Jako jeden z tazajicich se posledne musim rict, ze mi to bohuzel autor prilis neobjasnil. To, ze nevim, co je screenlet, neznamena, ze bych si ho nekdy nemohl chtit naprogramovat – a jako programator v Pythonu (co v nem i jednou zkousel programovani v Qt) bych to asi pohodlne zvladl.
Ale stale mi neni jasne, co tedy je vlastne k tomu potreba. Na jakych knihovnach je to postavene, a proc to potrebuje Compiz? Protoze to je asi prvni vec, kterou byste mel zminit, protoze pokud nebudu vedet, jake knihovny si mam nainstalovat, bude mi zdrojovy kod k nicemu.
Neberte si tu kritiku prilis osobne – jsem rad za programatorske tutorialy na Rootu. Ale tahle informace tam zkratka chybi, je to cele takove „z nebe spadle“. Stejne tak by neskodilo zminit alternativy – vubec netusim, co je Conky.
Neberte si to osobne, ale taky jsem az do minuleho clanku nevedel, co to jsou screenlety.
Zjistit to, nainstalovat je a spustit mi zabralo asi 10 minut. Prekopirovat priklad dalsich 5.
Nerikam, ze je mi uz ted vsechno jasne (jak zaridit aby se screenlet pustil hned po bootu?), ale zkuste ten navod brat jako nakopnuti k vlastnimu studiu. Ostatne jako jakykoliv jiny navod ;-)
Přikláním se k názoru kolegy JS. Podle mě by v úvodu dobrého článku mělo být nějaké stručné uvedení do problematiky, je-li to potřeba i nějaký ilustrativní screenshot a popř. i odkazy na další možná řešení. Článek, ve kterém není hned ze začátku jasné o čem se píše, nebo si to musíte ještě po jeho přečtení má potom pro čtenáře o dost menší hodnotu.
Ja take umim pouzivat Google (i kdyz obvykle dnes jiz zacinam Wikipedii). Ale o to nejde, jde mi o (a myslim konstruktivni) kritiku toho clanku (a puvodne jsem nechtel byt kriticky, ale trochu se me dotkla vyhybava reakce autora na predchozi otazky). To, ze to zabere 10 minut jste zjistil az potom. Mohlo by to take trvat 2 dny.
Kazdopadne, mam pro autora navrh – napsat dodatecny clanek bez programovani, jenom o screenletech, ktery by vysvetlil vsechno kolem (celou situaci, historii, moznosti volby prostredi a programovaciho jazyka atd.).
OK, premluvili jste me.. casem napisu samostatny clanek zamereny pouze na Screenlety, kde je podrobne popisu.
Jinak se muzete zatim podivat na domovskou stranku nebo na wiki Ubuntu (adresy poskytl Google).