Tak jsem po přečtení věty: "A protože v průběhu let (během kterých řekněme Lightroom 2.x přešel v současný 6.x) se schopnosti i výkony darktable dostaly prakticky na úroveň Lightroomu, ..." dal po pár letech zase darktable šanci - první spuštění -> (ááá totální kopie Lightroomu), výběr složky s fotkama z dovolený - půl RAW, půl JPG a křáp - pád bez jediný hlášky.
OK, zkusim to teda spustit z konzole (abych viděl co je za problém) a vybrat složku jen s jpg... tentokrát vzal sebou celej KWin a protože po posledních upgradech KDE se po takovejdlech pádech (jejichž četnost se výrazně zvýšila) už nede dělat vůbec nic, ani přepnout do jiný konzole (!!! WTF???), resetovat X, cokoliv, tak následoval tvrdej reset.
Já u linux desktopu zůstanu ( a budu doufat že se tohle zlepší, případně vyměnim distribuci / prostředí), ale timhle stylem vývoje "Rok linuxového desktopu" nenastane nikdy.
podmínku na "běžného" uživatele jsi vytáhl sám a v zápětí jí využíváš, abys oponoval mému tvrzení. Nepřipadá ti to trochu zvrácené?
Linuxu na desktopu má své problémy, ale rovnou tvrdit, že je k ničemu je nepodložené. Ano, provozovat ho bez znalostí nelze, ale že by nešel provozovat vůbec? To těžko, denně se setkávám s reálným nasazením.
S tím nejde nesouhlasit, stejně jako linux má i win spoustu chyb, pouze mezi uživateli panuje názor, že bez Windows to nejde. Jejich problém já jsem před 14 lety začal s Fedorou. nyní mám už pár let Sabayon a nestěžuju si, naopak od té doby co jsem vyhodil gatesův systém nesystém mám o hodně lepší nervy.
" pouze mezi uživateli panuje názor"
nepanuje, uzivatelum je to uplne jedno, protoze nepoznaj ani ruzny verze widli od sebe. A naopak, po tom co M$ zprznil 8+ a k tomu nalozil opicim ... kolikrat kdyz nekde videj tuxe, tak rikaj, ze oni chtej prave tyhle widle.
Jenze uzivatel chce aby mu fungovaly miny (pripadne karty) ... a rozhodne nehodla 3 dny zkoumat spravnou konfiguraci wine aby se mu spustila 20let stara gamesa.
[RE]
Tak disfunkcni system rikas? Tak napriklad porad ma moznost vyuzivat "sysrq-keys". I kdyz se zda, ze sytem je naprosato mrtvi, je ve vetsine pripadu zive jeste jadro a to se da takto ovladat. Da se tak minimalne ziskat zpet buffer konsole, nebo synchronizovat diky (coz muze vyrazne zminimalizovat pripadnou stratu dat) a moznosti jak pokracovat dal je vice.
Ted mi laskave rekni, jake moznosti ti dal vyrobce tveho oblibeneho systemu, kdyz ti zamrzne OS? A nezkousej na me, ze widle netuhnou - to je totiz lez.
Nezměnili to od jisté verez z Blue Screen Of Death na Red Screen Of Death? Ty sice nejsou vidět tak často, ale také jsem je už viděl...
A zrovna nedávno jsem někde ve Windows objevil jakési nastavení, které říká: "Mám při chybě rovnou restartovat, nebo uživateli ukázat BSOD/RSOD?" V defaultu tam byl ten restart, tak to se pak člověk také nemůže divit, že těch BSOD/RSOD lidé vidí v posledních letech méně. :-)