Myslim, ze nema zmysel odpovedat na tu otazku. Jemu neslo o to spytat sa. Islo o to dat naznamost, ze si mysli ze javascript je zabugovana sracka, ak som spravne pochopil. Ale ok odpoviem, ano pouziva to aj js.
Ok, to je ze nieco sracka dokazem povedat kazdy, pouc ma co neni sracka zabugovana. V com kodis napr. ty? Ak je js zabugovana sracka, porad mi pls aky jazyk pouzit napr. na frontend web aplikacii?
Frontend web aplikacie pisany v LISP? Ok, a co myslis aky bude vysledok? Javascript :) Ano mozme sa bavit o nejakych minoritnych projektoch, ale to su desatiny percent v pouziti.
A Java? Ako by si si predstavoval fontend v Jave? Spring? Play? Ok moze byt ale stale si vo velmi malych cislach. A pre mensie weby je Java zbytocny overkill.
Este raz sa pytam, v com kodis ty web apps frontends ked js je sracka? Kodis v LISP-e ? Pochval sa. Pretoze vygooglit Ti dokazem aj ja hocico. OK, LISP je pre super profikov, tym padom chces naznacit, ze vsetci co pouzivaju js, angular, react a pod su lamy a male deti? :)
OK asi som slepy, pomoz mi. Kde mi odpovedal v com kodi on, ked sa tak vyzna a je pre neho js zabugovana sracka?
Ja to nikde nevidim. Jo napisal mi ze LISP je celkom do pohody, nj len mi povedz ktory browser nativne podporuje LISP :) Tak ci onak skoncis prekladom do js.
A Java, hmm, na frontende mozno, ale ze pohladu poctu webovych apps oproti js je podla mna uplne minoritna na frontende.
a pre tvoje info, pisat viem dokonca aj bez toho aby som druhu stranu urazal, co sa o tebe povedat neda, ak mas problem slusne diskutovat bez urazania druhej strany je kopa portalov kde sa budes citit ako ryba vo voda, ale neotravuj diskusiu na roote
Tak moj ty cholericky chlapec, s mierne podpriemernym IQ.
Pytal si sa, v com kodim - odpovedou ti bol LISP. Co je odpoved zaroven aj na druhu otazku (aj ked mam sirsi rozhlad). Jasne je to tam napisane v takom poradi, v akom si sa pytal. Ale to by si musel chapat citany text...
Dalsia otazka na pouzitie frontendu mala odpoved "Java".
V tvojom poslednom poste splietas x veci dokopy a nechapem, ako si prisiel na preklad LISP-u do js? A preco vobec? LISP nie je urceny na kodenie webov, ale ako si si to mohol dat dokopy, ked to nikde nikto nespominal? Snad len to, ze si madar by ta ospravedlnilo.
To, ze je java minorita na frontende ma zjavne svoj dovod - napr ze v nej frontendy robia len ludia, ktori to naozaj vedia (a nie kdeaky patlal v js), pretoze Java je v podstate biznis jazyk. Skoro vsetky velke firmy stoja na jave. Ale viditelne si nikdy nerobil v ziadnej velkej firme. Tvoja napln prace evidentne spociva v ptalani javabugskriptovych webshopov a podobneho bastlu.
Nauc sa teda mily moj poriadne slovencinu, programovat a potlacat svoje cholericke vylevy. K tomu trocha sebareflexie aby ti doplo, ze urazil si sa sam, po realnom zhodnoteni svojich schopnosti.
GL HF :-)
No na rozdíl od seznamu nebo gmailu toho weboveho klienta castecne open-sourceli a pokud mate dotazy jak funguje muzete se obratit na komunitu uživatelů nebo hlasovat jako prispevatel jake feature byste radi aby pribyly.
https://github.com/ProtonMail/WebClient
A jeste pěkně popsané v jakem prostředí to mají deploynuté:
https://support.protonmail.ch/knowledge-base/infrastructure-and-threat-model/
ja sledujem vyvoj https://www.mailpile.is/
je to webmail ktory bezi lokalne
zatial je to beta ...
Co je krkolomnýho na podepisování a šifrování pomocí PG klíčů? Dyť to je tak krásně jednoduchej a použitelnej koncept aplikovatelnej například i pro různý CHATy. Nerozšířilo se to mezi masy asi jen díky tomu, že je potřeba na začátku vygenerovat bezpečný klič a vyměnit s protistranou což BFU prostě nezvládne neboť nechápe proč.
Hned po spusteni a moznosti otestovani jejich webmailu, co me iritovalo, ze podporovali pouze Html zpravy, coz u klasic. OpenPGP/GnuPG nedela dobrotu, btw.
Nevim jestli uz zpravy tedy rozsirili o plaintext.
Co se tyce odesilani zasifrovane zpravy jako takove:
vzdy ji muzete zasifrovat/podepsat ve svem OpenPGP/GnuPG editoru nebo CLI a obsah pak vlozit do tela webmailu.
Neidealnejsi je pouzivat Icedove/Thunder nebo jiny post. klient, ale s Torbirdy a Enigmail, kdy i kdyby vas post. providel propoustel mail headers a IP, IP bude z Tor site a na svem PC/ntb muze pouzivat OpenPGP/GnuPG bez omezeni... ;-)
Tyto ruzne "zkratky" (podobne "pgp webmaily" jsou bohuzel diky "lenosti" lidi, kteri se nechteji ucit a nezajima je, jak veci funguji.
Nejspis proto vznikaji ruzna "instantni" reseni webmailu s pgp (2, 3, 4 v jednom...).
Přesně tak. Proč autor vůbec nezmínil, že Enigmail v Thunderbirdu je přímo určený k PGP šifrování mejlů, po nastavení vůbec neobtěžuje uživatele a už to šifruje "samo" a lama jen odesílá i přijímá šifrované mejly odkudkoliv a posílá kamkoliv a netřeba mít jen určitého poskytovatele mejlu???
Takto vytváří ryze účelově zdání, jak je šifrování složité, pracné atd. Není on placený agent NSA?
NSA ma prsty vsude. Protonmail muze byt jen honeypot na nalakani lidi. Dneska je mozna snazsi zachovat anonymitu tak ze anonynmi vubec nebudu... Jakmile pouzivateTor, Enigmu a dalsi NSA se na vas napichne a uz se ji do smrti nezbavite. Kdo chce byt anonymni musi splynout s davem a navenek pusobit nezajimave, aby ho NSA prehledla. Dneska se uz nikam neschovate, ve chvili kdy se pripojite na internet jste ztraceni