Ano, mate pravdu. Kdyz jsem s Linuxem zacinal, nadaval jsem na kde co a nevedel jsem, kam se mam obratit, co, jak a proc funguje takto a ne onak. Casem jsem precetl tunu dokumentace a zacal se v systemu orientovat. Dnes mam mnohaletou praxi s Linuxem i Windows a vim, proc delam to, co delam.
Ale tehdy, kdyz jsem zacinal, mne nejvic chybely ucelene informace o tom, jak do systemu trochu proniknout, kde zacit. Jake jsou rozdily oproti Windows. Presne to (ale nic jineho) se snazim tou knihou osvetlit zacinajicim uzivatelum. A vedomi o tom, co je free software a jak funguje je v tomto konextu velmi, velmi dulezite!
Knizku pisu sam a z valne vetsiny ve svem volnem case. Pomahaji mi s ni dobrovolnici, obsah tvorim na zaklade stovek dotazu uzivatelu a zkusenosti s odpovedmi na ne. Neni cas (a navic je to zhola zbytecne) psat tisicistrankove knihy s tim, co jiz bylo mnohokrat napsano. Nerad delam zbytecnou praci a toto je vyslovene zbytecna prace. Proto je vzadu celych sest stran venovano odkazum a zdrojum informaci setridenym podle kategorii a myslim, ze si tam kazdy najde to, co potrebuje. Mozna jednoho dne dospeji k presvedceni, ze dostupna literatura neni kvalitni a vrhnu se do psani neceho takove velkeho - dost o tom ale pochybuji :)
Kdyz to vezmu jako podnet k zamysleni, mohu tam v podstate mohu napsat, ze dodatecna dokumentace je na CD ve formatu PDF a ze prohlizece Acrobat Reader nebo dodavany XPDF obsahuji funkci vyhledavani (fulltext).
Ted se vas jen zeptam - uspokojila by vas takova informace?