Názor k článku Programovací jazyk TCL od Pavel Tišnovský - 5) Mě osobně se například to GTK okno...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 7. 2005 10:12

    Pavel Tišnovský
    Zlatý podporovatel
    5) Mě osobně se například to GTK okno líbí, ale "běžným" uživatelům už ne. Oni mají problém (a to někdy dost podstatný) i například s předchodem od Windows 98 do Windows XP, i když se tam toho změnilo dost málo (v porovnání s dialogem GTK). Když si porovnám Open dialog z Windows 95/98 a z Windows XP, jsou tam tyto rozdíly: trošku jiné ikonky (stále se tam však vyskytuje přechod na .. a vytvoření nového adresáře) a v levé části se nově objevuje ikonový kontejner. Jinak jsou ty dialogy naprosto stejné: v horní části "Oblast hledání" a základní ikonky, uprostřed místo pro výpis adresáře, dole editační pole "Název souboru" a "Soubory typu" no a napravo tlačítka "Otevřít" a "Storno".

    Fonty) Když se bavím o ClearType, mám na mysli především antaliasing pro LCD, pro CRT to je kontraproduktivní technologie. Klasické vyhlazování samozřejmě funguje i v Linuxu (teda, spíš v X.org), ale "pravé" ClearType (ať to již nazveme jakkoli) už není tak dokonalé a proto ho mám vypnuté.

    O problému ClearType W2k jsem našel následující odpověď: http://answers.google.com/answers/threadview?id=6245

    Ono i v XPčkách nejsou všechny fonty vyhlazeny, funguje to totiž "pouze" na OpenType a TrueType fonty (o PostScriptových písmech nevím). Pro rastrová písma není tato funkce celkem logicky k dispozici, což mě mrzí zejména u FixedSysu.

    Jak jednoduše vyzkoušet ClearType: nejprve ho povolit, potom v "Malování" vytvořit truecolorový obrázek a napsat do něj nějaký text. Po zvětšení se na okrajích objeví barevné pixely (text je černý) a o tom to právě je - že na notebooku, který má rozlišení 1024x768 pixelů se při zobrazení textů dosahuje faktického rozlišení 3072x768 pixelů a to je, narozdíl od klasického vyhlazování, dost znát.