr. gprs), tak nepotrebujes dostavat nazev aktualne vybalovaneho souboru (kdyz jich je napr 10 000). Mnohem vyhodnejsi je pouzit:
tar xzf archiv.tar.gz
Navic mc napriklad pri rozbalovani zip souboru neni tak rychly jako klasicky unzip.