Když jsem byl v USA, potvrdil jsem si, že tam ja Mac populární. Má u uživatelů podíl zhruba půl na půl s PC. A protože mají američané větší kupní sílu, je pro ně laciné PC s nevzhledným designem, pochybným zvukem a videem něco, co je jen pro "obyčejné" použití. Proto se to nehodí do filmu. Mac má totiž vše, co člověk potřebuje (a navíc už pěkně dlouho) a nemusí nikde podloudně nic shánět. Američané si (na rozdíl od našich domácností) programy kupují zejména kvůli podpoře a službám od výrobce. No řekněte - nekoupili byste si hru v krásné krabici i s návodem za jednu nebo dvě stovky?
BTW: docela mě překvapilo, že jsem v domácnostech narazil i na workstationy od Sunu nebo Siliconu - samozřejmě vždy s modemem. No neberte to - za $50 neomezené volání po městě včetně volání k providerovi. Opět - kdo by to za dvě stovky (v naší kupní síle) doma neměl puštěné skoro celý den?.
No ono v tom kosmickem prostredi je podstatne dulezitejsi, aby to chodilo, chodilo porad a chodilo stejne, nez aby na kliknuti se dokument preformatoval (pokud mozno i s HD) za doprovodu animace vesele krepcici sponky ;-)
Zkratka a dobre, pokud uz neco bezpecne rozchodili a odladili, tak na to radeji moc nesahaj.
Taky je vyhodne mit na zemi stejny HW jako v kosmu, a prece jen ty stare chipy jsou ponekud odolnejsi proti ruznym zarenim a podobne. (Taky nebezej tak blizko k hranicim fyzikalnich moznosti a tolerancni pole jsou prislusne sirsi)