Pan docent je asi tolerantní pán, můj překladač CMP Forth je bohužel jiného názoru (píšu v něm krásně mrňavé programy pod MS-DOS pro svého miláčka HP200LX)
Taky jsem prosel kurzem pana Honzika (s odstupem casu se mi zdaji cim dal vic zajimave a prinosne), ale ono jde o to, ze nektere jazyky ty chyby castecne odchytnou pri behu a u nekterych jazyku se na ne prijde az pri provozovani programu. Forth patri, spolu s C-ckem mezi jazyky, ktere davaji programatorum naprostou volnost, ale take zodpovednost za to, co napisou.
Me se ze vsech jeho kurzu zachovalo v pameti jen uslovi "defenzivni programovani" a casto se jim ridim - jinak bych rekl, ze jsem jeho vlivem (bohuzel?) pomerne nedotcen.
To, ze se chyby o jednicku nepocitaji bylo tusim platne jen u zkousek - pokud by algoritmus ujel o jeden krok, tak se to tolerovalo.
BTW: taky jste meli na Hruskovych prednaskach o RISCu "hodne" a "zle" bryle? ;-)
Z prednasek pana Hrusky si krome jeho skveleho vykladu Lambda kalkulu (vysvetlovani na mimozemstanech) pamatuji hlavne vetu: "Syntaxi C++ povazuji za spatny vtip".
O RISCu ani nevim, ze by vypravel - bud to zrovna ten semestr neprobiral, nebo jsem cirou nahodou :-) na te prednasce nebyl.
Obavam se (podle prikladu, ze 10 10 do loop nema zkoncit), ze ta prvni 10 neni pocet opakovani ale cislo, na kterem ma do loop zkoncit. To by vysvetlovalo ze 10 1 do loop probehne 9x, (coz je chyba +-1) ale pak by 10 5 do loop probehl 5x coz uz by asi ani pan Honzik netoleroval.