Jak se udela procedura, co z toho sameho souboru nacte data po bitech (tedy aby 8 pixelu zabiralo bajt)? Kdyz vystup z Optaru prekonvertuju z .pgm do .ps, tak ImageMagick z toho udela image o hloubce 16 bitu, i kdyz se tam vyskytuji jen hodnoty 0x0000 a 0xffff a soubor je pak moc velky.
Staci zadat bitovou hloubku 1. Melo by to fungovat i pro prikaz colorimage, tj. nastavit pocet bitu na komponentu (barvovy kanal) na jednicku a pocet barvovych kanalu taky na jednicku, nicmene to nektere RIPy nezvladaji. U prikazu image by nemelo dochazet k problemum.
Je fakt, ze napriklad pnmtops nekdy funguje divne, ale "rucni" prevod (napriklad z pbm do hexastringu) by nemel byt problematicky.
PS: to se chysta zobrazovaci filtr pro PostScript do Linkse? :-) ja bych byl pro, protoze GS je strasne pomaly a moc nejzvlada ani subpixelovy antialiasing.
Je to pomocná informace určená pro aplikace, které potřebují do nějakého dokumentu (například zalamovaného textu) vložit obrázek uložený v PostScriptu. Tato aplikace vůbec nemusí umět PostScript interpretovat a proto potřebuje o vkládaném obrázku vědět alespon oblast, ve které se obrázek nachází. Bounding box je obdélník minimální velikosti, ve kterém leží daný PostScriptový obrázek (jde o obdélník orientovaný ve směru souřadných os, tj. postačuje nám znalost dvou protilehlých vrcholů).
Příklad: budu vytvářet textový procesor a abych mu mohl dát nálepku DTP :-), tak umožním vkládání EPS, tj. Encapsulated PostScriptu. Interpreter PostScriptu samozřejmě vytvářet nebudu, při vkládání EPS si pouze přečtu rozměry bounding boxu a v dokumentu pro něj vytvořím příslušné místo (text například může obdélník obtékat atd.). Při finálním výstupu do PostScriptu (co jiného než PS či PDF také generovat v DTP programu?) se pouze vezme obsah původního obrázku (jeho EPS soubor) a vloží se do exportovaného PS. Vzhledem k tomu, že na EPS jsou kladeny různé požadavky (nesmí se změnit grafický stav, nelze použít "showpage" atd.) je výsledkem validní PostScriptový soubor, který lze dále vytisknout či jinak zpracovat.
Generování PostScriptu je samozřejmě řádově jednodušší, než jeho interpretace, protože není zapotřebí znát všechny "fígle", implementovat interpreter atd.
Je to z toho důvodu, že údaje o obalovém obdélníku by měly být integery (celá čísla) a aplikace tedy provedla převod z reálných čísel na celá čísla. Převod je pro dolní hranici (levý horní roh) v pořádku (zaokrouhlujeme dolů), ale mám dojem, že by horní hranice měla být o jedničku vyšší:
267,6+76,8=344,4 a to by se mělo zaokrouhlit nahoru, tj. na 345
Je to sice chyba o 1/72 palce, ale i tak by se to mohlo při soutisku barev projevit.