nebojte, skutečně bude :) Zrovna u QPU mám velmi silný názor, že je potřeba alespoň v základu znát interní fungování, protože jinak dochází buď k chybám typu "tady jsem provedl zápis do RA0 a v další instrukci je tam úplně jiná hodnota" nebo "volám funkci RECIPSQRT" z víc QPU a celé se to locknulo. Taky se vyjasní věci okolo GFLOPS (že to není až taková sláva, jak Broadcom píše :)
Toto https://github.com/gpu-fftw/gpu_fftw ?
Ale priznam se, ze jsem to nezkousel. Ovsem demo na FFT je primo soucasti Raspbiannu
OK, bohužel u obrazu narazíš na to, že ta GPU implementace umí jenom 1D FFT o velikosti 2^N.
Zajímalo by mě, jestli se DCT 8x8 vyplatí počítat na GPU -- čekal bych, že samotné provedení takto malé DCT bude dost rychlé, a overhead spojený s kopírováním dat tam a zpátky bude dominovat.
Moc děkuji panu Tišnovskému za takovéto články, protože vím, co dá práce shromáždit potřebné informace a přehledně zpracovat a vyzkoušet. Toto programování má velmi blízko k tvorbě tzv. microkódu, kterým se dříve programovaly centrální jednotky velkých sálových počítačů a byla to vždy věc téměř nedokumentovaná, zcela v režii výrobce. Teprve nad tím běžel program ve strojovém kódu (assembler), který vzniknul třeba překladem fortranu. Tady se všem otevírá možnost si to vyzkoušet.
Časovo ste sa pekne trafili s niečím podobným
An Early Port Of GCC To AMD's GCN Architecture
Written by Michael Larabel in Compiler on 22 September 2016 at 11:40 AM EDT.
Longtime SUSE toolchain expert Jan Hubicka started a port of GCC to AMD GCN a few weeks back. As of earlier this month he characterized the GCC GCN port as being around 3,000 lines of new code and enough that simple kernels written in C work, but only a subset of the integer scalar/vector ISA is currently implemented.
http://phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=GCC-For-AMD-GCN-Early
Tento seriál tomu asi pomáha..
Dobry den,
Já musím říci naopak, že velmi laciný článek.
S křížkem po tak asi dva roky a v něčem i více.
Já vím, když ono překlady něco trvají. Škoda, že tolik trvají.
Jo pardon abych nezapomněl. Důležitý je business. Vše se musí natahovat,
Aby se.náhodou nemuselo pak s cenou dolů. I když se tuší, že na to čeká
půl republiky. Nemáme bohužel vlastence, kteří by si řekli, že mohu to ovlivnit,
tak nyní doženeme co jsme totálně zaspali a snad konečně přijde možnost
přijít s něčím ještě novým.
Budu doufat, ale určitě obrovská řada dalších na přidanou hodnotu této oblasti.
Řekněme si zcela upřímně:
1) články na Root jsou předpokládám pro většinu autorů koníčkem, nikoli příležitost k výdělku, protože zrovna u tohoto článku by to po započtení času reálné práce vycházelo v hodinové sazbě tak na životní minimum.
2) pokud je to takový business, není problém zkontaktovat Petra a já klidně předám veslo dalšímu.
3) nejedná se o překlad, spíš o výtah z pěti materiálů + dodání informací, se kterými se Broadcom "nezatěžoval" podělit a vznikly zpětným engineeringem.
4) opět, pokud "čeká půl republiky", tak je možná něco špatně, ale určitě ne u toho, kdo si dal práci a obětoval docela dost hodin na aspoň úvodní informace.
V každém případě díky za zpětnou vazbu, je vítaná a užitečná (to myslím zcela vážně).
Já vím, že trollové se nemaj krmit, ale nejen pro tebe, p. Tišnovský je dost pracovně vytížen, nemá na starosti jen psaní článků, jeho živí jiné věci např. školení, psaním článků by se těžko uživil, to se dá dělat ve volném čase, pokud nějaký vůbec má. Že na to někdo čekal dva roky je dáno mimo jiné i tím, že ty dva roky psal o jiných věcech a asi nelze stíhat vše naráz.
A vůbec, divím se, že na takovýho trolla vůbec reaguju.