No ale jakej Word a jakej Excel? 2013?
Jinak nároky ReactOS na systémové prostředky by měli být minimální což se o Windows XP ani o Linuxu říci nedá. Výhoda má byt (Alespoň do začátku) také binární kompatibilita ovladačů s Windows.
Ovšem v současném stavu je to jen hračka.
Povedlo se vám to někomu nainstalovat na reálný hardware? Mě tedy ne.
A to to pravidelně zkouším již od verze 3.1...:(
Wine máte na Linuxu. V ReactOS máte z Wine jen některé programy a některé knihovny.
Jinak nároky má ReactOS skutečně minimální (to mi věřte). Stačí si stáhnout nějakou verzi pro VM a vyzkoušet. I při 64MB nabíhá svižně a je plně použitelný (tedy co se rychlosti týče). Na disku zabírá nějakých 312MB.
Když to srovnám s mnou oblíbeným xubuntu, tak to si žádá 512MB a 6.1 GB přičemž při 512MB to k používání zrovna není.
XP mi pripadaji pomale, az to drasa nervy. A to i po te, co se konecne ukonci aktualizace Avastu a Widlous Update. Lubuntu, nainstalovane kratce po koupi stroje do dual bootu, je mnohem rychlejsi.
Nepatrim k tem, co porad instaluji kdejakou kravinu. Dokonce jsem pobil i nejake sluzby, u kterych jsem se odvazil odhadnout, ze jsou dostatecne na hovno, ale furt nic moc.
Ja ty Widle radsi bootuju jen jednou za uhersky rok, protoze na to nemam nervy, ale treba GPS jinak nezupdatuju. Dusledkem pak je to, ze hodinu cekam, nez se nainstaluji updaty za posledniho pul roku, coz nechapu, protoze za tu dobu bych mel kompletne nainstalovanych a updatovanych nekolik stejnych stroju s Linuxem.
Dokonce bys měl za tu dobu kompletně nainstalovaných několik strojů s Windows. Jen by asi chyběly jiné než základní aplikace (stejně jako na těch Linuxech).
Bohužel, na rozdíl od různých LiveCD Linuxu, nemáte u Windows možnost stahnout si novou verzi, zasunout do mechaniky, spustit, nainstalovat nejnovější software od GPS, zaktualizovat ji, a pak systém vypnutím uvést do předchozího stavu. (S tím Linuxem by to šlo, kdyby dodával prodejce ovládací SW pro linux.)
A kdy jste naposledy instaloval W7? Asi byste si to mel zkusit, idealne verzi bez SP1, abyste se vice pobavil.
Me by zajimalo, jakym algoritmem zjistuji, co se ma updatovat. Oni tam snad pocitaji kontrolni soucty vsech souboru, aby zjistili verzi a pak jeste jednou pri vlastni instalaci. Jinak nevim, proc by se kvuli instalaci treba updatu na IE mel disk tak stasne dlouho tocit. Pocitam, ze rychla registry databaze take prispeje svoji troskou do mlyna.
Windows Update funguje transakčně. Pro každý soubor ověří jeho aktuální verzi, provádí zálohy toho co změnil, a v případě selhání aktualizace se umí vrátit k předchozímu stavu. Databáze Registry je pekelně rychlá, takže tam problém nebude :). BTW RPM používá jako lokální databázi Berkeley DB; v případě přerušení procesu aktualizace se věci nenavrátí k původnímu stavu, a DB se může rozsypat. Wow.
Ta databaze je tak pekelne rychla ze spolehlive odstavi cely widle. Na terminal serveru(kde muzou byt potencielne registry tisicu profilu) to doslo tak daleko, ze se musel cely reinstalovat ... protoze spusteni naprosto cehokoli trvalo minuty ...
Win update funguje tak genialne, ze pokud se behem klidne desitky minu trvajici aktualizace neco stane, stroj uz nikdy nenastartuje. Navic se neumi widle opatchovat jednim vrzem, a je to vzdy na nekolik zcela nepredvidatelnych "muze vyzadovat" restartu.
Vubec nemluve o tom, ze M$ netusi co to znamena "need/vyzaduje", takze uzasny a genialni rozhrani pro wsus vesele tvrdi, ze widle potrebuji dalsich 30 aktualizaci, coz jiste kazdeho admina potesi ... kdyz ty widle tvrdi, ze zadne nepotrebujou ... aby nasledne zjistil, ze jde o (nejen) jazykove balicky a spol, pricemz totalni trotlove u M$ na M$DN se samozrejme biji v prsa ze takto to je spravne a tak to ma byt, protoze tomu nikdo nerozumi (je tam thread s cca tisicovkou v mnoha pripadech velmi trefnych a velmi neslusnych pripominek).
FYI Registry uživatelů jsou udržované pro každý účet zvlášť. Reinstalace je řešení matláků. Předpokládám že byste reinstalací řešil i docházející místo na disku :)
Aktualizace by měly po rebootu navázat. Naopak když patchujete distro Linuxu, a aktualizace se nepovede, tak vás to prostě vyklopí s rozjebaným systémem. Nemluvě o upgradu distra - to je jen pro silné povahy.
Jelikoz samozrejme vubec netusis jak probiha patch tuxe (samo zcela za chodu) tak chapu ... stejne jako vubec netusis, jak vypadaji registry widli ...
Vis, narozdil od widli kdyz si v tuxovi pres ssh patchnu prave to ssh, a restartnu ho .. tak me to pro tvoje velke prekvapeni ... ani neodhlasi. Kdyz se atktualizace v 90% z nejakyho duvodu ukonci (coz se samo stat muze) tak zcela vpohode mam zcela bezici a fukcni system, nebot se nikde nic nezmenilo. Aktualizace se totiz pripravuje nekam do /tmp ... a teprve kdyz je vse hotovo, tak se doslova lusknutim prstu preklopi. Narozdil od widli, kde zcela bezne nastava stav typu pulka dll z nove a pulka ze stare verze, pripadne jeste lepe ... zadne dll. Vubec nejlepsi je pak instalace nejake (specielne M$) appky ktera si zcela vpohode prepise systemovy DLL.
Ale sranda najvetsi (a specielne pro ty kteri netusi) ... mejme rekneme takove M$ SQL 2005, i nainstalujeme trebas jen cisty srv ... (bez vsemozny bizuterie kolem) ... nasledne to jako spravny zodpovedny admin opatchujeme ... a pak si dodavatel nejake te appky vzpomene, ze potrebuje doinstalovat nejaky ten tool ... voiala, spustime instalator ... a ten nam vynada, ze je nainstalovana jina verze SQL serveru ... a odmita delat naprosto cokoli, samozrejme vcetne odinstalace SQL .... moc krasne ...
BTW: upgrade verze widli je takova ta krasna vec, o ktery vsichni mluvi, ale nikdo ji nikdy nevidel fungovat, ze? Neznam totiz vubec nikoho, kdo by se neco takovyho odvazoval praktikovat, a jakysi polonefunkcni system po upgrade sem videl vseho vsudy mozna 2x. Nakonec to stejne skoncilo cistou instalaci.
BTW: Prave mi zaclo mngmt studio SQL 2k12 hlasat, ze expirovala licence ... chmm... rada M$ ... preinstalovat to ... nejspis to za dalsi 3 mesice expiruje znova ... ze. Zjevne maji pocit ze admini maj malo prace ... du hledat crack, to totiz bude asi tak 1000x efektivnejsi.
Aha, takže na Linuxu používáte podobný mechanismus aktualizací jako ve Windows. Akorát že instalační databáze RPM se při přerušení aktualizace může zhroutit... Jinak ten přesun "doslova lusknutim prstu" mě pobavil :D. Samozřejmě to není atomická ani transakční operace.
Přidávání komponent po instalaci SQL Serveru a Service Packu se provádí naprosto běžně, a ještě jsem neviděl problém.
Upgrade Windows na novou většinou funguje. Zvlášť když si před ním sjedete Upgrade Advisor, který vás upozorní na případné problémy. Velmi dobré je to, že když upgrade nefunguje, tak se stroj vrátí do původního stavu.
Jasně. Když vám Management Studio hlásí, že expirovala licence, tak najděte crack. A nezapomeňte ho stáhnout i s nějakým malwarem, který se s cracky běžně šíří. Jistě pak budete 1000x efektivnější, a zaměstnavatel vám poděkuje.
Ne, ty aktualizace fungují dost jinak. Všechny nově spuštěné programy jsou již aktualizované, všechny běžící pokračují ve staré verzi. Samozřejmě, pokud chcete mít jistotu, že je to všechno aktualizované, tak to jako ve Windows restartujete, ale důležité je, že to (např. u malých aktualizací) dělat vůbec nemusíte.
Nevím, jak instalační databáze RPM, ale instalační databáze DPKG se zhroutit nemůže, protože to není databáze, ale mnoho textových souborů ;-) Ty soubory se tam vytvářejí jako .dpkg-new a až po nahrání se jim ta koncovka odstraní. Což je atomická operace, viz man 2 rename.
Btw. který blb z Roota změnil značku <code> na blokovou?
Takže nainstalujete například aktualizaci Firefoxu, ale dál vám běží stará nepatchovaná verze. Ještě lepší situace nastane, pokud například ten nový Firefox má jiné resources nebo pluginy, a ten starý si s tím neví rady. U serverového SW je to ještě výrazně větší problém.
Ve Windows samozřejmě také po aktualizaci nemusíte restartovat, ale nese to podobná rizika. Nakonec proto vás k tomu instalátor vyzývá.
OK, DPKG se vám asi nezhroutí, RPM databáze může (a stává se to). Ten přesun souborů je zajímavý hlavně u aktualizovaných binárek, případně konfigurací. Když lehne uprostřed akce, tak smůla.
Ad který blb z Roota - asi ten samý, díky kterému se všichni registrovaní uživatelé zobrazují jako "Uživatel si v profilu nezvolil přezdívku". Případně ten samý, který způsobil, že při otevření rubriky a následném kliku na článek se zobrazí hláška "stránka nenalezena", i když článek existuje (generuje to špatné URL). Ale co chcete, běží to na open sourcu ;)
Ad který blb z Roota - asi ten samý, díky kterému ...
Přidáno do vlákna o katastrofálním stavu serveru zde
Ale co chcete, běží to na open sourcu ;)
Primlouvam se timto u redakce, aby prendala Root na widloserver a najala LO na konzultaci. Vidim to jako jedinou moznost zajisteni high availability Rootu. Doporucuji zejmena vyvinout interface, ktery funguje pouze v Internet Exploderu, aby byla zajistena kvalitni user experience.
Právě jsem se to chystal navrhnout. V MS Azure to bude běhat svižně a spolehlivě. Už jsem také začal kreslit dlaždice a ribbon. A dobrá zpráva nakonec: budou nová barevná schémata. Už jsem vybral barvy :)
http://www.mobiletechworld.com/wordpress/wp-content/uploads/2011/01/themestitch.jpg
Aaa... zase mr plkalista ...
V tuxovi jakmile dobehne aktualizace, tak se pouziva nova verze SW - kazde dalsi jeho spusteni spusti vyhradne novou verzi. Jak toho docilim u widli? Aha, nijak.
Jak ve widlich patchu rekneme IIS bez toho, abych musel restartovat cely widle? Aha, taky nijak ... na tuxu zcela bezne patchu libovolnou sluzbu ... a restartu jen tu. S bonusem vejs, ze pokud nechci, neodpojim ani stavajici uzivatele.
Ale co bych nechtel od placeneho SW, ze ...
Zkusíme to ještě jednou. Dopatchoval jste, na stroji vám běží stará verze SW, a na disku máte novou verzi. Ta nová verze SW má nové pluginy, nové knihovny, nové verze resources. Jak zajistíte, aby vám ta stará běžící verze fungovala s novými pluginy, knihovnami a resources? Odpověď: nijak, a váš SW si nejspíš nabije čumák.
Ve Windows samozřejmě můžete zastavit službu, pak jí opatchovat, a poté znovu nastartovat. Pokud službu před patchováním nezastavíte, vyzve vás instalátor k restartu. Někdy si to zkuste.
Ve Windows samozřejmě můžete zastavit službu, pak jí opatchovat, a poté znovu nastartovat. Pokud službu před patchováním nezastavíte, vyzve vás instalátor k restartu.
Linux: zupdatuju sluzbu, aplikaci....., zrestartuju. Sluzba ci aplikace neni dostupna par vterin.
Widle: Zastavim sluzbu, pustim, widlous update, pul hodiny to vrci, nahodim sluzbu. Sluzba neni k dispozici pul hodiny. Nebo sluzbu nezastavim a pak restaruji Widle. Sluzba je nedostupna desitky vterin az minuty, podle rychlosti stroje a podle toho, co na tom vsechno bezi.
BTW, proc me instalator vyzyva k restaru Widli a ne jen sluzby? Ze by proto, ze na Widlich nejde nahradit otevreny soubor a tak se to musi nekam strcit a nahradit pri restaru?
A jak to resite u vzdaleneho serveru? Mate automaticke updaty a tak se to nekdy samo i nekolikrat zrestartuje, coz asi usnadnuje high availability? Nebo se tam pripojite necim pres pul zemekoule a delate to rucne? To musi byt dobre, kdyz mate treba zrovna vysokou latenci.
Na stanici je ta minuta naprosto nezajímavá. Na serveru musíte stejně službu zastavit před patchováním i na Linuxu, protože nechcete riskovat, že něco zmršíte díky tomu, že zbytek souborů nesedí verzí s běžící binárkou. Koukněte se třeba na patche na MS SQL Server - před instalací službu zastaví. Kupodivu instalace netrvá půl hodiny :)
Instalátor vás vyzývá k restartu celého stroje proto, že není triviální určit všechny procesy, kterých se změna může dotknout. Pokud nemáte čas na pár minut plánovaného downtime, tak použijte HA cluster.
Pokud mám jen GPRS připojení a server je v Hong Kongu... tak se o něj nejspíš stará někdo kdo je blíž :). Jinak round trip do regionu APAC je cca 150ms, což se dá v pohodě přežít.
Jo ... to slysim ceklem pravidelne ... predevsim notebookari jsou pokazdy kdyz dorazej nedseny, ze pripojej notes do site, a muzou jit na cely dopoledne na kafe ... nez se jim nainstalujou widli aktualizace a 10x restartne komp.
Instalace patche na M$ SQL trva klidne nekolik hodin.
Resi se to tak, ze se widli servery proste neaktualizujou vubec ... a to samozrejme taky znamena, ze naprosto nepripada v uvahu je pustit kamkoli mimo interni site. Ona totiz jeste prichazi dalsi prdel, ze nikdy nevis, co a proc se vlastne aktualizuje, takze se ti naprosto sklidem stane, ze ti srv po widlich aktualizacich uz nenastartuje. Info ktery se doctes je tak ve smyslu "bezpecnostni aktualizace".
Ad Resi se to tak, ze se widli servery proste neaktualizujou vubec - to děláte možná vy, poté co na SQL Server aplikujete crack, jak jste tu psal :)
Ad Info ktery se doctes je tak ve smyslu "bezpecnostni aktualizace" - to proto, že původním popisům uživatelé nerozuměli. Když ve Windows Update kliknete na More Information,
Vyjma toho MS vydává Security Bulletin, kde jsou vydávané patche popsané na jednom místě. K tomu tam mají i webcast.
Dost mě překvapuje, že se snažíte administrovat Windows, a neznáte tyhle základy. Asi byste si měl dát školení.
Ad Info ktery se doctes je tak ve smyslu "bezpecnostni aktualizace" - to proto, že původním popisům uživatelé nerozuměli. Když ve Windows Update kliknete na More Information,
Ano, protoze jsou uzivatele debilove, protoze takovou uzivatelskou zakladnu si MS vychoval, tak ucinme Widle debilnejsimi, abychom se priblizili jejich intelektualni urovni. Takze kdyz kliknu na "More Information", ziskam odkaz na web, kde se doctu vic. Takze kdyz mam padesat updatu, stravim pul dne lezenim po webu. To je prakticke, jak hrabe do postele.
Ad protoze jsou uzivatele debilove - ti "debilové" jsou manageři, účetní, důchodci, žáci ZŠ apod. Nestudovali informatiku, nerozumějí a nechtějí rozumět popisům jako "fixes buffer overflow in protocol handler library ABC version 7.22.33.4". Chtějí popis, kterému rozumí. A popisu "security update for Windows 8" rozumí.
Ad kdyz mam padesat updatu, stravim pul dne lezenim po webu - četl jste i tuhle část mého příspěvku? Vyjma toho MS vydává Security Bulletin, kde jsou vydávané patche popsané na jednom místě. K tomu tam mají i webcast.
Chtějí popis, kterému rozumí. A popisu "security update for Windows 8" rozumí.
Ale nerozumi. Krome toho nic nebrani tomu, aby tam bylo "security update for Windows 8" a dalsi detaily, alespon ty zakladni. Ale oni tam snad ani nepisi, ceho se to tyka, kdyz uz ne jak.
četl jste i tuhle část mého příspěvku? Vyjma toho MS vydává Security Bulletin, kde jsou vydávané patche popsané na jednom místě.
To je sice krasne, ale ja chci informace o updatech, ktere se tykaji meho stroje, coz nejsou nutne vsechny ty, ktere jsou v security buletinu. Mam si to vytisknout a odskrtavat kb, abych vedel, na cem jsem?
"To základní" přece vidíte po kliknutí na patch. Bezpečnostních updatů bývá za měsíc pár a jsou v bulletinu.
http://technet.microsoft.com/en-us/security/bulletin/ms14-apr
Pokud jste uživatel a nikoliv IT specialista, máte zaškrtnout automatickou instalaci.
Ty se hlavne na tom webu nic vic nedoctes. Stejne jako u chyb se tam doctes ze takovou neznaj, tak v pripade patchu se tam doctes, ze je doporucovano ji nainstalovat a ze muze vyzadovat restart. Pripadne pak kdyz po instalaci toho patche zjistis, ze to neco zkurvilo, tak mozna ... pokud je dostatecny mnoztvi nadavajicich/rvoucich ... najdes nejaky clanek na tema, ze kdyz si o to napises, tak ti do mailu poslou odkas na nejaky hotfix, ktery to mozna spravi a mozna taky zmrvi jeste vic.
Apropos, kdybys mel z wsusu prolejzat vse, co se chce nainstalovat kazdej mesic, tak nedelas celej mesic nic jinyho. Jen nez se ti otevre z ty nepouzitelny konzole info o jediny zaplate, trva to klidne 10 minut ...
Stará služba běží po updatu neaktualizovaná. Navíc to přináší riziko, že natáhne aktualizovaný resource nebo aktualizovanou knihovnu, což může mít vést k velkému problému. Jak se to řeší na Unixech? Spoléhá se na štěstí :)
Ve Windows samozřejmě můžete po většině aktualizací pracovat s běžící službou či aplikací, dokud nerestartujete. Pochopitelně to obnáší stejná rizika, jako na Unixech. Proto se serverové aplikace (SQL Server, Exchange) před většinou patchování shazují.
Od toho jsou knihovny verzované, a služba vyžaduje i verzi (major). Minor verze musí zachovat kompatibilitu. Pokud tomu tak není, je prase programátor.
A u resourců.... většina služeb nemá resourcy závislé na verzi služby. (Webservery májí jen textové konfiguráky, a podobně je na tom většina ostatních služeb).
Postgresql se nechají instalovat různé verze vedle sebe (major.minor) a admin pak udělá migraci až mu to přijde vhod. Změny v třetím čísle verze jsou skutečnými updaty a tam se prostě provede restat postgresu. V debianu je to tak, že se připraví všechny soubory, a i když se aktualizuje více balíčků, tak teprve při aktualizaci vlastního postgresu se služba na chvíli zastaví ale pak se zase spustí a teprve potom se pokračuje v aktualizaci ostatních balíčků. (Ale neznám administrátora, který by aktualizoval databázový server za plného provozu, pokud by už nedocházelo k "havarijnímu" stavu.)
Tiskové servery a mailové servery musí umět přežít restart počítače včetně nezpracovaných úloh, úlohy si zapisují v obousměrně kompatibilním formátu (většinou textovém).
Btw. zrovna instaluju W7 (nějaké starší cd). První update 100 aktualizací a restart, druhý update SP1 restart, třetí update 100 aktualizací a nevím co přijde pak. Každý update trvá půl hodinu stáhnout (UPC v Praze) a pak čtvrt hodiny instalace. A to před tím ještě půl hodiny příprava a instalace vlastních widlí.
I minor verze knihovny samozřejmě přináší odlišné chování - jinak by to nebyl update :). U některých serverových aplikací se resources nemění, u jiných se měnit můžou; u desktopových aplikací se nejspíš změní.
Jistě, tiskové a mailové servery přežijí restart počítače, to snad není nic zvláštního.
Ad instalace Windows 7: pokud instalujete ze 4 roky starého média, tak se nedivte, že se vám pak dotahuje spousta aktualizací. Příště použijte instalační média se Service Packem. BTW kdybyste si nainstaloval 4 roky staré distro Linuxu, také byste musel dotáhnout spoustu updatů.
Ad instalace Windows 7: pokud instalujete ze 4 roky starého média, tak se nedivte, že se vám pak dotahuje spousta aktualizací. Příště použijte instalační média se Service Packem. BTW kdybyste si nainstaloval 4 roky staré distro Linuxu, také byste musel dotáhnout spoustu updatů.
Prijde na to. 4 roky stare medium Linuxu pouzije jen blazen, kdyz si muze stahnout aktualni. Krome toho u 4 roky stareho media by se nejednalo o pouhy update, ale nejspis o serii upgradu. Nicmene predpokladejme, ze by se jdnalo o update. Probehl by za dobu o neco malo delsi, nez kolik si vyzada stazeni balicku. Zadny restart, nasledne znovuspusteni update, nasledny restart.....
Ovsem u Linuxu lze instalovat i ze site, napriklad Debian to umi. Stahnu nejakou minimalni intalaci a ta vse postahuje na aktualni verzi, coz tedy Widle neumi a zretelne to neumi ani Widlous update, protoze podle vseho musi instalovat patche podle historickeho poradi od patche 1 az po ten posledni. Je tedy pravdepodobne, ze rada souboru je behem celeho procesu nahrazena nekolikrat novejsi verzi, namisto prime instalace verze posledni.
Na duhou stranu 4 roky stare medium Widli se pouziva dost casto. Widlak v minulosti nemel zadnou moznost stahnout si oficialni instalacku, napriklad namisto Win XP verzi updatovanou na SP3. Dnes, mozna pocinaje W 7, se neco stahnout da. Nevim, co to tam soudruzi z Redmondu maji, ale asi to bude nejaka OEM verze. Cili uzivatele krabicovych verzi a dost mozna i jinych z pocetnych MS licencnich schemat, zase nic, alespon jsem tam nic nevidel. Budou i nadale muset pul dne updatovat.
V rámci MSDN Subscription, kde najdete instalačky Windows 8.1 včetně Update 1 (ovšem bez dalších aktualizací). Nebo alternativně tady:
http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/upgrade-product-key-only
Bohužel s Vámi nemohu souhlasit. Snad pokud jde o XP, ale u Win 7 je to opravdu zoufale pomalé. Nemám-li zapnuté automatické aktualizace a dělám update jednou za tři měsíce ručně, tak to běžně trvá i půl dne (včetně stažení na 17 Mb/s lince). Zkušenost s několika průměrně výkonými NB, kde samotné WIN 7 běhají velice svižně.
To záleží na tom, jak je update velký (Service Packy jsou velké), jak rychle se tahá (17mbps neznamená že tou rychlostí opravdu taháte update), plus samozřejmě na rychlosti instalace. Teď jsem nechal běžet aktualizace na Windows 2008 R2. Bylo to nastřádané za rok a půl, a update trval hodinu.
A ted tu o hurvinkovi ... za hodinu se nainstaluje tak mozna prvni varka s prvnim .NET patchem .... pak nasleduje restart a objev dalsich 30 aktualizaci ... a po 1/2 roce to zcela vpohode hodi nejakcy 150 kousku a 5 restartu => 4+ hodin aktualizaci. A to kdyz se nahodou instalator nerozhodne zahlasit, ze se nepovedlo nainstalovat protoze #9082734928734# ...
Volané funkce vracejí error code, a ten je číselný. Pokud situaci máte ošetřenou, tak kód chyby přeložíte na text, a případně podle toho kódu něco provedete. Pokud jde o neošetřenou situaci (což chyba zpravidla bývá), tak máte jen to číslo.
Utilita err.exe je kompilát hlavičkových souborů, které obsahují čísla, kódy a chybové hlášky. Na jedno číslo může vylézt víc hlášek, protože to číslo může pocházet z různých zdrojů. Naštěstí to v praxi není tak velký problém. Přesto to zjevně není nástroj pro koncového uživatele, ale pro admina.
S tím Word 2013 a Excel 2013 šlo o to Wine a Linux.
fdasfasdfasf (neregistrovaný) 81.91.210:word a excel v poho beha ve wine, manzelka je chtela, tak je ma v linuxu :-)
Jinak Office 2013 vklidu běží na netbooku Fujitsu Amilo Mini Ui3520 což vzhledem k Atom N270 a 1GB ram je dnes výkonově značný podprůměr.
Titulek: "ReactOS: svobodná náhražka končících Windows XP"
Obsah: "Do ostrého provozu raději ne"
Jsi na rootu. ;-) Srovnání cloudových řešení znamená, že je článek o MS Azure, technologie prohlížečů je o MS Internet Exploreru (s reklamou na MS Internet Explorer) a nasazování Linuxu do firem je článek o tom, jak jsou MS Windows stále lepší.
Reactos hlavně nemá na běh na novém HW, pro W7 a W8. A to je,bohužel dost špatné.Při průměrné životnosti HW kolem 5 let je systém pro starší železo jaksi zbytečný, navíc o existenci tohoto O. S. prakticky nikdo neví, Pokud o existenci Linuxu ví jen zanedbatelná minorita, (mám na mysli BFU), kolik lidí ví o tom, že nějaký ReactOs existuje? Bohužel vývoj pokračuje mnohem pomaleji, než vývoj HW, takže za pár let sice možná bude systém, který nahradí XP, ale už nebude železo, na kterém by mohl jet. (ono už skoro není ani dnes a ti, pro které by tento O. S. mohl být zajímavý budou těžko schopni ho nainstalovat ve virtuálním prostředí).