Já si myslím, že soubory uložené na anonymním FTP v adresáři pub splňují všechna pravidla pro koupi rohlíku v samoobsluze. Ba co více, v logu je dokonce uvedeno, kdo (rohlík) získal.
Asi by bylo lepší se nejprve seznámit se základními postupy v Internetu a teprve potom aplikovat právní pohled. Takto se totiž nikdy nedobereme ke skutečným problémům. Stáhnu něco z anonymního FTP tvůrce a umístím to na svůj FTP.
A jak je to aplikovatelné na WWW-stránky, pokud mají na začátku cesty také uvedeno pub ?
Viděl bych tu trochu problém v tom, že u rohlíku je zpětná vazba jasná a skutečně dojde až k "tvůrci" rohlíku - do pekárny. Tam je poměrně jasné, že várka X byla prodána, je zafakturována, peníze zinkasovány (možná by byl lepší příklad jiného zboží, než rohlíků, kde mohou být neprodané přebytky, třeba automobilů). Zatímco záznam v logu zůstane jen na tom jednom dotyčném serveru, nepropaguje se v hierarchii serverů, přes které byl program postupně stahován, zpět - autor nemůže říct ani kolik si kdo různými způsoby stáhl kopií programu, natož jednotlivé uživatele dostopovat. Což je u rohlíku taky problém :*), ale u automobilu už ne.