Rhybar je neskutecna kravina. Neco jako Khrcmar, nebo Hihinfo :D Vim z ceho to pochazi a jak je to mysleno, ale je to moc primitivni. Mohl se toho ujmout alespon nekdo s duvtipem. Kdo to vlastne vymyslel? Nekdo z iinfa?
phishing a fishing primitivni neni, vtip je v tom ze obe se stejne vyslovuji. Ve rhybari neni vtip naprosto zadny, clovek si na tom zlomi krk je tam pismeno navic, ktere tam nema co delat, snazi se to dost neumele napodobit dumyslnost phishing a fishing v anglictine. Cestina takhle uplne dobre nefunguje. Primlouvam se za nekurveni nazvu a pouzivani puvodniho a mezinarodne znameho "phishing".
Ale samozrejme je to na kazdem. Muj nazor je, ze se urcite podari najit lepsi a vtipnejsi tvar i v cestine, nez tento patvar.
Mylite se. Problem neni v lidech jako jsem ja, ale v tech, kterym vadi kritika jako jste vy. To ze neumim vysypat z hlavy hned to prave reseni neznamena, ze soucasne reseni je ok (z meho pohledu - z pohledu jineho tomu muze byt zcela naopak), a ze bych nemel mit moznost se vyjadrit ve smyslu, ze soucasne reseni neni to prave orechove a take ho zkritizovat proc si myslim, ze tomu tak je. Jak pisu, jake reseni by bylo dobre sam nevim, a proto pisu, ze se urcite podari najit lepsi, kdyz se daji hlavy dohromady. Nehledejte hned za vsim negativum. Ok ?
To znamena ze podle toho co jste napsal, jista cast naroda (cr/sr/kdekoliv), kritizujici politicke pomery v zemi, ale neprinasejici zadne hotove a jedine dobre reseni, jsou manageri a lide, kteri se potrebuji zviditelnit:) Sakrys.. jsou jich plne hospody a plne obyvaky s dalkovym ovladacem u televize :D
Ne .. neni nic cerne ani bile a rozhodne ne vsetko je zle.. To jste si vymyslel a dohnal do extremu.
Podle vas tedy je vsecko dobre na co nemate nove reseni, v podstate kritika bez znalosti toho jak to hned vyresit je nepripustna :D to je mazec :D
Protože se s tím v českém textu velmi těžko pracuje. Nemůžete to moc skloňovat nebo vytvářet odvozená slova, takže se pak místo psaní vlastního textu pořád musíte zabývat tím, jak to opsat, jak změnit formulace tak, aby bylo možné použít základní tvar, jak větu přeformulovat, aby byla snadno srozumitelná i bez skloňování…
Pravda, kdysi mě napadlo, jestli by nebyla lepší česká varianta "ribaření" a "ribář". Zachovává se stejná výslovnost i chybný pravopis. Ovšem chybí vazba na "phreaking", nebo nějaký jeho český ekvivalent (který tuším ani není).
Na druhou stranu - spousta lidí by možná nepoznala chybu (když už například i autor článku píše "Online media" a "Online reklama" - tedy obecné názvy oborů a s velkým písmenem ...)
"Rhybaření" se už prostě zavedlo, co se dá dělat. Nakonec je asi lepší používat zavedený termín, který snad i většinu trkne tou češtině nezvyklou kombinací "rh" na začátku slova.
nene, bezne se opravdu nepouziva. U nas phishing. V mem okoli si kazdy klepe na celo, kdyz cte tenhle cesky patvar, ale to samozrejme neznamena, ze kolem vas (pana Krcmare) je treba jine okoli, ktere to vnima jinak. Patvar se pouziva se od doby, kdo ho nekdo vymyslel. Mozna by bylo zajimave se dopidit k tomu, kdo ho vlastne vymyslel. Urcite to byl cech. Google nedoporucujte. nosite drivi do lesa. To bylo to prvni co jsem pouzil.
Neni treba vymyslet vymyslene .. respektive ve vysledku dojit ke kravine, jen kvuli tomu ze neco vymyslet potrebujeme za kazdou cenu ... Napriklad email taky rikame ímeil a ne elektronická pošta, protoze by jsme si na tom vylamali jazyk :D Schvalne kdo z vas v beznem prostredi rika Posli mi to elektronickou postou... My tedy u nas rikame "posli to meilem" :D Ale asi jak kdo :D
Phishing je treba v beznem prostredi, ktere se vyskytuje v mem okoli, zcela bezne uzivany a rozumime si vsichni co tim myslime. Dokonce i pri komunikaci se zahranicim. A zahranici je nasobnekrat vetsi nez cele cesko i se slovenskem dohromady :)
Samozrejme jak kazdy chce.. At si pouziva kdo chce co chce.. Hlavne ze mu ostatni budou rozumet :)
email je pocesteny? Od kdy ?
https://www.google.com/search?q=email
To je mezinarodni termin... ne pocesteny. Pokud myslite "posli to mejlem" tak to bylo mysleno tak jak to zni hovorove, proto v uvozovkach. Jinak bych psal Posli to emailem. "Hele pouzij fising a zjisti to heslo wod toho typka at mu hacknem postu"
Stejne tak nechapu vyse zminovane problemy pro praci s takovymi slovy v textu.. napriklad Jsme firma zabyvajici se phishingem. V cem je problem?
A: Jsme firma zabyvajici se rhybarenim.
Q: Aha, vy jste se uklepl, napsal h navic a vyrabite pruty?
A: Ne pane Phishing...
Q: Aha .. tak to jsem u vas spravne...
A: Jsme firma zabyvajici se phishingem.
Q: Aha.. skrys .. od vas dal ..
A: Ne pane rhybareni...
Q: Aha .. tak to jsem u vas spravne... Prosim 2 rybarske pruty :D
Samozrejme delam si prdel :D Ale proste phishing je phishing a rhybareni je patvar. :)
E-mail je počeštěný od té doby, co se používá "pošli to e-mailem", "máš to v e-mailu", "e-mailový klient" atd. Nevím, co jste chtěl dokazovat tím Googlem, ale když si vyhledáte fráze "e-mailem" nebo "e-mailový", v angličtině je nenajdete. "Mezinárodní termín" je také zajímavý pojem, ten mezinárodní jazyk by mne zajímal víc.
Pokud tak trváte na tom, že se s cizími slovy v českém textu pracuje dobře, měl byste změnit titulek svého komentáře. "Rhybář" je přece to ošklivé české slovo, já se těším, jak to předěláte na mezinárodní pišingr.
Diskuze je o rhybari. Proto titulek :) Pokud nechapete google, pak jsem vam chtel ukazat, ze google ukazuje vyskyt slova email i na cizojazycnych strankach, tedy jedna se o mezinarodne uznavany termin. Mezinarodni jazyk ... no treba esperanto, nebo latina v medicine, biologii... ? Ale to jsem jen naplnil vasi touhu po vysvetleni mezinarodniho jazyka.
Ten argument o hledani terminu "emailový" v anglictine je k nicemu. "Phishingový" take v anglictine nenajdete. Phishingovy utok na klienty Ceske Sporitelny beha ale celkem casto. Rhybarsky utok na klienty Ceske Sporitelny jsem pravda jeste nevidel :D Ale neva :D
ano, dle google to pouzivaji ceske radoby it servery, kde je celkem bezne psat zpavy pomoci copy&paste skze google translate, potom neni divu, ze se rozsiri hovadina, kterou jinak v oboru nevzdelani redaktori bez premysleni prepapouskuji, tohle bych ale na odbornem serveru jako je je root.cz necekal, navic to i obhajuje clovek, o kterem jsem si myslel, ze svemu oboru rozumi, nuz myliti se je lidske
Argumentovat žargonem expertů z CZC je trošku mimo, ne?
Moje zkušenost s "asistenty prodeje" při mých dvou návštěvách iu nich je hned mezi dveřma a hned po pozdravu pronesená věta: "U nás si na 100% vyberete, máme přesně to, co potřebujete" (to byl mimochodem vždycky okamžik, kdy jsem se rozhodl nakoupit jinde, už jenom abych borečkům srazil sebevědomí). Tak jsem si hrál 15 minut na BFU a dalo docela práci, abych se neřehtal jako lechtivá kobyla (ono to ani u monitoru nerozlišilo VGA a HDMI apod.). Pak dvě otázky - podlá a zákeřná - a podavač blekotal jak koktavý čert.
Prast jak uhod. V CZ.NIC jsou prozmenu az takovi ultra odbornici (jsou, nerikam ze ne, oboru rozumi, o tom zadna), ze odborne tlucou neodbornym ovcim do hlav, jak je jejich stalk-turris vysoce ochrani pred hrozbami z internetu. U techto lidi bych se v zalibeni ve slove rhybar samozrejme ani nedivil :D Uz kvuli lepsi kompatibilite s wovcemi :D
no predsa bud pan "e" alebo pan "b", pretoze v ich okoli tomu nikto nerozumie, ale maju na to svoje oznacenie, ktore zialbohu nevedia vysvetlit a reprodukovat, zato je vsak presne a trefne a v súlade so vsetkymi technickými a jazykovednými problémami, ktore suvisia s danou tematikou. Vzhladom k tomu su vsetky ine ci uz odborne alebo zludovene pomenovanie nepresne a nevystihuju vyznam.
ten, kteremu rozumi nejlepe vsude. Tedy rozhodne ne rhybar, ale phisher :D Ja nevim .. Odbornik je i clovek pracujici v CZ.NIC. Odbornik muzete byt i vy. Rec neni ani tak o odbornosti, jako o vhodnosti terminu. No samozrejme ja tu jen vyjadruji to ze se mi to nelibi a proc se mi to nelibi. To ze to nekdo bude pouzivat.. necht pouziva, ja mu to nezakazuju, ja mam svuj phishing a lide mi rozumi a jsem spokojen :D
Pridavam se k tem, kdo slovo rhybareni vidi poprve a je jim z toho spatne.
Kdyz uz by to melo odkazovat na zvukovou hricku phishing versus fishing, tak by to muselo byt tdybareni, nebo neco na ten zpusob.Pokud to ma odkazovat na phreaking, tak nejdriv najdete cesky ekvivalent k phreakingu a pak z toho delejte ekvivalent phisingu. Spojitost rhybareni protoze phreaking opradvu nevidim.
Vcelku nechápu nesmiřitelnost téhle debaty. Pojem "rhybaření" se na netu vyskytuje už od roku 2006 a potkávám se s ním docela často. Myslím, že nejsem jediný, kdo chápe, že tím písmenem "h" se odlišuje od obyčejného rybaření, přičemž není potřeba ho vyslovovat - stejně, jako např. ve slově haemorrhoid.
Osobně vnímám "rhybaření" jako pochopitelnější pro ne-IT veřejnost, odborníci se nejspíš budou bavit o "fišingu"...
No prave jste uhodil hrebicek na hlavicku a zarazil tento server nekam mezi servery pro ne-it verejnost :( idnes, aktualne, atd ... :D Sakra .. Odbornik pujde asi jinam nebo co .. :D
Jinak k tomu ze se na netu neco vyskytuje .. no ono spousta veci od kterych se casem nejak ustoupilo tu bylo leta.. Treba komunismus, fasismus, upalovani na hranici, inkvizice, slunce tocici se kolem zeme :) To ze je tu neco od 2006 a ze to nekdo tlaci mezi lidi, neznamena ze to je fakt uplna pecka. No je to zkomolenina, navic vtip postradajici. Dle meho nazoru. Tim samozrejme nehanim nazor jineho. Ja tam to h taky chapu o co se to jakoze snazi se tak nejak napodobit.
Je asi rozdíl v tom, jaký je to článek a o jaký pojem se jedná. Úsvit hackerů patří do kategorie spíš populárně naučných, měly by být srozumitelné širší veřejnosti (a klidně by mohly být uveřejněny třeba na technetu). Naproti tomu článek rozebírající architekturu nějakého SoC nebo programovací perličky v nějakém mírně obskurním jazyce se s překladem pojmů moc nemusí zatěžovat.
Pojem "rhybaření" je tady s námi dost dlouho, téměř tak dlouho, jako název phishing sám. Mám ho nějak spojený s Pavlem Satrapou, ale opravdu nevím, kdo to vymyslel.
Vážení puristé obhajující phishing: tento pojem se týká i lidí, pro které je nesrozumitelné slovo "error". Ale přesto se mohou stát obětí rhybaření/phishingu. Uvědomte si, že používání počítačů není ojedinělé ani ve věkové kategorii 70+ ne jedné straně a 7- na druhé.
Bať, bať, nado pajebať......
Nu wot, ašibka slučilas
Pánové nejde o to, co je lepší či přesnější ALE o to, co se dostane úspěšněji do co nejiršího podvědomí většiny lidí.
Pamatuji dobu, kdy jsem byl "peskován či popotahován" za údajnou nesrozumitelnost slov 'kliknout myší či 'dablklik', 'dvoujklik' (schválně píšu fonetickou výslovnost). a musel jsem používat termíny 'klepnutí na tlačítko myši', poklepání na tlačítko myši'. Ti samí lidé by asi dnes (po 20 letech) na mne koukali jako na 'blázna', kdybych jim dnes něco vysvětloval a použil jimi dříve požadované 'termity'