Vlákno názorů k článku Sharp Zaurus - Linux do kapsy od Martin Kraus - pred par mesicema jsem si koupil zauruse a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 11. 2002 16:11

    Martin Kraus (neregistrovaný)

    pred par mesicema jsem si koupil zauruse a hned jsem tam dal OpenZauruse. jenom by me zajimalo, nekde jsem cetl, ze zivotnost flashky je dost omezena(asi 100000 zapisu). co je na tom pravdy? ja se v tom vubec nevyznam i kdyz se na / pouziva jffs2(ci jak to je) tak si myslim, ze OZ tu flashku musi hrozne rychle oddelat. Pri kazdy instalaci se zapisuje do /opt/Qtopia ,/usr/lib/ipkg; vsechny data z opie jsou v /root coz je taky na flashce atd. jinak je to fakt pekna hracka. skoda ze nemam tolik casu:-) btw kolik v cechach stoji?

  • 1. 11. 2002 16:13

    Martin Kraus (neregistrovaný)

    100000 zapisu do kazdyho sektoru ci do ceho je to deleny, ne na celou flashku. to jen pro presnost:-) chyby se stavaj...

  • 2. 11. 2002 0:29

    kubik (neregistrovaný)

    Nevidel bych to nijak strasne. V ty tvy uvaze je jedna zasadni chyba - nikoliv 100 000 zapisu, ale 100 000 smazani sektoru! Do sektoru muzes zapisovat kolikrat chces, jen nesmis zapomenout na to, ze se daji zapisovat pouze nuly. Pokud nekde potrebujes udelat z nuly jednicku, musis smazat celej sektor (v tomhle pripade odhaduju 64 nebo 128KB). Tenhle trik se da celkem dobre vyuzit, navic se to kombinuje s premapovavanim sektoru (aby se vyuzivaly rovnomerne) a diky tomu je se slusne napsanym FFS (flash file systemem) takova flash pamet v podstate vecna.

    Kdysi jsem zacal psat jednoduchej flash file system (presneji receno neco na ten zpusob) a kupodivu se stacilo zamyslet nad tim, jak takova flash funguje, a reseni bylo na dosah ruky.