Inspirovan timto serialem jsem napsal muj prvni program v postscriptu. Musim rict, ze je to skoro vetsi zabava nez psat program ve forthu.
Ovsem vyskytla se jedna potiz - v ghostscriptu krasne funguje. Ovsem kdyz ho poslu do tiskarny, tak to na me vychrli spoustu papiru a na nich cas od casu par nesmyslnych znaku.
Jedna se konkretne o konvertor g3 faxu do postscriptu delany samotnym postscriptem. Jestli ma nekdo chut to zkusit s nejakou jinou tiskarnou nebo se jenom tak podivat, najdete ho tady: http://www.radiomaterial.com/jet/g3ps/g3.ps
staci za tento text pridat stream bytu v kodu g3 a poslat do ghostscriptu (je zajimave, ze to nefunguje ze stdin. Jenom z file).
Tady je jeden priklad: http://www.radiomaterial.com/jet/g3ps/test.ps
Preji prijemnou zabavu :-)
Jo psát v PS je docela bžunda. V dříějším zaměstnání jsme to s kolegou použili na výstupy z IS - aplikace běží na terminálech v textovém režimu, výstupy se generovaly také "textově"(např. faktury, dodací listy ..)
S použitím PS pak není problém generovat dokumenty s vysokou "štábní kulturou" jen s použitím nejjednodušších elementů (čára/obdélník/text + jednoduché logo).
Navíc když nastala potřeba tisknout i čárový kód, udělalo se to v PS nakonec nejjednodušeji. Místo nakupování proprietárního SW a aložitého provazování s IS stačilo najít na internetu jak se generují čárky (což je v PS na pár řádků) a bylo to. Navíc takto vygenerovaný PS není problém převést na PDF a zobrazit ve woknech pomocí Acrobatu (vč. čárových kódů bez nutnosti instalace speciálních fontů).
A když jsem si jednou zběžně prošel co všechno PS umí a kolik různých funkcí je předdefinoáno, jen jsem tiše zíral.
G3 interpreter v Adobe Postscriptu se liší od G3 interpreteru v GhostScriptu a má další požadavky na to, jak má dekomprese vypadat. Více viz tiff2ps z libtiff nebo tento thread: http://www.asmail.be/msg0055340490.html
Problém je v tom, že pro Adobe Postcript je každý TIFF strip samostatný stream, po kterém se G3 dekodér uzavře. Takže do řetězu dekodérů je nutné vřadit ještě spojení stripů. Navíc je nutné, aby tiff obsahoval na konci EOFB (je to sice ve standardu, ale vše ostatní chodí i bez ní).
Nebo si stáhněte verzi z roku 1999 a porovnějte výstupy z tiff2ps.
Na stejné problém narazíte u DCT komprese - Adobe nepodporuje progresivní kompresi (Ghostscript volitelně).
trosku jsme si nerozumeli - ja ten g3 stream dekoduju programem v postscriptu - nepouzivam na to zadne knihovny. Delam to tak, ze pomoci konstrukce currentfile read ctu byty ze vstupniho file, ktere nasleduji za programem (coz je v tomto pripade ten samotny g3 obrazek).A pak je dekoduju.Ovsem postscriptova tiskarna se s tim nevyrovna :-(.
ne, nepouzivam (viz http://www.radiomaterial.com/jet/g3ps/g3.ps ). To by nebylo tak zabavne. Ja jsem to nepsal proto, ze bych to potreboval, ale pro zabavu :-). To ja se nekdy takhle bavim az do 3 do rana :-)
Binarni data tam jsou, takze na tom by mozna mohlo neco byt. Ale zase na druhou stranu, vzhledem k tomu, ze tento program by mel vyzrat vsechna data az do konce file, tak by to nemelo tisknout nesmysly, maximalne tak nesmysly, ale graficke. Ledazeby to nekdo (spooler) rozhodil do vic files.
Jak vypada korektni DSC komentar?
Ja totiz vim o postscriptu jenom to co jsem se docetl v bluebooku.