Používám kompilaci za běhu. Pravda, že pokud je kód jednoduchý (krátký běh) a funkce se volá jenom jednou, tak to často trvá déle kvůli kompilaci. Ale na takové funkce není rozhodně numba dělaná :-).
Jinak na článek o numbě se těším. Měl jsem trochu problém rozchodit paralelizaci, tak věřím, že po přečtení budu chytřejší.
Na Cythonu se mi líbí, že umožňuje optimalizovat jenom důležité části aplikace, třeba jen jeden modul nebo jedinou funkci. RPython je dost stylem všechno nebo nic. Dá se taky v cythonu vyhrát s `cythonize` - bude o něm třeba příště řeč? pěkný tool, hlavně vytvoření HTML stránky s analýzou co a jak se přeložilo do céčka.
Díky za ty formality, to až se kamarádům pochlubím, kdo mě to žádal o obrázek do článku... Samozřejmě ano, dám tomu WTFPL, to by mělo většinu právnických problémů eliminovat :)
tak přidáno https://www.root.cz/clanky/rpython-vs-cython-aneb-dvoji-pristup-k-prekladu-pythonu-do-nativniho-kodu/#k18
ještě jednou díky
U světla, bez ocejchovaný a popsaný osy z grafu tak jako tak nevyčteš ani prd. Logaritmická osa se dobře hodí na nějaký typy dat a špatně na jiný typy dat. A nemůžeš jí číst úplně stejně jako klasickou. IIXIXV taky není 1995. Logaritmická osa prostě neukazuje 1-2-3 ale 1-10-100. Vyčteš řádový rozdíl, což je ta podstatná informace, když máš řádově rozdílný data.
když ohlédnu od toho, že rubrika "Kompilery a procesory" zní dost uměle, tak Cython je překladač/kompiler a RPython je jak kompiler, tak i jazyk (podmnožina Pythonu). Já bych to tedy vrazil do obou rubrik :-) Ale něco mě říká, že to musí být "strom" a ne "obecný graf"... Dá se vlastně někde získat seznam rubrik? tedy jinak než klikáním na všechny články...