Trochu nevýhodou je poměrně omezené API SDK.
Například se musí stahovat jednotlivé objekty zvlášť stejně tak nahrávat.
https://docs.min.io/docs/python-client-api-reference.html
Také jsem nenašel, že by podporovalo klientské certifikáty.
Výhodou je, že server je jedna binárka a tak se dobře distribuuje.
Paradoxně díky tomu, že Golang aplikace závisí jen na libc (někdy i na SSL v /etc), se dá image stáhnout na nějakých 5-10 MB pro reálnou servicu, protože to jde postavit na scratch imagi. Ale záleží na tom, s čím porovnáváme - Python image nebo JRE-based image bude vždycky řádově větší (nebo o dva řády v reálných podmínkách). Takže ano, mít jistotu, že ta jedna binárka pojede klidně a imagi založeném na busyboxu nebo alpine, může být přednost.
Alternativou k serveru psaném v Go může být Python+Flask, typická kombinace. Tady autor [1] s velkou slávou dosáhl image 125MB a píše, že může jít až na 70MB (řekněme, že dokáže). To je víc než 20 MB.
Ale ty myslíš asi serverless appku s modularizovaným JRE že? Máš prosím příklad takového image? Pořád to vidím někde na víc než 30 MB (ale přiznávám, že je to odhad, naše image s JRE jsou okolo 100 MB).
[1] https://blog.realkinetic.com/building-minimal-docker-containers-for-python-applications-37d0272c52f3
S použitím native-image z GraalVM se dá dostat na velikost kolem 20 MB – např. https://zeringue.io/post/graalvm-gradle-docker/.
Právě, takže tento přístup, ať již GraalVM nebo Go vede k relativně malým imagům. Na rozdíl od nutnosti tahat si celý ekosystém Pythonu/Ruby/Node či JRE (v "klasickém" provedení nebo s moduly).
(Jinak GraalVM vypadá slibně, ta poslední verze se zdá být production ready, IMHO to přišlo pro Javu v pravou chvíli).