Názor k článku Příchod hackerů: příběh profesora Svobody potřetí od JS - Vzdyt o tom pisu. Lide inovuji vsude plus...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2015 6:33

    JS (neregistrovaný)

    Vzdyt o tom pisu. Lide inovuji vsude plus minus stejne (pokud jsou na pozici, kde si musi poradit). Je to o tom, jak tu praci organizujes. Pokud musi tvoji zamestnanci celit problemum jako jsou treba nekvalitni rele, pak budou taky inovovat (jako pan Svoboda), ale vysledek nebude moc efektivni. Mozna nekdo nekde ta kvalitni rele vyrabel (a taky inovoval), ale centralni rizeni rozhodlo jinak. To je prave ten hlavni problem s centralnim planovanim - klade do cesty prekazku redundanci v usili, ktere se nakonec ukaze potrebnym.

    (To je podle me daleko dulezitejsi aspekt. Lide IMHO neinovuji protoze spolu soutezi, ale protoze je doopravdy neco napadne a chteji to vylepsit, pripadne resi nejaky konkretni problem. Kdyz jim zakazes na tom delat, at uz primo nebo neprimo tim, ze je zavalis jinou praci, tak inovace zabijis na urovni rizeni.)

    Na druhou stranu, v kapitalismu si zase spousta lidi muze dovolit neinovovat vubec a jenom ten problem prehodit na nekoho jineho. To taky neni optimalni. Take se masivne financuji nesmysly jako treba financni "inovace" nebo socialni site.