To byly doby, vzpominam na to, na PC jelo AVGecko a hledalo viry jako o zivot, pak jsem zkusil Norton Antivirus a tak mi zasekal PC, ze jsem ho sel rovnou preinstalovat. Pamatuju se jak se v praci nasadil Kapersky, sebral pocitaci 90% vykonu, takze se dali hrat leda karty a jinak na PC neslo delat. :-D Byla to sranda.
Musim rict, co nechapu, ze se ty antivirove firmy jeste porad nejak drzi i dneska, sam jsem to prestal sledovat uplne - na linuxu viry nejsou, ale dneska je i Windows docela zabezpecenej, takze viry moc nehrozi ani bez antiviru.
To je cena za to, že data držíte na lokálním disku a že na kompilaci softu používáte to samé PC co po brouzdání po internetu.
Pokud se data hodí na síťový disk, tak je může kontrolovat antivir běžící na jednom ze serverů. Pokud na kompilaci budete používat build server, kde nebudete běžně prohlížet internet ani spouštět "vlastně cokoliv", tak můžete vypnout některé z antivirových modulů (například neustálý sken paměti a hookup na volání systémových funkcí).
O smysluplnosti antiviru na linuxovém desktopu se tu už debata vedla (u jiného článku). Nicméně považovat Windows za zabezpečený je už docela bláhovost (např. vzhledem k počtu virů, jejich rozšíření, apod.). A to pomíjím Microsoftem zavedený systém automatických práv správce po nainstalovaní.
Ruku na srdce, který BFU si po zapnutí nového laptopu, po naběhnutí Windows, přidá uživatele s právy user, pod kterým bude hrát hry a browsit?!
Každý měsíc mam doma na odvšivení od nějakého kamaráda PC s "docela zabezpečenýma Windows" :)
s tym, ze na Linux viry niesu by som si nebol az tak isty...
na Linuxe, ako aj na Mac OS tiez su viry, ale nie su tak rozsirene ako na Windowsoch
am co sa tyka mobilov, tak aj na mobilnej platforme sa dari celkom uspesne virusom a je to jedno, ci je to MS, alebo Android (Android je upravena distribucia Linuxu od Google)