No nevím, zda je důvěryhodnější android s linuxem v kontaineru nebo linux s androidem v kontaineru. Ale co, komerčně zajímavá (čti vypatlaná) většina důvěryhodnost svých zařízení neřeší, daleko důležitější jsou skleněné okraje displaye, nesmyslně vysoké megapixely, a musí to být tenké jako žiletka. Na druhou stranu alespoň se některé opice přestanou toho linuxu tak bát až ho omylem zapnou a zjistí že funguje, pokud bude fungovat. Asi dát do kontaineru widle se asi nepovedlo ;-)
Widle jsou vidět hned na prvním obrázku, ale zda je to virtualizované, RDP či jen obrázek v prohlížeči, netuším.
Tak když už dáváte ilustrační fota, tak dam dejte radši pěknou babu. V angličtině se tomu říká "Threadsaver", že to jako ochrání autora od zasloužené kritiky a celkově to zvedá úroveň.
Ukázka:https://forumserver.twoplustwo.com/54/poker-beats-brags-variance/least-there-threadsaver-1553079/
Nechci zadny superbook. Vlastne nechci ani zadny notebook. Je to velke tezke na nic, uz to nechci tahat na zadech, pripadam si jak v praveku. Chci jenom telefon, na praci na ceste nouzove staci, v praci a doma chci pohodlnou klavesnici, mys, displej. Doma mam televizi s miracastem, na telefonu linux deploy, ubuntu, pristup ssh nebo vnc. K telefonu si pres otg redukci a usb prijimac pripojim bezdratovou klavesnici a mys, pomoci vnc klienta se pripojim k ubuntu a poslu obraz na televizi (1920 x 1080 stejne jako telefon). Zatim je to trochu pomale (pouzivam pdf ctecku v okne, vedle toho terminalove okno, v nem mono) a prohlizec midori. Na redmi note 2. Bude to chtit vice vykonu, ale pro me je to cesta. Nechci nejakou blbou dock stanici. Zase zabira misto.
Možná by to bylo zajímavé pro část doktorů, pokud jim státní sektor vnutí naprosto idiotský e-recept, protože objíždět pacienty jen s mobilem a nějakou malou tiskárnou by bylo elegantnější než s notebookem a kancelářskou tiskárnou. Hlavně kdyby se to zadokování dalo pustit do televize.
Zatím jsou představy ministerstva zdravotnictví takové, že doktor bude mít ntb., na zádech batoh s tiskárnou a papíry a takto bude jezdit po návštěvách (nejlépe na motokole zvaném "kozí dech") a vystavovat pacientům e-recepty (zejména těm bez počítače a připojení na internet, kterých je ve venkovských obvodech docela dost).
E-recept dostává pacient jako kód ve formě buď čárového kódu, nebo alfanumerického kódu. Může ho samozřejmě dostat na vytištěný papíře (průvodka, pacienti jsou zvyklí na papír), ale také SMSkou na mobil, emailem, nebo klidně napsaný na papírku. Pro lékárnu je nejlepší čárový kód, protože nemusí nic datlovat, ale v principu může pacient kód třeba odříkat zpaměti :)
Doktor nemusí předepisovat na místě. Klidně může předepsat lék později z ordinace, a pacientovi pošle třeba SMSku s kódem. Ale pokud byste z nějakého zvláštního důvodu chtěl aby doktor jel na motokole, a zároveň uměl na místě vystavit vytištěnou průvodku s kódem receptu, tak to přece není problém. Smartphone váží okolo 100 gramů, a na Alze jsem viděl celkem pěknou tiskárnu s hmotností 235 gramů (cca 1.5-2x hmotnost klasického stetoskopu), stojí pod 2000 Kč. Samotné vystavení ereceptu probíhá buď přes lékařskou aplikaci kterou doktor dávno používá (některé už podporu mají, jiné ji budou mít záhy), nebo přes bezplatný interface SÚKL (web app a mobilní app, toho času ve výstavbě).
https://www.epreskripce.cz/faq#n249
https://www.alza.cz/cashino-ptp-ii-bluetooth-d4328346.htm
A preco sa integrovat cez HW?
HW je obrazom fyzickeho sveta a jeho vlastnosti su determinovane ergonomiou a technologiou.
Zopar rokov pouzivam google cloud (Desktop, Phone, Chromebook).
To co vsetko prepaja nie je HW beziaci na vsetkom a za kazdych okolnosti ale cloud. (SW)
V realnom svete sa nesnazite mat jedno auto ktore bude chodit po pusti, na dialnici a tiez v mestskej premavke.
Da sa to ale nie je to ono.
Je jednoduchsie si presadnut do ineho auta (prisposobeneho na specificke prostredie) a zobrat si zo sebou kufor alebo prirucnu tasku.
Mimochodom o prenesenie toho kufra medzi prostrediami sa postara cloud (v realnom svete nemozne)