Názor k článku Programovací jazyk Rust: použití FFI pro volání funkcí z nativních knihoven (2. část) od Pavel Tišnovský - To by mě také docela zajímalo :-) Oficiálně...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 6. 2017 22:13

    Pavel Tišnovský
    Zlatý podporovatel

    To by mě také docela zajímalo :-) Oficiálně je podporován (až v tier 3) 16bitový procesor MSP-430, který je ovšem docela výkonný (a trošku také inspirovaný klasickými RISCy - https://www.root.cz/clanky/sestnactibitove-mikroradice-ti-rady-msp430/).

    Co bych viděl jako potenciální problém je velikost zásobníku na některých architekturách, protože Rust implicitně vše ukládá na zásobník, pokud se nepoužije Box atd.

    Jinak jako backend je použito LLVM a generovaný kód se od céčka příliš neliší.

    Možným dalším problémem je velikost binárek, do kterých je staticky slinkována standardní knihovna, takže na x86-64 dostaneme nějakých skoro 700 kB kódu. Jde to snížit dynamickým linkováním rustc -C prefer-dynamic na cca 8 kB, ale to si nepomůžeme, protože ta knihovna tam stejně bude muset být. Takže na menších čipech dřív či později dojde k odstraňování některých částí std. knihovny, což je problém, protože to není nijak standardizováno (to je škoda). Mě by se asi líbilo mít std. knihovnu úplně maličkou a všechno další řešit přes "crates" (moduly Carga).