Názor k článku Project Trident končí, desktopového následovníka PC-BSD nemá kdo vyvíjet od D.A.Tiger - [cziss] Ano, mam pocit, ze jsou protezovany urcita prostredi....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 11. 2021 13:05

    D.A.Tiger

    [cziss]
    Ano, mam pocit, ze jsou protezovany urcita prostredi. A to jak distribucne, tak medialne, ale take ... rekneme na rovine nekterych komunit (ale to bylo vzdycky, jenze driv byla mezi nimi urcita rovnovaha).

    Smer vyvoje jsem posal myslim celkem jasne, ale podivejte se znovu na ten seznam a povezte, kolik z tech prostredi je skutecne modularnich (tedy muzete jej rozdelit na male komponenty a ty pak vyuzivat v jinych prostredich nezavisle na tom rodicovskem). Z tech co jsou tam jmenovany to bude XFCE a LXDE. 2 ze 7 a to jsou to navic jeste pomerne starsi projekty! Vsechny ostatni maji komponenty zadratovane ve svym pajslu (jako priklad uvedme Plasmu) a jsou vicemene od prostredi nedelitelne. Tahle molochovitost je prave smer vyvoje ktery mi vadi.

    Ja docela chapu, ze jsou lide, kteri nemohou, nechteji, nebo neumi si poradit s jinyma prostredima nez najake jsou zvykli, nemluve o tom ze by si dokazali/nebo chteli vyrazneji seskladavat pracovni prostredi podle svych predstav. Mnozi z techto lidi, mnohdy ani nemaji jinou predstavu, nez tu kterou jim podsunuly prostredi konkurecnich systemu. Prave pro ty uzivatele, kteri si s variabilitou nevedi rady vznikaji clanky jako ten, ktery jste postoval, aby jim zjednodusili moznost vyberu. Maji v podstate naservirovane pod nosem co maji pouzivat.

    Ale to jeste neznamena, ze moznost variability a modularity prostredi nema v Linuxu nadale misto, a ze neexistuji uzivatele, kteri ji ocenni. Nemluve o tom, ze prave moznost prizpusobeni byla vzdycky jedna z nejvetsich deviz Linuxu jako takoveho.

    Takze ne, za me pan Hledik pravdu nema.