Vlákno názorů k článku Šablony stránek pro Zope: úvod od Libor - Na urcity veci je to podle mne velice...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 4. 2003 13:29

    Libor (neregistrovaný)

    Na urcity veci je to podle mne velice sikovna zalezitost, ale uz z principu mi prijde, ze je to pomaly.
    Jedna vec je, kdyz to nasadite na firemni web s relativne malou zatezi a druha, kdyz na tom pustite HODNE navstevovany web.

    Muze se k tomu nekdo vyjadrit?

  • 23. 4. 2003 19:46

    Devel (neregistrovaný)

    Asi takhle:
    Je to abstraktni vrstva, ktera zprehlednuje a procistuje design aplikace, a tim zlepsuje tvorbu a udrzbu sw. Ale musi se to dobre navrhnout.
    Kdyz ma aplikace zpracovavat nejakou narocnou logiku, tak na to beztak musis mit nadimenzovanej stroj, protoze se to proste musi spocitat a musi to vychazet z dat, ktery zadava uzivatel v predem neurcenym okamziku.
    Pokud to ma neco prezentovat nebo zobrazovat, tak budes asi beztak nekde neco nejakym mechanismem kesovat, a to nejlepe v okamziku, kdyz mas hotovo (treba nad datovou vrstvou, treba finalni html). S tim sou samozrejme spojeny urcity problemy a napsat inteligentni cache rozhodne neni sranda.
    Pojem "velka zatez" je dost relativni. Na opravdu velkou zatez mnohdy nestaci ani php, ani asp, ani jsp . Zalezi na mnoha faktorech.

  • 23. 4. 2003 20:09

    Milos Prudek (neregistrovaný)

    Na adrese http://www.zope.com najdete referencni zakazky od opravdu velkych firem, vcetne U.S.Navy.

    Pokud Vas zajima, jak lze resit problemy vykonnosti pro silne zatizeny web: pomoci inteligentniho cachovani na strane serveru (Zope podporuje dve metody takoveho cachovani), a pomoci ZEO. ZEO je neco jako clusterove reseni, pricemz jednotlive prvky clusteru mohou byt libovolne zemepisne rozlozene.

    Dalsi informace o ZEO a cachingu najdete v Zope Book, ktera je na http://www.zope.org.