Lenže pre takého užívateľa treba podrobne popísať delenie disku a jeho riziká (a spomenúť zálohovanie všetkých dát), inak môže skončiť z naformátovaným diskom bez dát aj bez Windows. pri zbežnom prečítaní som ani nezbadal, či ide o dualboot alebo čisto linuxové PC a nepopisuje sa tam ďalší s rizikových krokov - inštalácia zavádzača OS (osobne neviem, či sa tým dá niečo robiť aj pri tejto inštalácii - ja som vždy použil alternatívne CD). celkovo môžem povedať, že pri prechode na Linux by viac pomohol staručký CHIP s popisom inštalácie RH 7.2 alebo Mandrake (8?). Základné princípy tam popísané platia aj pre Ubuntu a autori sa venovali dôležitejším veciam ako výber jazyka.
Náhodou jsem se rád poučil, jak že vlastně Ubuntu instalátor vypadá. Při správě několika serverů na Gentoo nebo SuSE se člověk u Ubuntu vůbec nedostane.
kdo s linuxem jenom začíná, ať si stáhne vmware nebo M$virtual pc a skusí to v něm, nebo ať bootuje nějakou live distribuci.
Navíc 99% uživatelů woken má disk 100% zaplněný oddíly tohoto systému, takže nejprve musí podstoupit proces odříznutí oddílu windows nebo reinstalaci windows do menšího oddílu a tím se jakoby nikdo v těhle článcích bůh ví proč nezabývá.
Ano zase! Neumíte si představit, to až budete starší, co je to kvalifikovaná pomoc. A zamlada stejně jako zastara platí: Repetitio mater sofia! Na linux přechází i mnoho strších a strých lidí. To jen uhrovatí géniové si myslí, že člověk po šedesátce neexistuje. Můj přítel na linux přešel v 75 letech. Budeš v jeho věku schopen přejít na jiný OS i ty? Synku i ty budeš jednou starý a vnouček ti misku udělá. Přeju ti příjemné stáří v blahobytu a zdraví.